Black Forest (Schwarzwald) Saksamaa

Tere,

Plaanis on külastada Lõuna-Saksamaad, peaasjalikult Schwarzwaldi piirkonda.

Äkki oskate soovitada, mida sealkandis kindlasti külastada võiks (vaatamisväärsused, muuseumid jne) !.

Pakkuda võib ka kohti Sveitsi ja Prantsusmaa piiri ääres.

Võimalus ööbida Freiburgis, selles tulenevalt ka antud piirkonnad. Auto kasutamise võimalus olemas, seega transpordiga pole probleeme.

Tänan asjalike vastuste eest !

Neuschwanstein on kindlasti külastamist väärt koht aga jääb Schwarzwaldist tiba eemale.

Kui tahate selle looduslikult kauni piirkonnaga tutvuda siis ma ei soovitaks väga kaugele sõita. Nii Saksamaa kui ka Prantsusmaa pool pakuvad ajaloo-, looduse-, tehnika- ja hea toidu- ning joogihuvilisele meeletult palju tegevust. Ringsõiduna, mis aga eeldab ka ööbimist mujal kui Freiburgis, soovitaksin sõita Freiburgist Freidenstadti ja sealt mööda maalilist Schwarzwaldhochtrasset Baden-Badenisse. Tagasi tulge aga Prantsusmaa poolelt. Läbi Strasbourgi piki Reini kallast ja Alsace`i viinamarjakasvatus- ja veinipiirkonda.

Linnadest peale Strasbourgi ja Baden-Badeni külastage kindlasti ka Colmar`it mis teele ette jääbv ja on sealse piirkonna ilusaima vanalinnaga.

Kui huvitab loodus ja Schwarzwaldi matkaradadest jääb väheks siis Prantsusmaa poolel asub pirakas Vosgeesi mägede looduspark (Parc naturel regional des Ballons des Vosges) kus samuti palju ilusat ning eestlase jaoks ka küllalt mägist maastikku.

Huviväärsustest soovitan Prantsusmaa pool Mulhouse`is kindlasti käia Schlumpfi suures vana-autode muuseumis ning samast linnas leiate ka Prantsusmaa raudteemuuseumi.

Alsace`is, mis on aastasadade jooksul on käinud Prantsusmaa ja Saksamaa vahel käest kätte on ajaloohuvilistele ohtralt vanu kindluseid ja linnuseid. Uhkeim neist vast Haut Koenigsburg kust avanevad alla orgu ühed piirkonna parimad vaated. Veiniküladest on kuulsaim ja ilusaim Guebwiller.

Kui ööbite ainult Freiburgis siis kõikidesse neisse kohtadesse saate teha ka parajad päevatripid. Kaugeim linn Baden-Baden asub u. 130 km kaugusel.

Lisan veel seda et Baselist, mis ka ligidal, ei ole ma siiani midagi põnevat leidnud ja kuna ümbruskonnas on sedavõrd palju näha siis sinna sõitma hakata ei soovitaks. Kui just muidugi pole eesmärgiks ka Shveitsis jalg maha saada. Kui aga mõni kasutaja oskab Baseli kohta ka midagi positiivsemat öelda siis võiks siia kirjutada. Järgmisel nädalal sõidan sealt järjekordselt läbi ja tore oleks mõnda huvitavat kohta selles linnas külastada :)

Tänud senimaani pakutud ideede eest.

Nimelt hakkasin mõtlema, et kas Sveitsis või Prantsusmaal mingit tee/automaksu ka maksma peab ?

Sveitsi vinjett on u. 30€ (ostsin ise möödunul aastal Austriast) ja kehtib aasta lõpuni.

Lisan siia veel mõned ideed

Alacace Vine Route. Kulgeb Strasbourg-ist Mulhouse-ni. (www.vinsalcase.com). Väke tee külast-külla millest üks ilusam kui teine. Saate külastada veinivalmistajaid, maitsta ja kaasa osta. Rahulikult võttes on üheks päevaks sobilik Strasbourg-ist Colmar-ini

Vitra Haus (www.vitra.com). Disainmööblit valmistv firma, kes valmistab tuntud mööblidisainerite toodangut (Eames, Noguchi jpt). Võimalus oma silmaga näha kuidas valmivad maailma disainiklassikasse kuuluvad tooted. Asub Weil am Rhein-is mis on Basel-i ja Mulhouse Saksamapoolne linnaosa.

Veidi kaugemal asub Stuttgart, kus tasub külastada Mercedes-Benz muuseumit. Ostuhuvilistele on Stuttgardi lähedal Metzingen, kus paljudest "outlet"-idest leiab kindlasti midagi ostmisväärset.

Lastega tasub kindlasti minna Eurpoa Park-i, mis peaks olema üks suuremaid lõbustusparke Saksamaal.

Shveitsi vinjett sõiduautodele maksab 33 eurot. Prantsusmaal saad selle ringi teha ilma tasulistel kiirteedel sõitmata. Kui otsustad sõita sealsetel tasulistel teedel arvesta keskmiseks hinnaks 10 km. = 1 euro. Saksamaal on kiirteed sõiduautodele tasuta.

Prantsusmaa kiirteed on Alsace´i piirkonnas tasuta. Vaid Pariisi ja Lyoni poole sõites tuleb mingist hetkest Reini orust kaugemale jõudes maksma hakata. Kui Šveitsis plaanid ainult Baselis või mõnes teises piirilähedases kohas käia, siis pole mõtet seda kiirtee kleepsu ostma hakata. Pead ainult meeles pidama, et sel juhul pead juba Šveitsi sisenedes kasutama väiksemaid teid või Baseli puhul tavalisi tänavaid. Seega pead Prantsusmaal või Saksamaal enne piiri viimases mahasõidus kindlasti kiirteelt maha sõitma.

Väike täpsustus, Alsace`is on ka näpuotsatäis tasulisi kiirteid. Strasbourgist Pariisi suunduv A4 ja Mulhousest Lyoni viiv A36. Kuid selleks sõiduks vajaminev E25 Strasbourg - Colmar - Mulhouse on tasuta.