Borispolist Kiievi kesklinna

Tere, kas keegi teab, kas ühistranspordiga saab Borispolist kesklinna, kas bussid käivad sealt tihedalt linna? Või on mõtekas taksoga minna?
Takso hind, mis umbes võiks olla? Uuberiga? Tänud kommentaaride eest ette.

Google Mapsi järgi saab küll.
Ava see oma brauseris, pane teekond paika, vali rong ja siis juba millist teekonda soovid kasutada

teine võimalus kasutada rakendust Rome2rio
https://goo.gl/cmd4XB

Takso oli odav, hinda ei mäleta, aga sõit oli ca 30 minutit.

Bussid sõidavad. Just nädal tagasi sõitsin. Info maja ees olemas . Google mapsi kellaajad. Ei klappinud.
Buss lihtne ja odav. Kasuta julgelt!

Soovitan Uberit, odavam kui takso ja autosid lennujaama kandis piisavalt. Umbes 300 UAH kandis on hind, st 10 euri. Takso, kui ametlik võtta, siis nii 450-500 UAH. Mitteametlikke taksoteenuse pakkujaid on lennujaamas palju, kes "soodsat" hinda pakuvad, kuid see on loterii ja ei soovita. Bussi pole kasutanud, ei oska soovitada.

Lennujaamast linna ja tagasi sõidavafd bordoopunased SkyBusi bussid, väljuvad iga 15 min järel. Buss teeb teel ühe peatuse, "Harkivskaja" metroojaama juures ning lõpp-peatus on raudteejaama taga. Sõltuvalt lõppsihtkohast võib siis kas raudteejaama välja sõita või istuda Harkivaskajas umber metroole ja sellega edasi sõita. Pilet metrooni oli vist 50 ja raudteejaama 80 UAH. Endal oli korra juhus kus lennujaama minekuks sõitsin metrooga Harkivskaja jaama, ent Skybusi buss läks otse nina eest ära. Kohe ligines aga üks autojuht, kes pakkus võimalust sama raha ehk 50 UAH eest autoga lennujaama sõitu. Kaks teist ootajat leiti ka kohe ja 15 minutiga olimegi samaaegselt bussiga lennujaamas.

Lisaks Uberile tasub enne reisi telefoni laadida ka Taxify sarnane Ukraina sõiduajagamisäpp Uklon. Minu kogemusel on neil nii lennujaamas kui linnas autosid rohkem, samuti saab neil pisikese lisatasu (ca 50 senti - 1 euro) eest tellida nimesildiga juhi ootesaali vastu, säästab kohapeal Uberi otsimise vaeva.

Erakate armee, mis ründab, on muljetavaldav. Üsna pealetükkivad ja ei lase sul hetkekski ennast kuskil koguda. Keeleoskus on üks asi, mille taha saab peita. Aga ka siis kippusid käte jalgadega selgeks tegema, et tule minuga ja naeratus oli eriti lai, kuna lolli saab ju eriti hästi lüpsta. Lõpuks leidsin ühe rauhumeelsema vanema härrasmehe, kellega kaubale saime. 300 UAH, lõpp Maidanil ja teeb väikese tiiru linna peal ka. Ei kahetse - saime muheda tunnikese juttu ajada ja hea ülevaate linnast, elust-olust ja ka poliitikast. Ja pealekauba, ma polnud pikka aega 05-ga sõita saanud :)

Tagasi oli keerulisem - maidani juures varrukamehi ei olnud ja ametlikud küsisid 450-500 UAH. Kuna kodutöö oli tegemata ja andmeside põrgulikult kallis, ei osanud ka alternatiive otsida. Lõpuks ajasin ühe baarmeniga juttu, uurides, kuidas mõistlik sinna saada oleks, kui mingi vend kõrvalt püsti tõusis ja käskis peale istuda - tal mingi lepinguline ots ja vaja kohe kellelegi järgi minna. Andsin väikse kommiraha lõpuks viisakusest.

Natuke teemast välja, aga Ukrainas tasub esimese asjana kioskist SIM kaart osta. Nt Vodafone XS stardikas 1GB netimahuga maksab vaid 40 grivnat ehk ca 1.3€, ent lihtsustab Uberdamist/kohaleidmist jne oluliselt.

Ma arvan, et SEE https://www.eway.in.ua/en/cities/kyiv on hea ja toimiva ühistranspordiinfoga leht. Ise saan võimaluse seda juba mõne päeva pärast kontrollida (Žuljani lennujaamast troll 9). Linnasõiduks Borõspilist minumeelest sobib hästi suburb 322.