Brunei

Kas keegi on hiljuti käinud Bruneil. Tahaks teada palju seal vaadata oleks ja mitu päeva olla. Kuidagi mitte midagi pole Brunei kohta kirjutatud.

Need on juba järgi vaadatud,kuid midagi uuemat tahaks.

0
0

Mina käisin eelmise aasta veebruar-märts. Kokkuvõtvalt ütleks, et ca nädal terve riigi peale on täiesti piisav, kuna tegu on tõesti väikese riigiga. Pealinna Bandar Seri Begawani jaoks on täiesti piisav 2, max 3 päeva, sellega jõuab ära vaadata kesklinna, peamised mosheed, muuseumi, teha väikese paadisõidu jõel, et vaadata väidetavalt maailma suurimat vesiküla. Kui huvitab shoppamine, siis Gadong Mall on kohalike suurim kaubanduskeskus. Soovitaks sõita linnast paadiga sellisesse kohta nagu Bangar ja tagasi - teha ega vaadata ei ole seal Bangaris mitte kui midagi, kuid paadisõit mööda käänulisi džunglijõgesid on omaette elamus, eriti kui satub kihutada armastav paadipoiss (enamus neist on):P Ülejäänud riigis liiklemiseks on kindlasti vaja võtta rendiauto, kuna ühistransport praktiliselt puudub ja taksosid on kogu riigi peale ainult 42 tükki ja needki tuleb kuidagi ette tellida. Soovitan auto broneerimisega tegeleda varem, sest kuna ilma selleta liiklemine võimatu, on rendifirmades tihti autod väljas, meie ootasime näiteks 2 päeva, kuni midagi vabanes. Meie sõitsime 2 pika päevaga läbi enamus teid, mis riigis olemas, vaadata on vihmametsa, inimtühje randu, kohalikke külasid, ilusat loodust. Paljud turistid võtavad ka paaripäevaseid trippe sügavamale vihmametsa, aga need on suht kallid ja ma ise seda ei teinud, kuna mujal juba piisavalt sarnaseid asju teinud. Nendel reisidel ja kui hästi läheb, siis ka niisama metsa vahel ringi sõites võib kohata borneo ninaahvi, see on omaette elamus. Veel tasuks ehk vaatamisväärsustena mainida Jerudong Parki, mis on lõbustuspark, aga enne seda oli kasutusel sultani perekonna laste mänguväljakuna. Kui on palju raha, tasub seda kulutada The Empire Hotel peale, milles pidavat olema isegi WC-poti harja alused taldrikud kullast (ise ei käinud vaatamas, nii et ei julge kinnitada). Seda saab ka ilma seal ööbimata külastada, seda ümbritsev park ja rannad on ilusad ja sinna läheb kindlasti pool päeva vähemalt, tutvuda saab www.theempirehotel.com Kui on huvi, saada mulle sõnum, võin anda rohkem infot või oma blogi aadressi.

1
0

Kellele on tähtis ka käraka olemasolu, siis seal sellist asja ei ole. Väidetavalt paraadide teema on Bruneil väga pop, mis kuupäevadel need seal toimuvad pole aimugi, võibolla tasuks uurida ja selle järgi planeerida. Kiire otsing näitab et aastapäev on neil 22.02 .

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased