Napoli

Millega liigelda lennujaamast keskusesse kui alles öösel jõuame Napolisse.  Kas buss või takso ? Soovitage vaatamisväärsusi  mida jõuaks 3 päevaga ära vaadata.

Hei. Mul sama küsimus,kuidas liigelda. Igaks juhuks bookisime lennujaama juurde hotelli esimeseks ööks.Hommikul ikka lõbusam seigelda.Reis alles juunis nii et äkki keegi ikka vastab siis foorumisse ;)

1
0

Lennujaam on linnale päris lähedal ja taksodele on fix hinnad. Nt rongijaama 20 eurot - see on sama, mis nelja inimese bussipiletid oleksid läinud.

1
0

Tellisin läbi Booking.com-i transfeeri Ercolanosse, et öösel kohe kiiresti minema saada ja hommikul varakult Vesuuvile minna. Algul oli plaan Napolis raudteejaama lähedal ööbida ja hommikul rongiga Ercolanosse sõita. Paljud kohad aga, (mis mulle silma jäid) olid sellised, kus check in jäi vahemikku 16-20 ehk siesta lõpu ja õhtusöögi vahele ning hilisema check in-i eest küsiti 15-25 EUR ekstra kui üldse võimalik oli.  Otsisin siis otse Ercolanosse 24 h check in-iga koha ja võtsin transfeeri läbi Bookingu kuna majutused inglisekeelsetele päringutele kiired vastama polnud, tuli soodsam ka.

Edasi liikusime rongi, bussi ja laevaga. Bussi võetakse algpeatuses nii palju rahvast kui mahub ja järgmistes peatuses ootajatele lehvitatakse ning sõidetakse peatumata edasi kui just keegi nuppu ei vajuta ja maha ei taha minna. Seega on bussisõitu hea alustada Salernost, Amalfist või Sorrentost. Vaated bussiaknast on imelised. Rendiautoga tiheda liiklusega serpentiinidel nikerdamine ei ole minu teetassike. Amalfi ranniku linnad on väikesed, va läbisõitev tee ja peatänav on ülejäänud tänavad enamasti trepid. 

Vesuuvi ja Pompei olid meeldejäävad. Samuti paberivalmistamise muuseum Amalfis, köisliftiga Solaro mäe otsa sõit Capril, Hispaania linnaosa Napolis ning vaated linnale Sant Elmo kindluse juurest. Samuti Sufi di Nerone termid ja Napoli vanima pitsakoha pitsa :)

1
0

Teemaväliselt ja huvi pärast, miks on Napoli teema lingiks see?

https://trip.ee/foorum/uldfoorum/budapest-5

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased