Bulgaaria, matkamine

Kaalume veeta ca 10 päeva Bulgaarias. Peamiselt matkates ja autoga ringi sõites. Kes on käinud - milliseid piirkondi, kohti soovitate? Linnad välistaks, aga väikesed vanad külad oleks igati teretunud. Kas september - oktoober oleks sobiv aeg?

Paar aastat tagasi sai Bulgaarias käidud. Väga meeldis Rila Monastery, Bansko ümbrus matkadeks, Buzludzha jne, et mitte päris klassikaline Bulgaaria rannareis.

Sai siia reisikiri ka tollal lisatud, millest paraku alles on jäänud selline plönn, kuna lisatud pildid on ära kadunud. Siiski all link ka olemas, kus ligipääs samadele piltidele. Kui on kasu ehk, siis siia sai kirjutatud: https://trip.ee/foorum/uldfoorum/seven-rila-lakes-plovdiv-buzludzha-monument 

1
0

Rila ja Pirin on tõenäoliselt parimad mäestikud kõrgmägede matkadeks. Ei pea alati kogu tee alt üles minema, on ka tõstukeid, millega saab metsapiirist kõrgemale ja siis juba vaadetega kõrgemale matkata. Konkreetseid radasid ei oska soovitada, sest lapse olid normaalse matka jaoks Bulgaarias käies veel liiga väiksed. Aga valikut on seal päris mitmeks päevaks ja ikka päevaste korralike matkadega.

Loodusega autoringiks on Rodope väga ilus. Mul on tehtud mingi nimekiri kohtadest ühele huvilisele. Pean vaatama, kas kõlbab lihtsalt kopeerimiseks siia.

Aja kohta ei oska öelda. September tundub päris normaalne olevat. Oktoobris ei oska pakkuda, et kuna kõrgemal mägedes ilm kehvemaks võiks minema hakata.

1
0

Mägedes on ilm üldse ettearvamatu.

Kui ma juulis käisin sealkandis, siis pidi ikka jopet ja soojasid riideid kandma vahepeal.

Kui ilm on selge, siis on kindlasti päris mõnus, aga pigem oktoobrit enam ei soovitaks. Hiljemalt september vast on veel okei.

0
0

Kui tahtmist mööda rannikut sõita, siis soovitaks Balcik ja Kaliakria neem. Väga ilus botaanikaaed, koos Rumeenia kuninganna suveresidentsiga. Väga huvitav veini kelder. Kaliakria neemel ajaloolised Rooma varemed ja koopad.

0
0

Sai küll puhkusereisil käidud, aga külastasime ka vaatamisväärsusi Varna ümbruses. Kivimets oli väga huvitav, samuti Aladza klooster, mis oli rajatud liivakivi sisse. Varnas oli tore loomaaed, botaanikaaed, Rooma termid ja Nostalgiamuuseum, kust võis leida elu esimese magnetofoni, võrri, pesumasina või auto. Nüüd augustis uuesti minek ja plaanis Balchik ja Kaliakra külastamine, samuti tahaks Euxinogradi lossis käia. See on ainult ette broneerimisega ja seepärast jäime eelmisel korral pika ninaga.

0
0

Mina soovitaks külastada kesk Bulgaariat,Troyan piirkond. Suurim vaatamisväärsus Troyan klooster samuti lähedal Etera vabaõhumuuseum  ja Gabrovo linn.Ka ilusad mäed kus matkata ja palju väikseid külasi.

Apriltsi, Ostrets minu lemmikud ja Maragidik mägi mis körgub uhkelt  üle piirkonna.

Mäed küll veidi madalamad kui Rilas ja Pirinis aga arvan ,et sügise poole kui ilm muutlikum õigem valik .September on kindlasti soe aga oktoober muutlik ilm eriti mägedes.Vöin ka soovitada hotelle mis piirkonnas.Elan ise  küll Sofias aga suvemaja just selles pirkonnas.

0
0

Tänud kõigile vastanutele! Tekkis päris hea ülevaade.

1
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased