Bulgaaria, Nessabar

Hei!
Minek nädalavahetusel Nessabar'i, Marieta Palace hotelli. Kas kellelgi on lähiajal selles hotellis tulnud olla? Mis mulje jättis? Mida seal lähiümbruses märkimisväärset vaadata on?
On seal läheduses suuremaid kauplusi?
Sylly

Ise olin Sunny Beachil ja külastasin Nessebari. Rahvast oli seal palju, bussidega veeti kohale, samuti söögikohti ja selline turistikas. Vaiksemat nurka, kus lihtsalt rahulikult olla eriti ei silmanud. kohalik rand ka seal nigel. Aga liikudes natuke Sunny Beachi poole leiate ka ilusad rannad :).
Kui aega on soovitan ka nt Burgasesse päevaks minna, seal võimalik ka selliseid kauplusi leida, kus ei müüda ainult pahna.

Tere Sylly.

Kas on reisil käidud? Võtan augustis ette sama piirkonna ja hotelli.
On mingeid tähelepanekuid-kommentaare?

Marieta Palace on uuemat sorti, kena ja puhas hotell ruumikate tubadega.Katuseterrass on vägagi ok. Asub ta keset nö elurajooni, ümbruses pisipoekesed ja söögikohad. Mereni on ca 500 m, kuid jah, rand on hullult ülerahvastatud, rannatool koos varjuga 8 euri päev - ühele! Tasuta ala on imetilluke, seal lihtsalt ei ole ruumi. Sunny Beachi poole minnes on võibolla tõesti vähe rohkem ruumi.
Marieta Palace asub Nessebari vanalinnast ca 800-1000 m astumist ja väärib seda astumist - kui ülejäänud Nessebar on selline noh-jah, siis vanalinn asub poolsaarel ning tundus, et selle paiga põhiülesandeks ongi puhas-korras-ilus olla, st seal on väga mõnus õhtuid veeta, poed-baarid jalutada lihtsalt. Kui selline paik huvi pakub, siis soovitan liinibussiga sõita lisaks Sozopolisse (edasi-tagasi ca 12 eurot), seal on Nessebari vanalinna suurem variant koos kesklinnas asuva rannaga ning rahvast vähem kui SB-s.
Kui huvitab midagi täpsemalt, vastan kui oskan.

Tänud info eest. Huvitaks veel söögikohad-kvaliteet-hinnad?

Söögikohti on nii hotelli ümbruses kui ka igal pool mujal külluses,
alates püstijala-kebabiputkadest peenemate restoranideni (nt hotelli The Mill all - kõige viimane hotell enne vanalinna poolsaart või kohvik Boulevard - küsige, kõik kohalikud teavad teed juhatada). Valdavaks söögikohaks siiski selline pubi-variant, eks sisekujundused ikka rohkem slaavi maitse kanti, kuid puhtad-korras, toidud ok. Ma ei ole küll gurmaan, kuid söögid on väga head kõik ning hinnad ka kaunid :) selline keskmise koha praad ca 4 eurot, kebabi-putkade söök 2-3 euro kanti, restoranides kallim, kuid meist siiski odavam.
Hotellist ümber nurga, hotelli taga (st hotellist väljudes vasakule keerata ning siis kohe esimesele tänavale vasakule)on üsna hea valikuga suur supermarket. Veidi eemal on kohvik Boulevard, mida peetakse vist üheks peenemaks kohaks - sealseid söögihindu ma küll ei tea, kuid selle kohviku ees on ka bussipeatus, kust läheb 1x päevas liinibuss Sozopolisse, oli vist kl 11. Sealt lähevad bussid ka Burgasesse. Burgases midagi vaadata küll pole,ka kohalikud kinnitasid seda, läbisõidul paistis selline lihtsalt päris suur linn, ei midagi huvitavat. Arvatavasti on seal kaubandus vast suurem kui Nessebaris, kuid ma ei tea täpsemalt.

Lendan ka 7 Augustil samasse hotelli. Loodan , et väga pettuma ei pea. Mõtlen just seda , et suurem pidu ja ilusamad rannad on siiski vist Sunny Beachil? Kuidas üldse liikuda sinna Sunny Beachile? Jala on vist väga pikk maa?

No selle hotelli juurest SB lõunaotsa on veidi üle 1 km ja põhjaotsa üle 7 km. Mingi maa on kindlasti täitsa jalutatav. Selle rongikese peale, mis SB-st Nessebari vanalinna juurde sõidab, on ilmselt mõttetu minna, hotellist rongi vahepeatusesse vaid natuke vähem, kui hotellist rongi SB lõpp-peatusesse.
Takso võib variant olla, kui tagasitulles jalg tönts.
Oma autoga oli ka täitsa sõidetav ;)

Selle sama Boulevardi kohviku, millest eespool kirjutasin, vastas on bussipeatus, kust saab SB-sse, pilet alla 1 euro. Samuti võib hotellist astuda paremale, edasi vasakule poodidetänavat mööda lõpuni (ca 500m) ning sealt SB liinibussile minna, sõidavad üsna tihti. Takso km hind on 1 euro/km.
Rong, millest maunu kirjutab, väljub Nessebari vanalinnapoolsest otsast ja sõidab SB suht algusesse, hind oli vist 2 euri.

Okei. Eks kohale jõuab siis vaatab mis seal saama hakkab :)

TO: Karrruuu

Käidud ja väga rahul. Käisime kahe perega, kummaksi üks laps (11+14) kaasas. Hotell on tip-top, söögid küll suht ühetaolised aga nälga ei jää.
Meil oli hommiku- ja õhtuasöök paketis. Mahlad (õuna ja apelsini)suht vesised, normaalne masinakohvi. Hotelli teisel küljel käisime paar korda lõunatamas, nime ei mäleta, aga söögid normaalsete hindadega ja head.
See on see koht kus akna peal on air-condition. Kõige parem seal kana nelja-juustu kastmega (hind 7.80 kohalikku ca.3.90 EUR). Raha tasub vahetada kohapeal, palju parem kurss kui Eestist vahetada (50 EUR = 96-98 kohalikku).Nessebari vanalinna ca.2 km.Seal poode ja turge hullupööra palju, kaubelda suurt ei anna 40 kohaliku juures 1-2 kohalikku alla. Hinnad suht soodsad 30-50% odavamad meie hindadest. Viin Savoy 0,5 l ca.3 EUR- ei mingit pohmakat. Rand peeneliivaline kuid suht tormine eriti kalda ääres. Tasub osta oma päikesevari (12-15 kohalikku). Rannas varjudega platsid tasulised (vari 8-10, tool 8-10 kohalikku).Tasuta platsid ilma atribuutikata täitsa olemas. Vesi soe 26-28, õhk oli üle 30 kõik päevad.Auto rent al.25 EURI/päev, suurem 8 kohaline 50 EUR/päev, võtsime üheks päevaks, liiklus täitsa normaalne.
Nessebari sissesõidul suur toidupood (nagu meie Maxima XXX). Jala hotellist kaugel ca.5 km, bussid sõidavad sinna (1 raha kohalikku). Hotelli katusel välisbassein veidi jahedama veega ja varikatuste-lamamistoolidega tasuta. Katusebaar suht kallis, oma jookide tarbimine keelatud, baarman korjab joogid ära. Kui midagi küsida, anna tulla.Head reisi!

Kuidas ja kaugel see autorent oli? Ja kas autorendi eest sai maksta ainult krediitkaardiga? :)

TO: Taluste

Autorent asub hotelli Marieta Palace'ga samas majas rahavahetuspuntis CROWN (ümber nurga teiselpool maja). Auto toodi järgmiseks hommikuks kokkulepitud ajaks hotelli ette, leping kirjutati kohapeal valmis, maksin sularahas. Tellimisel võeti tagatis 20 kohalikku, mis lepingu vormisamisel tagastati. Autol oli liikluskindlustus,kaskokindlustus (ilma omavastutuseta),kiirteede maksumärk. Ainuke, mis oli oma vastutusel olid rehvid. Nende purunemisel või vigastamisel maksad ise.Leping kehtib 24 tunni kaupa. Võtsime hommikul (hotelli eest) 9.00 lootsime enne 20.00 tagasi jõuda, et auto üle anda, helistasime ja loovutasime auto 9.00 järmisel hommikul samast hotelli eest. Kütuse paak oli täis ja tagastasime täis paagiga, seda kontrolliti. Kõik käis väga ruttu. Parkimine hotelli ümber tasuline, tulime õhtul tagasi ja Reception ütles, et hotelli elanikele on parkimine tasuta, pandi mingi lipak auto peale.Soovitan CROWN autorenti, turvaline ja lihtne, tuntud ja tunnustatud firma Bulgaarias.

Sylly

Lisaks autorendile:
Bulgaarias on kombeks rendiautosid ära vedada, ametlikult. Põhjuseks- lihtsalt segas liiklust. Seepärast soovitan parkida võõras kohas tasulisse parklasse- turvaline ja mitte eriti kallis ca. 1 EUR/t.
Puksiire on igal pool liikumas.Vene või inglise keelega saab igal pool hakkama.
Sylly