trip-krainetrip-ukraine-dark
Bulgaaria, Sunny Beach - Raha vahetus, hinnad, kuhu minna?

Tere!

Olen lähiajal minemas Bulgaariasse Sunny Beachile. Kas oskab keegi anda infot ja soovitusi järgmistel teemadel:

  1. Raha - kas vahetada kodus või seal? Või võtta automaadist välja (välismaa lehtede järgi on see odavaim).

  2. Hinnad - kas Bulgaaria on endisel odav. Varasemad postitused erinevates foorumites lubavad kohapeal kõigele võileiva hinda ...

  3. Kuhu minna ja kelle käest osta ekskursioone jms. Türgis näiteks on üsna ohutu tänavalt osta, kas ka Bulgaarias?

Tänan!

Tere,

  1. Raha soovitan vahetada seal.Hästi palju on rahavahetus punkte.Kui minek on tšarterlennuga ,siis turismifirma esindaja ka räägib millistes punktides seda teha. 2.Hinnad on odavamad,kui Eestis.Rannas lamamistoolide ja varjude hinnad on aga kallid .Eriti arvestades üldis hinnataset.Hästi paljud ostavad endale oma päiksevarjud ja peesitavad tasuta rannaalal. 3.Tänaval müüdi reise küll,aga vähemalt meie ei näinud sellist märkimisväärset hinnavõitu võrreldes Novatoursi poolt pakutud hinnaga.Kõige olulisem on ikkagi giid kes ekskursiooni saadab.Me ostsime eelmine aasta ühe ekskursiooni Novatoursist ja giidiks trehvas kohalik meesõpetaja.Super huvitav oli.Kui võtta veel mõni ekskursioon seal,siis ainult siis,kui tema on bussis :)

Kas kohapeal rahavahetus toimib nii sulaga kui kaardiga makstes? Kumba pidi sel juhul mõttekam/kasulikum?

Ma ka just nädal tagasi saabusin seal tagasi. Raha oli sulas kaasas ja vahetasime sedasi. Tänaval lihtsalt vaata,et putka kuhu vahetama lähed kannaks silti,et ei ole vahetustasusid.(CROWN Change näiteks on selline,kellel norm kurss ja tasu ei võta). Ekskursioonide kohalt saime head hinnad, sest leidsime ühe eestlanna, kes selles vallas seal töötab. Travel agency "Riviera", nimi Victoria ja sealne number +359 899 301 810/ +372 56 502 661, soovitan soojalt :) Kindlasti tasuks ära käia Nessebaris. Käisin seal suisa 2 korda, seega sai käidud jala,bussiga,paadiga ja rongiga. Bussipilet 1,3lev, paadiga tulime tagasi, see oli 10lev. Rongiga tulime teist korda tagasi, maksime 3lev, aga see tõi ainult Sunny Beachi sildini/piirini ja pärast oli pikk maa vantsida hotellini. Läksime jala mööda ranna äärt, oli ka mõnus kogemus. Samuti käisime Burgases, seal ka rahvast palju, aga sattsuime ka kerjuste otsa ja mitte ei saanud neist lahti. Kuna bussid olid täis, siis võtsime kamba peale takso, maksime 10lev nägu (kuigi jah tegelikult oleks saanud ka odavamalt, aga see ei olnud nüüd ka hull summa). Esialgu vist kõik. Ahjaa, nudistide ranna leidsime ka teel Nessebari, see on enne seda väikest jõge, hea koht päevitamiseks :) Ilusat reisi!

Tänan väga! Väga kasulik info, eriti viimaselt vastajalt!

Rahavahetuses oli tõesti turuliider Crown. Väiksemad kontorid reklaamisid euro müügikurssi tänaval, ostukurss oli paraku peidetud sissepoole ja väiksemas kirjas. Korra sain kursiga petta, aga veeeti sildi juurde ja olingi ise loll. Ekskursioonidel on hinnavahe suur. 2 pävane Istanbuli maksis tänaval 69.-, meil 105.- või midagi sellist. Sõitis ikka sama kohalik firma,sai valida kas vene , inglise või saksakeelne buss.Meie ohverdasime 2 rannapäeva ja mina olin vaatamata pikale bussisõidule (2*6 tundi) sillas, laps mitte eriti.Hinnatase Bulgaarias mõistlik. Olime seal eelmise aasta jaanipäeval, kuna hooaeg polnud veel käima läinud, siis olin hinnad numbrites samad, aga kuna lev poole odavam, siis 2 kordne võit võrreldes Pärnuga. Tippajal kindlasti on pisut kallim. Odav on eriti kohalik kaup-jäätis, jäätee, õlu , kange alkohol Kohalikus poes .Rannarajoonis jälle pisut kallim. Päikesevarjud ja lamamistoolid tõesti olid kallimad, kuid vedelesime rohkem oma basseini ääres, merre jalutasime ujuma(100 m üle düüni)

Käidud. Crowni (http://crownchange.com/exchange-rates/) on tõesti igal sammul aga kursse juba ette vaadates tundus, et soodsam oli rahavahetus pigem kaugemal kuurortidest. Kuna minu summade juures oli vahe marginaalne, vahetasin raha siiski juba Eestis ja kohapeal maksin võimalikult palju kaardiga, enamuse asju sai kaardiga aetud. Õlle sorte oli küll üksjagu aga minu meelest olid enamus ühesuguse maitsega ning ükski kordusostu soovi ei tekitanud. Pigem sai tagasiteel teistest riikidest seda varutud :) SB lähedalt leidsime Janet Grand Market'i https://foursquare.com/v/janet-grand-market/4dff7d647d8bc001316c9bf8 kus oli üllatavalt suur toiduvalik ning teisel korrusel sai ka kogu Bulgaariast kaasatoodud roositeemaline kaup välja lunastatud. Julgen soojalt soovitada. Kohad, osa ette ja teised tagantjärgi torkisin nööpnõelaga guugli kaardile, kui kellelgi abiks, olgu lahke: https://www.google.com/maps/d/viewer?mid=zba2VoZfq6uE.kvVwPLewgdeI

Maunu, aitäh kaardi eest, see minu guugles juba :P!

Tere! See sama eestlanna on minu ema, kes tänab anni85 kasutajat soojade sõnade ning soovituse eest. Eesti perefirma ja reisibüroo Riviera Travel Sunny Beach Päikeserannikul ootab turiste ning et üles leidmine oleks lihtsam, lisan siia kontaktid: https://goo.gl/maps/EmTeAo6uEbT2, +359 89 930 1810, +372 56 502 661. Leiab üles “Tere tulemast” sildi järgi! Keeled: eesti, vene, inglise, bulgaaria, saksa. Teenused: ekskursioonid, raha vahetamine. Kusjuures saate ekskursiooni juba Eestist ette tellida. Helistage ning küsige lisa!