Chek in online

Selline küsimus, kas keegi siin kirjutajaist on reisides endale ise chek-inni onlines teinud (lennufirmade saitidel on selline võimalus olemas)?
On see keeruline toiming?
Tahaksin enda perele interneti teel selle juba ette ära teha, et ehk saan siis lennukis paremad kohad j.m.t.
On kellelgi kogemusi?
Lendan USA-sse KLM-iga

Online check-in on vist ainult carry-on (see, mille lennukisse võtad, 8kg) pagasiga reisijatele ja seda tehakse üks päev või mõned tunnid enne lendu. Põhjus selles, et kui sul on suured kohvrid kaasas, siis need tuleb kaaluda ja peale panna kleebised e "kohvri piletid". USA-sse lennates pead kohvrid välja võtma esimeses USA lennujaamas, isegi kui lend jätkub. Mõnes kohas ostes online pileti saab juba enne pileti ostu koha valida, nt expedia.com-s. Rahvusvahelistel lendudel võib nende self-check-indega ja check-in automaatidega raskusi tekkida, sest need on kohalike lendude jaoks mõeldud ja carry-on pagasiga lendajatele.

teha 30 tundi enne lendu, saad omale kohad valida, lennujaamas annad kohvrid ära nagu tavaliselt.

KLM check-in tehtud. Toimib väga hästi. Paned oma kohvrite arvu kirja ja Tallinna lennujaamas saad need ära anda business klassi letist. Edasi kasutad ainult ise väljaprinditud Boarding passi ja kõik sujub USAni välja.
Tagasi tulles ei tunnistatud ainult seda seal isetehtud check-in'i vaid tehti veelkord üle. Asi võis olla ka lennujaama töötaja oskamatuses, sest ta puterdas ka teiste asjadega nii, et tehti kõik enne pealeistumist veel üle! Jutt käib ORD lennujaamast ja sündmustest vähem kui kuu tagasi.

Egau - seda veelkord ületegemist juhtub ikka. Mul lasti eile JFK-s Delta Air Lines'i väljaantud "boarding pass" Finnairi oma vastu välja vahetada. Kõik andmed (lend, istekoht...) jäid samaks, aga miskipärast Delta kirjadega paber ei sobinud ja Finnairi oma sobis. Järgmisel lennul Helsingi - Tallinn sobis Delta boardingpass aga küll...