Chicago soovitusi?

Oleme veebruari keskel 3 päeva Chicagos. Kes seal käinud, võiksid nõu anda, mida teha, kus käia jne :) Igasugune info oodatud!

PS. Kas Chicagos või selle lähedal on mingit suurt kaubanduskeskust (ala Macy's, Sawgrass Mills jne...)

Mis Sind enam huvitab? Kolm päeva on armetult lühike aeg selle linna jaoks, samas on ju talv, turismihooaega pole. Minu lemmik on sealne kunstimuuseum Art Institute of Chicago , kus on üks parimaid Impressionistide püsiväljapanekuid üleüldse. Asub südalinnas Michigani avenüül. Samas üsna lähedal järve ääres on Field Museum, Adler Planetarium ja Shedd Aquarium. Väga heaks peetakse veel Chicagos asuvat Museum of Science and Industry. Seda pole ma ise külastanud. Turistina saad osta Go-Chicago kaardi, millega 2 päeva jooksul saad odavamalt külastada põhilisi vaatamisväärsusi. Käia võiks muidugi ühe Chicago pilvelõhkuja vaateplatvormil, Sears Tower on kõrgem, John Hancock Center jällegi järvele lähemal, vaade kohati paremgi. Searsis on väga range turvakontroll, kuna seal asuvad paljude rahvusvaheliste äriaettevõtete kontorid. Hancockis saad sellevõrra tunduvalt kiiremini käidud. On veel Navy Pier, meelelahutuskai Michigani järves, kus kinod, restoranid, teatrid, suveniiripoed ja tehakse restorani- ja kruiisilaevadega väljasõite Michigani järvele. Hetkel pole muidugi hooaeg. Muuseumi- jms. piletid maksavad keskeltläbi 13 taala tükk täiskasvanule. Kaubandusest. No kui linnas koos eeslinnadega elab ligi 8 miljonit inimest, siis seda va kaubandust seal tõesti jätkub. Macys kaubamaju on mitu, suurim südalinnas endine Marshall Fieldi hoone State streetil. Outlet-tüüpi kauplusi on samuti mitmeid, vaata netist näiteks TJMaxx, Filenes Basement ja Marshalls. Kui otsid oma peatuspaiga postiindeksi järgi nende kodulehelt, siis leiad lähima. Umbes tunni kaugusel eeslinnas on Woodfield Mall, kaubanduskeskus, mida 1 päevaga võimatu läbi käia, info leiad netist. Kolm päeva pole tõesti palju. Jutt sai pikk, kui tahad üle küsida, võid mulle ka mailida. Olen Chicagos käinud 6 korda.

0
0

Täpsemalt 18.-21. veebruar. Esialgsed plaanid on tehtud ning ka reisijuht olemas. Tiuk on põhilisemad vaatamisväärsused ära kirjeldanud, omalt poolt tahaks tutvust teha värvikirevamate linnaosadega - kreeka, poola, saksa, serbia, ukraina. Soovi korral võime ühendust võtta, mu e-post on [email protected]

0
0

Nn. värvikirevaid piirkondi on Chicagos palju küll. Rohkem olen juhtunud käima asiaatide linnaosades. Sealt võib leida tõesti head idamaist kööki. Ameeriklastele teadagi meeldib elu kõikvõimalikesse edetabelitesse toppida, nii on Chicago kindlalt USA söögipealinn. :) Väidetavalt on seal esindatud enim erinevaid rahvuskööke. Igal suvel toimub 10-päevane festival Taste of Chicago, kus restoranid ennast reklaamivad. Tohutu söömine lageda taeva all. Mõne Brazilian Steak House võiks samuti üles otsida, buffee-tüüpi restoranis saab kindla raha eest (oli vist 50 taala) end nõrkemiseni erinevat liha täis süüa.

0
0

Nädal Chicagos- soovitusi?

Palun jagage soovitusi- mida kindlasti vaadata, mida teha, kus käia?

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased