Continental Airlines

Tere. Mida head või halba oskate öelda Continentali USA siselendude kohta? Kui täpselt lennud graafikus püsivad ja kui palju võtab aega ümberistumine siselennul? Olen juba ette tänulik.

Pole küll ise lennanud, aga kui statistikat vaadata, siis on õigeaegseid lende 2008.a. olnud 72,5% (USA lennufirmade keskmine on 72%): http://www.transtats.bts.gov/HomeDrillChart.asp?URL_SelectMonth=2&URL_SelectYear=2008. Erinevused tulenevad pigem lennujaama koormatusest (nt Chicagos jõuab õigeaegselt 51% CA lendudest, Memphises seevastu 90%). Samuti sõltub ümberistumise aeg konkreetsest lennujaamast, seega tuleks vaadata lennujaama veebilehte, mis aega nad seal pakuvad.

2006 aasta kogemused: Lennuk lendas varem välja, kuna kõik reisijad olid juba kohal. Sihtkohta saabus alati varem, isegi kui väljalend hilines 30min.

Nagu iga teise firmagagi, lennukid võivad õigel ajal väljuda, aga suurtes lennujaamades võib siiski lennurajal ootamisega 1 h minna. Näiteks New Yorki lennujaamad, kus pidi ootama 20 lennuki õhkutõusmist.

Siselennul ümberistumine sõltub samuti lennujaamast. Väiksemas kohas piisab 30-st minutist, ka on vahe kas tead kuhu lähed või pead otsima terminale jms. Suures lennujaamas arvestaks siselennul 1-2h, kui pole varem käinud.

Lendasime Continentaliga frankfurt-newark-panama city, kõikk lennud väljusid õigeaegselt v.a. newark - fra, mis hilines üle tunni. ja enamsti jõudis sihtkohta varem kui planeeritud. ebameeldiv oli 3 tundi ootamist usa'sse sisenemisel, kuna korraga saabusid 7 lendu ja mitte-usa'kate kontrollimine võttis tohutu aja. 3st tunnist napilt piisas et jõuda järgmisele lennule.

Tänan vastajatele. Käisin ka ise ära. Lendasime marsruutidel Richmond - Houston - Denver - Jackson Hole Las Vegas - Houston - New Orleans New Orleans - Houston - Richmond. Mõni lend hilines natuke, mõni jõudis varem kohale, nii nagu ikka. Lennukid olid välja müüdud, süüa sai minimaalselt, teenindus aga oli hea. Houstoni lennulaam, mis on Continentali üheks keskuseks USAs on väga loogiline. Isegi esimest korda sinna sattudes saab terminali vahetada ja järgmisele lennule jõuda u. 20 minutiga. Muidugi juhul kui tegemist on siselendudega. Seega kõik toimis ilusasti.