Costa Rica reisimuljed

Jagan reisimuljeid 2-nädalasest Costa Rica reisist 2014 aprillis. Ette jäid lisaks San Josele Arenal, Monteverde, Montezuma, Manuel Antonio, Tortuguero ja Cahuita. Kes lugeda ei viitsi, võib vaadata pilte.

Lisan siia ka oma blogi. Käisin Kesk-Ameerikas (Costa Rica ja Nicaragua põhiliselt) 2014 veebruar. Blogi täieneb jooksvalt. Loodan, et on kellelegi abiks! Trixz http://triinulugu.blogspot.com/

Aitähh aussie! Tõesti väga ilusad pildid ja kasulik informatsioon. Meid ootab ees veebruaris 3 nädalane tuur Costa Rical. Selles reisikirjelduses märgitud kohtadele lisandub meie ringreisil veel Sarapiqui, Cano Negro, Rincon de la Vieja , Palo Verde ja Samara. Kas kellelgi on infot ka nende kohtade kohta. Üldse tundub Costa Rica ikka väga huvitav maa olema.

Kuidas on Costa Ricas rahavahetusega? Lugesin, et enamuses kohtades aktsepteeritakse ka USD-sid ja krediitkaarte. Väiksemates kohtades läheb ikka vist ka kohalikku raha vaja. Kohalik raha on kolon. Kuidas on euro vahetusega? Kas vahetada siin eurod USD-ks või võtta eurod kaasa ja vahetada seal kohalikuks rahaks?

Hmm. Minu meelest oli lihtsam asju ajada dollari kui euroga ning võtaksin pigem dollareid kaasa. Mulle aga ei meeldinud palju sularaha korraga kaasas kanda ning võtsin sealsetest automaatidest kohalikku raha välja. See kindlasti on kulukam, aga minu meelest pisut turvalisem.

Aga veel üks küsimus. Kus on vaja maksta kohaliku rahaga? Mulle tundub, et väga paljudes kohtades saab maksta kaardiga.

Oleneb kohast. Mina ööbisin hostelites ning seal tuli sulas maksta, aga toidupoes sai kaardiga maksta, rahvusmuuseumis näiteks sai pileti eeset kaardiga maksta. KOgemus küll puudub, aga usun, et hotellides saab vast ikka kaardiga maksta. Mis kohti veel pead silmas?

Puerto Viejo rannabaarides ja -restoranides tuli sularahas maksta :)

Aitähh! Kuna läheme üheksakesi, siis oleme siin broneerinud nii majutuse kui ka privaattranspordi. Meie reisiplaan on järgmine: San Jose, Tortuguero, Puerto Viejo, Cahuita, Sarapiqui, Arenal, Cano Negro,Rincon De la Vieja, Samara,Palo Verde, Monte Verde, Manuel Antonio.Ja selleks on meil planeeritud 22 päeva. Põhiliselt huvitab mind teeäärsed söögikohad. Ilmselt seal ei saa kaardiga maksta ja kindlasti ka mitte kohalikel turgudel. Seda on küll hea teada, et Puerto Viejo rannabaarides on vaja sulas maksta. Ilmselt on siis nii ka Samara rannabaarides. Aga saab seal USD-dega maksta või on vaja kohalikku raha?

Kui minek on Arenalile,siis kindlasti soovitaks teha ka matk sealsamas lähedal olevale rohelisele laguunile Cerro Chatole.Matk ei ole kindlasti kergete killast,kuid elamus sinna jõudes on seda väärt.

Teeäärsetesse söögikohtadesse minekuks varuge alati sularaha jah. Aga Cpsta Ricas ei ole sularahaautomaatidega nii kitsas käes kui tundub. Vähemalt mitte San Joses, Puerto Viejos ega ka Monteverdes. Vahel võib automaatidest küll raha otsa saada, et väike varu võiks alati kaasas olla siiski :) Hostelites olid hinnad nii dollarites kui kohalikus valuutas, ekskursioone müüdi ka mõlemas valuutas. Kui ikka turistipiirkond oli siis sai dollariga hakkama. Puerto Viejos sai ka mõlemas valuutas maksta (ka baarides). Terve riigi eest küll igaks juhuks ei kosta, sest ma ei olnud seal piisavalt kaua. Aga edu reisiga. Tore on kindlasti!

Aitähh info eest! Loodan, et tuleb tõesti tore reis!

Hei! Plaan minna Costa Ricale oktoobri lõpus. Kas keegi on sellel ajal seal viibinud, lugesin et siis seal vihmaperiood. Kas sajab tõesti kogu aeg või on võimalik ka rannapuhkust nautida? Kas autorendil on mõtet, lugesin et teed suht viletsad? Kuna lend läheb San Josesse aga me tahaksime sukelduda, siis kuidas oleks kõige mõttekam rannikule liikuda, kas eksisteerivad ka mingid siselennud? Tegelikult oleks meile ideaalne variant Kariibi rannikul peatuspaik leida ja sealt siis väljasõite teha,sest peamine eesmärk siiki rannapuhkus mitte ringreis. Olen väga tänulik kui keegi minu rohketele küsimustele vastata oskab. Lennupiletid hea hinnaga saadaval veel vaid 2 päeva

Meie käisime veebruaris. Kariibi ääres saime päris korralikult vihma, kuigi oli kuiv periood. Vaikse Ookeani ääres olid ilusad ilmad. Panen siia paar lehekülge tutvumiseks. Kariibi ääres on Puerto Viejo koht kuhu minna. Kui on veel küsimusi, siis vastan meeleldi. http://www.thecostaricashuttle.com/ http://www.puertoviejosatellite.com/index.php

Aitäh Andromeeda, uurin ja küsin juurde kui tarvidus tekib!

Olime Costa Ricas märtsis ning külastasime nii mõlemaid rannikuid kui maa keskosa. Vihma saime ainult paaril päeval Arenali kandis ning siis ka väikeste sutsakatena, rannikud olid märtsis kuivad ja kuumad. Sukeldumise osas ei oska nõu anda, kuna sellega ei tegelenud. Snorgeldamise mõttes oli Vaikse ookeani rannik lahedam ja mitmekesisem. Mis puudutab teid, siis minu hinnangul see väga kehvade teede jutt on üks suur vaht. Sõitsin autoga ringi praktiliselt terves riigis ning ütleks nii, et kes Tallinnas elab, selle jaoks on normaalses olukorras teed :) Jah, seal on ka kruusateid, kus raputab väga kõvasti, kuid see tähendab, et liigud lihtsalt aeglaselt. Meil oli küll 4WD, kuid oleksime tegelikult ka tavaautoga hakkama saanud. Me muidugi päris eraldatud rahvusparkidesse, kus 4WD on kohustuslik, ei roninud kah. Samas käisime kohati ka peamistest turismimarsruutidest eemal ning ei tekkinud isegi sellist mõtet, et kas ikka tasub seda teed pidi edasi sõita. Vihmahooajal on muidugi teised lood, seega tasub täiendavalt uurida. Peamised teed on CR-s siiski asfalteeritud (need, mis lähevad rannikutele, läbi keskosa mägede, põhja poole), mistõttu nendel kindlasti probleemi ei teki. Küll tuleb arvestada sellega, et sõit võtab aega. Vähemalt poolteist korda rohkem kui eestis. 100km = 1,5-2 tundi. Mitte sellepärast, et teed on kehvad vaid seepärast, et liiklus on aeglane. Heal juhul on 80km/h piirang, kuid reeglina sõidad läbi asulate ja seal on 40-60km/h. Kohalikud sellest kinni ei pea, mina aga pidasin. Trahvid kiiruseületamise eest hakkavad summast 300 eurot. Kohalikud kasutavad väga aktiivselt ka äppi nimega Waze, see peaks abiks olema, kuid siiski ma ei soovita eeskirju rikkuda. Politseid nägin mõõtmas mitmetes kohtades. Siselennud on, väikeste lennukitega. Kui ise uurisin, siis hinnad olid seal 100$ kandis üks ots. Kuna oli auto, siis lõpuks lende ei vajanud. Kariibi mere ääres peatumine on hea mõte - loodus on seal tõeliselt lopsakas. Lopsakam kui ükskõik kus mujal riigis (Nicoya poolsaar nt oli praktiliselt kõrbe moodi). Puerto Viejo on kindlasti väga suurte võimalustega ööbimispaik, kuid kui teil on auto, siis soovitaksin sealt veidi eemal ööbimiskoht leida. Kui just ei otsi sellist party-towni. Mis puudutab randasid, siis Puerto Viejost põhja jääv Manzanillo oli minu hinnangul kõige ilusam rand, kuhu sattusime. Ning rahvast oli selle valge liiva ja palmidega ääristatud rannas vaid käputäis. Küll aga mainin ära selle, et kui peatute Kariibi mere ääres, siis oletegi Kariibi mere ääres. Sealt ei ole võimalik teha väljasõite keskosasse või veel vähem teisele rannikule. Vahemaad ON ajaliselt pikad. Aga võib-olla ongi mõistlikum nautida Kariibi mere äärset rahulikku/rastalikku vaibi ja mitte väga palju ringi tormata? :) Loodan, et said mingid vastused. Kui on veel küsimusi, eks pane kirja.

Rannikuteed on head aga kui minna Monte Verdesse, siis seal on küll kruusateed, auklikud ja kurvilised. Mõnes kohas oli isegi kiiruse piirang 25 km/h. Puerto Viejos soovitaksin majutuseks sellist kohta: http://www.lacostadepapito.com. Väga mõnus paik. Asub dzunglis ja suhteliselt lähedal merele. Seal on igas suuruses bungaloid. See on Puerto Viejost paar kilomeetrit Manzanillo Rahvuspargi poole. Laenutatakse jalgrattaid ümbruskonnas ringi sõitmiseks. Kui juba sinnapoole minna, siis võiks paar päeva veeta Tuertogeros http://www.tortugueroinfo.com. Puerto Viejost Limoni poole asub Sloth Sanctury. http://www.slothsanctuary.com/.Seal on võimalik näha igas suuruses laiskloomi ja suhteliselt lähedalt. Tuur koosneb 2 osast esialgu tutvustatakse laisikuid ja sellele järgneb umbes tunnine paadisõit Estrella jõel. Võib veel külastada Biri-Biri indiaanlaseid ja roheliste iguaanide kasvandust. Aga see on tõsi, et sealt väljasõite keskossa ja teisele rannikule teha ei jõua. Näiteks sõit San Josesse võtab 4tundi või natuke rohkem. Ja Vaikse Ookeani rannikule 6-7 tundi.

Jah, Monteverde oligi kõige hullem ots, kuid see oli lihtsalt väga halb kruusatee. Ei midagi sellist, mille pärast auto rentimata jätta. Sõitsime ka läbi Cano Negro looduskaitseala (märjal hooajal läbitav ainult paadiga), Nicoya poolsaarel ning San Gerardo de Dota kandis mägedes - oli kehvasid teid, kuid jällegi mitte midagi hullu. Liiklus on reeglina rahulik ning ma siiani ei saa aru nendest hoiatustest (mida netiavarustes ja ka reisijuhtidest leiab), et ärge jumala eest autot rentige. Loomulikult rentige.

Lisaks mainitule (laisikute varjupaik oli tõesti ootamatult vinge) saab Kariibi mere ääres veel kilpkonnavaatlust teha (Manzanillos), teha väljasõitu Bocas del Toro saartele Panamas (pidavat olema vägev), matkata Cahuita rahvuspargis. Igav kindlasti ei hakka, kohalik turismitööstus on väga välja arenenud - kui sa tahad mingi asja eest ikka raha välja anda, siis see võetakse kindlasti lahkesti vastu. Ning kui sa tahad niisama rannas lesida - ka see variant on kenasti olemas.

Viibisin eelmine aasta oktoobrikuus Costa Rical. Sel ajal on Kariibimere pool päikeseline ja soe ja Vaikse ookeani pool (Manuel Antonio, Jaco, Nicoya poolsaar) on vihmaperiood. Vastupidiselt märtsis on Vaikse ookeani pool päikeseline ja väga kuiv ning Kariibimere pool vihmane. Paljud söögikohad ja hotellid Vaikse ookeani pool on oktoobris suletud (tehakse remonti enne algavat kõrghooaega ja kuna ainult sajab siis pole ka turiste) ja osad rahvuspargid on suletud turistidele, kuna võib esineda mudalaviine ja jõgede veetase võib mägedes sadanud vihmade tõttu järsult tõusta. Teedevõrgustik on väga hea, kuid soovitaksin siiski autot rentides valida 4WD. Seega minna tasub kindlasti ainult hoida rohkem Kariibimere poole ja teha lihtsalt rohkem eeltööd (vaadata välja hotellid, mis on avatud, ning võib leiduda ka väga häid madalhooaja pakkumisi Vaikse ookeani pool).

Väga huvitav lugemine oli ning inspireeriv.

Mul küsimus hoopis neile,kes auto koha peal rentisid. Nimelt millist firmat kasutasite?kauaks rentisite ja palju selle eest raha välja käisite?