trip-krainetrip-ukraine-dark
Couch surfing/ hospitality clubi kasutus Lõuna-Ameerikas

Kas kellelgi on kogemusi couch surfingu või hospitality clubi kasutamisega öömaja leidmisel Lõuna-Ameerikas (Ecuadoris, Colombias, Venezuelas). Kas süsteem töötab ja majutust leiab või pigem mitte? Kellelgi ebameeldivaid kogemusi ei ole?

... paistab, et Eesti inimene on korralik ja ortodoksne - käib vaid paketireisidel või ööbib ristiinimesele kohaselt hotellis ja ei surfa mööda kohalike inimeste diivaneid :) Nii mulle tundub vähemalt, arvestades küsimusele laekunud olematut vastukaja....

Pigem on probleem selles, et keskmine trippi külastav Eesti inimene ei ole eriti Kolumbias käinudki, rääkimata sellest, et tal oleks sellel reisil tulnud valida 10$ hotelli ja couchsurfingu vahel. Suur osa käijatest viibib Lõuna-Ameerikas paketireisidega ja ma ei ole küll kuulnud ühestki reisioperaatorist, kes pakettreisi majutust couchsurfingu kaudu organiseeriks... kuigi raskel ajal oleks see päris hea äriidee :D

Ma ei ole kunagi Lõuna-Ameerikas käinud, aga kogemused CS-ga väljaspool Euroopat ütlevad, et suurtes linnades, kus on palju liikmeid, on see lihtne ja enamasti turvaline (kasutajatel ka palju kommentaare), aga väiksemates kohtades on raske leida ja ei tea alati mis tüübi otsa sattud (kommentaarid nt puuduvad). Proovida tasub alati, aga vastust sellele küsimusele saad ikka ja ainult HC ja CS lehekülgedelt öömaju otsima hakates!

Meesterahval muidugi kõvasti julgem ja turvalisem kui neiul.

Ei ole küll Lõuna Ameerikas käinud, aga CS-st olen endale mitmeid kordi öömaja leidnud Euroopa piires! Siiani on kõik kogemused väga positiivsed olnud. Ma ei leia, et lõunaameeriklased teistsugusemad on... saab ju profiilist lugeda, kellega tegu on. Kui kasutaja profiil on usaldusväärne, siis tasub kontakti võtta ja ehk pisut lähemalt rääkida ning siis juba otsustada, kas jääda lootma CS öömajale v mitte.

Carolina: arvad, et piidreid CouchSurfingus üldse pole? Eksid, kullake.

Ma olen ise öömaja pakkunud ka väga paljudele inimestele nii HC kui CS-s. Sealhulgas ka LAM-inimesi. Kogemused on väga positiivsed.

Kui sa tahad täiesti kindel olla, et sattud normaalse inimese otsa, siis soovitan sulle otsida mõni inimene LAM-ist, kellel on mõne eurooplase positiivne kommentaar. Põhjus lihtne - meil, eurooplastel, on ühine kultuuriruum ja mõistame asju ühtemoodi. Kui mõne eurooplase jaoks oli kõik ok, siis peaks sulle ka sobima.

Mina plaanin reisile minna sinna järgmine aasta ja just ootangi seda, et kohtuks LAM-i lahkete inimestega:P

Piidreid on ka Eestis, snoop. Seepärast on hea mõte lugeda lugeda profiil korralikult läbi, oluline on heade kommentaaride olemasolu; tihti saab aru ka piltide järgi, mida üks või teine kasutaja on oma kontole üles laadinud. Kui neil on kõik tüdrukud hapu näoga latino kaisus, siis ilmselt ei ole mõnus tüüp eksole.

Alati peaks olema pisut varuraha, et hostelis ööbida, kui ahistaja või lihtsalt piidri peale satud ja kindlasti jätma negatiivse kommentaari.