trip-krainetrip-ukraine-dark
Viimased kommentaarid

Tere. Kas keegi on sellel aastal juba jõudnud teha 2.aasta viisat? Kui jah, siis kuidas on läinud. Mina ise tegin oma taotluse ära 2 nädalat tagasi. 2 päeva hiljem saadeti e-mail, kus paluti, et ma saadaks neile rohkem dokumente, mis tõestaks, et olen töötanud farmis vähemalt 3 kuud. Nüüd ma siis ootan kannatlikult edasi. Olen kuulnud lugusid, et mõni saab viisa kohe, mõni alles 6 kuud hiljem…

Samas ma lugesin, et nüüd nõutakse kõigilt 2. WHM viisataotlejatelt lisadokumente. Kui see on tõsi, siis kõikide taotluste läbivaatamine võtab rohkem aega ning viisa saamisega läheb kauem.

From now on not only will you have to supply your 1263 form (the form the farmer signs off on) but also supply additional information to prove you actualy did the work. This can be in the form of one of the following!!!

  1. a payslip
  2. a bank statement showing income from the farm
  3. your group certificate (this is your total income earnt for the year and only issued in july)
  4. accommodation receipt if you were staying in a working hostel etc,
  5. bus/train receipts to prove you travelled to & from the regional location to work if you were WWOOF'ing or geting paid cash in hand.

This is to stop dodgy applications getting signed off. So start keeping your receipts now!!!

Hei. Ma olen hetkel ise Sao Paolos ja reisin kokku 2,5 nadalat siin. Mu blogi on www.maailmaturnee.ee akki leiad sealt midagi kasulikku. Mu e-mail on ka seal olemas..kirjuta julgelt kui mingit infi vaja. Daniel

Hei. Sa võid mu Facebook'ist leida, kui otsid daniel9182@hotmail.com järgi mind.

Aitäh Sulle!

Kui mina käisin seal (oktoobris), oli öömaja lihtne leida mõistliku hinna eest, kuid mulle räägiti, et tipphooajal on hinnad kahekordsed ning võib ette tulla olukordi, kus inimesed tulevad hommikul praamiga saarele ja lahkuvad pealelõunat, sest lihtsalt ei ole võimalik leida öömaja...

Mina käisin seal oktoobri alguses ja jäin väga rahule. Sissepääs on 500. Seal saad lasta end pildistada kümnete tiigritega, jalutada neid ning hiljem veel pilte teha magavate tiiritega. 1000 lisaraha eest saad teha "erilise" pildi, kus tiigri pea on su süles. Teine võimalus on tiigri poegi toita, pesta ja nendega mängida (ka ekstra 1000). Soovitan minna küllaltki vara - algusesks öeldi vist kuskil 13, aga tegelikult oleks siis liiga hilja olnud...11 oleks hea aeg.

Ma olen viimased 5 paeva reisinud teise eesti noormehega (saime Singapuris hostelis tuttavaks). Me peaksime joudma Balile teisipaeval ja ma olen seal reede/laupaevani. Kui sa/te soovite kohtuda meiega, siis kirjuta mulle voi smsi/helista mu kohalikule numbrile + 62 81 38678 533.

Olen 5 kuud reisinud ja nyyd otsaga siia joudnud. Mu kontaktid leiad mu kodukalt: www.maailmaturnee.ee

Aitah vaga kasuliku vastuse eest. Ma ei taibanud seda postitust vaadata. Mul laks midagi valesti ja kogemata tekitasin uue teema. Ma ei oleks teadlikult jah sellise infotyhja pealkirja pannud.

Veelkord tanud Sulle. Daniel

Tere. Olen Goas 13.08-17.08. Kui moni eestlane siin ka on (olen Calangute's)voiks yhendust votta. +919867089749

voi +372 50 44 682 daniel9182@hotmail.com www.maailmaturnee.ee

Ma olen oma ymbermaailmareisil ning edasi liigun lounasse Karelasse ja siis Delhisse. Indias olen 3.septembrini.

Reisile lähme juba juunis, aga kohale jõuame novembris 2009. Oleme 2kesi ja plaanime töötada 4 kuud Perthis. Märtsis plaanime reisida idarannikul 1 kuu.

Loomulikult oleks lahe kohtuda ka teiste eestlastega. Kontakti saab - daniel9182@hotmail.com

Mina olen majutust pakkunud vähemalt üle 100-le. Mul on külas käinud väga palju lahedaid inimesi. Loomulikult on olnud ka veidi igavamaid inimesi ning kõikidest kordades oli ainult 1 kord, kui minu külaline pälvis minu negatiivse kommentaari (see oli ka suhtumise pärast, mitte midagi muud tõsist). Kuna seda lehekülge enamasti kasutavad meeldivad, suhtlusaltid inimesed, ei näe ma küll, et võiks tekkida probleeme. Ma ise olen ööbinud 2 inimese juures Barcelonas ja leidsin endale väga head sõbrad ja veetsin seal elu parimat aega.

Kui valida, kelle juures ööbida, siis tõesti võiks vaadata kommentaaride järgi, aga samas kui mõni inimene hostib esimest korda, siis võibolla pingutab ta elueest, et head muljet jätta...ja sa leiadki oma parima hosti;)

Ma ise lähen varsti pikemale reisile ja proovin kasutada võimalikult palju kodumajutust. Minu soovitus on kindlalt osaleda HC ja CS-s.

Hääletajatele on loodud uus huvitav lehekülg - http://hitchwiki.org

Alates 1. jaanuaris 2009 lähevad siis Hiina viisa riigilõivud märgatavalt kallimaks. Ega keegi ei tea mis põhjusel?

http://www.chinaembassy.ee/eng/dtxw/t523140.htm

Ma olen ise öömaja pakkunud ka väga paljudele inimestele nii HC kui CS-s. Sealhulgas ka LAM-inimesi. Kogemused on väga positiivsed.

Kui sa tahad täiesti kindel olla, et sattud normaalse inimese otsa, siis soovitan sulle otsida mõni inimene LAM-ist, kellel on mõne eurooplase positiivne kommentaar. Põhjus lihtne - meil, eurooplastel, on ühine kultuuriruum ja mõistame asju ühtemoodi. Kui mõne eurooplase jaoks oli kõik ok, siis peaks sulle ka sobima.

Mina plaanin reisile minna sinna järgmine aasta ja just ootangi seda, et kohtuks LAM-i lahkete inimestega:P

Aga kas seekord ei ennustagi, milliste riikidega tuleb viisavabadus?

Tere. Kas keegi oskab öelda kuidas oleks võimalik reisida Mehhikost Usasse? Kui see viisavabastusprogramm ei luba mööda maismaad reisida ning USA viisa taotlemiseks on vajalik lennupiletite olemasolu.

On üldse võimalik maismaad mööda Usasse siseneda?

Aitäh

jäta oma email. Ma kirjutan sulle ja räägin oma plaanist.

Tere. Ma olen julgelt öeldes elus kokku ligi 10 ööd vähemalt lennujaamades ööbinud:D

Schönefeldis vähemalt 3-4. Küllaltki väike lennujaam, aga toole on piisavalt kus olla. Tavaliselt on seal ka teisi ööbijaid ja keegi ei vaata halva pilguga ning üldiselt aegajalt askeldavad seal turvatöötajad ka ringi. Öösel suht vara hakatakse koristama, mis kahjuks ei luba pikalt magada. 4-5 hakkab juba check-in ja siis algab seal tihe sagimine, seega pikka und pole.

Nii, et õige otsus seal ööbida - tuleb suur raha sääst ning karta pole ka seal midagi.

95 on 1.10 eurot. Eks diisel on odavam...äkki alla euri natuke