Covidi pass, mis see on?

Igaks juhuks rõhutan et EI küsi cov neg testi kohta antavat tõendit.

Olen kuulnud passist, kuhu märgitakse vaktsiini saamine ja veel miskit ja soovitati reisibüroost küsida täpsemalt , paraku seal vastanud neiu ei teadnud miskit sellest.

Kas on kedagi kes annaks rohkem infot ja kuidas seda antakse ja kust kaudu.

Teema tõusis üles seetõttu et ees on transiidiga lend ja lendude vahe 2 päeva ehk tavalise viirustesti kehtivusaeg on 72h tegemise hetkest saabumiseni.

Ilmselt küsid sa nn. vaktsineerimispassi kohta.

Seda ju ei ole veel üldse olemas.

Käivad alles läbirääkimised, kooskõlastamised ja muud detailide täpsustused, et tulevikus saaks selline ühtne vaktsineerimist tõendav süsteem rahvusvaheliselt olema (mitte ainult EU riikide vahel vaid üle kogu maailma).

Siiani on teadmata, kas ja millised riigid soovivad sellega liituda. Nagu on teadmata ka, millises formaadis see ettevõtmine teoks peaks saama. Juttu on olnud nii paberkandjal variandist kui ka digitaalsest versioonist QR-koodiga. Samuti on räägitud ka lihtsalt rahvusvahelisest andmebaasist, mida kõik asjast huvitatud riigid kasutada saaksid.

Nii et mitte midagi ei ole veel teada.

Vaktsineerimine kantakse aga ilmselt samuti nii või naa sinu "kollasesse raamatusse", kuhu kantakse ka muude vaktsineerimiste andmed. Iseasi, kas seda kirjet arvestavad ka lennufirmad ja immigratsiooniametnikud lennujaamades.

Eestis kantakse vaktsineerimised arsti väljastatavasse immuniseerimispassi, tüüpvorm siin: https://www.vaktsineeri.ee/sites/default/files/dok/Tervishoiutootaja/Immuniseerimispass_2017_parandustega.pdf. Tegemist on aga suuremas osas siseriikliku dokumendiga, ainukene rahvusvaheliselt tunnustatud osa on lk 2-3 olev kollapalaviku vaktsineerimise info, kuna see on mitmetes riikides nõutav ning WHO tasemel reguleeritud. Olukord koroonavaktsiiniga on tõepoolest uudne ning kuna puudub rahvusvaheline kokkulepe nende tunnustamise kohta, siis on siin palju segast. Kindlasti on võimalik vaktsineerimist tõendav kleeps Eesti immuniseerimispassi kanda, ent teised riigid ei ole kohustatud seda tunnustama, seda enam et võltsinguid juba liigub. Pigem on tõenäolisem et pikaajalise ümberistumise korral tuleks transiitjaamas teha uus test, tänaseks on kõigis transiitlennujaamades selline võimalus olemas.

Selge pass alles loomisel. 

Tänan vastajaid.   Kuna C testid on nii kulukad ja ajalises mõttes lühikese kestvusega, on mul hetkel mõttekam riskida vist sellega, et ostan samale päevale(15.01) uue edasilennu pileti kahele 64£  koos fast track -ga.  Riskides lennule mitte jõudmisega. Lendude vahe 1h 

Lootusega, et praegusel ajal on rahvast jaamades vähem.  Kui miski läheb untsu on mul kahe päeva pärast endised piletid ka alles.

Transiit läbi UK ja praegu? Olen vist midagi maha maganud.

Tyyna, kas endiselt Hispaaniasse minek? Kuni 19. jaanuarini (hetkeseisuga) tohivad UKst Hispaaniasse lennata ainult Hispaania kodanikud ja elamisloa omanikud. Parem oleks alternatiivseid marsruute otsida.

Aitähh,  meenutamast et kontrolli , kontrolli ja veelkord kontrolli, 

1.O1 Hõiskasin rõõmust, et saab lennata ja 2.01 juba enam ei saa! Ehki 3.01 reisibüroo Estravel vastas mulle transiit on lubatud, Keda uskuda, kust saab Õigeima vastuse. Igatahes näib, et reis lükkub tulevikku, sest alternatiiv pole rahakoti sõbralik.