Curacao vs St. Lucia vs Briti Neitsisaared

Tere! Oskab keegi soovitada kuhu nendest kolmest sihtkohast tasub minna? Ette tänades!

Curacao kohta saad pisut lugeda siit: http://trip.ee/node/79750

Teiste saarte kohta ei oska kahjuks midagi öelda.

Endal Curacao plaanis, aga St Lucia on kindlasti looduse poolest ilusam. Briti Neitsisaarte kohta ei oska kommenteerida. ABC saared rohkem madalamad ja kidurama loodusega võrreldes nendega, mis ühes rivis Atlandi ja Kariibi mere vahel.

Käisin septembri lõpus Curacao saarel, ilm oli väga soe, iga päev u. 30 kraadi. Olin seal 5 päeva, selle ajaga sai rahulikult saare läbi sõita, linnaelu nautida, rannas päevitada, ujuda ja snorgeldada. Saar on imelus, väga paljude laguunidega, flamingod ja iguaanad jalutavad vabalt ringi. Willemstadi linn on kuulus oma väga värviliste majade poolest. Kindlasti tasub Curacaole minnes võtta rendiauto ja hotellil võiks kindlasti olla oma rand, sest ilmad on meeletult kuumad ja iga hetk kuhugi avalikku randa sõita pole mõtet....mis puhkus see siis on :)

Meil käidud St. Lucial ning Martiniquel ning kohe varsti plaanis ka Curacao üle vaadata. Barbadosest sõitsime ka korra läbi. Võrreldes nt. Barbadosega paistsid St. Lucia ja Martinique palju looduslikumad, rohelust oli rohkem ja just naturaalset loodust mitte istutatud taimi. St. Lucial käisime 2011 peale seda kui neil seal novembris oli kõva torm oli üle käinud ning osad teed olid siis ikka veel taastamata ning nii mõneski piirkonnas (ka hotellides) olid veeprobleemid ning tegeleti ka kanalisatsiooni taastamisega. Kohalikud on sõbralikud ja kõvad peoloomad, turismindus ei ole sugugi mitte kõike ehedat suutnud rikkuda ning sõprust ja abi mida pakutakse, ei pakuta vaid raha saamise lootuses :)Odav seal samas ei ole, mitmed asjad kallimad kui Eestis, sissepääsupiletid ja ekskursioonid ka päris krõbeda hinnaga kohati, kuid mõistlikult majandades saab hakkama. Peatusime saarel nii Kariibimere pool all inclusive hotellis, mäe otsas rendimajakeses kui ka atlandi ääres pisikeses hütis mis asus praktiliselt lennuraja otsas rannas. Kõik kogemused väga meeldejäävad, kuid metsiku (kuid ettearvatava, kariibi meri oli salakaval) atlandi kaldal, kohalikega kõrvuti, meeldis siiski kõige rohkem.Ahjaa, kui autot tahate rentida tuleb arvestada vasakpoolse liiklusega ning liiklus võib kohati olla etteaimamatu, tuleb teha ka nö "kohalikud load", mis tähendab küll vaid raha vahetamist paberitüki vastu. Kui St. Lucialt shopata polnud suurt midagi, siis Martinique, prantsuse kolooniana, oli shoppinguparadiis naistele ning linnad ka kohati nagu prantsusmaalt ümber kopeeritud. Novembri keskpaigas saab ehk juba ka Curacao muljed juurde lisada.

Pole mujal käinud aga soovitan julgelt St Luciat. Eriti kui meeldib loodus ja ei ole orienteeritud poodlemisele. Võtke julgelt päevaks otsaks takso koos juhiga. Seal peab taksojuhi litsentsi jaoks sooritama looduse, ajaloo jms. eksami. Nii, et nad oskavad väga palju rääkida ja meie taksojuht pidas põhimõtteliselt iga teise puu alla kinni ja tõi sealt midagi söödavat:) Roni kindlasti Pitoni mäe otsa. Just nn. väikese aga mitte üksi vaid võta saatja (see ei ole kerge mägi ja teed on kohati väga raske leida). Meil oli näiteks üks jalgpallur. Ära võta vana taksojuhti nad on mugavad.

1 päev ringisõitmiseks St. Lucial on küll vähe. Meil läks vihmametsas matkamise peale juba terve päev. Soovitaks ikka vähemalt ühe päeva kariibi mere külje ja teise päeva atlandi poolse külje jaoks. Tegevust ja vaatamist on piisavalt ka rohkemaks. Me olime kohapeal 12 päeva ja vaid paar-kolm sellest olime hotellis ja rannas päevitamas. Kui on St. Lucia tegevuste kohta rohkem infot vaja võib julgelt kirjutada. Martiniquet sai küll vaid põgusalt külastatud.

Tere reisisellid! Minek kevadel siis Curacao saarele ja oleks paar küsimust seal käinutele. Kas Willemstadis saab Eesti deebet pangakaardiga võtta sularahaautomaadist kohalikku raha välja ja ega mingit suurt teenustasu ei lisandu? Veel küsiks,kas rannas oleksid vajalikud spets.sussid,et meresiilikuid jalga ei astuks?Või pole seal seda ohtu?

Tere reisisellid! Minek kevadel siis Curacao saarele ja oleks paar küsimust seal käinutele. Kas Willemstadis saab Eesti deebet pangakaardiga võtta sularahaautomaadist kohalikku raha välja ja ega mingit suurt teenustasu ei lisandu? Veel küsiks,kas rannas oleksid vajalikud spets.sussid,et meresiilikuid jalga ei astuks?Või pole seal seda ohtu?

Palun minu mõlemad postitused kustutada,postitasin küsimused uue postitusena