Delhist Taj Mahali

Tere,

Sõidame seltskonnaga Indiasse 17.01-06.02.2011.a. Minu küsimus on järgmine... Jõuame siselennuga Delhisse 04.02.2011 (olles juba Indiale väikese tiiru peale teinud. Enne koju lendamist sooviksime veel ka külastada Taj Mahali. Kas keegi oskab öelda, et kui palju peaks aega varuma, et jõuaks minna Delhist Taj Mahalini ja sealt siis kohe Delhisse tagasi. Ise oleme plaaninud, et see väike reis võiks meil kesta ühe päeva, sest sama päeva öösel väljuks juba meil Delhist lennuk, mis meid koju toob. Natukene muretsen, et kas meil mitte aeg natukene lühikeseks ei jää või on see normaalne ajavaru ??? Millega oleks kõige mõistlikum Taj Mahali juurde minna ja kui kaugel see Delhist üldse asub ?

1 päev

Ostke autotuur. Kõige lollikindlam variant. Tuuri korraldaja kodulehekülg annab New Delhi ja Agra vaheks 203 km. sõiduaajaks 4h 30 min.

Ajalise ettekujutuse saamiseks:

Auto: http://www.annonline.com/visit-india-comments/taj-mahal.html http://www.indiatouritinerary.com/taj-mahal-tour/same-day-tajmahal-tour.htm

Tagasitulles võite ju lasta end viia lennujaama. Tõenäoliselt peate selle eest juurde maksma + tip juhile, saatjale ja giididele.

Auto + rong: http://www.tajmahaltours.com/taj-mahal-tour.htm

Lennuk väljub siis 05.02.2011 hilisõhtul või 06.02.2011 öösel?

0
0

Jõuame Delhisse 04.02.2011, ehk siis kaks päeva enne kojulennu väljumist. Kuna neljas veebruar on reedene päev, siis kahjuks on reedeti Taj Mahal suletud. Taj Mahali külastamiseks on meil aega terve 05.02.2011. Lennuk koju väljub alles 06.02.2011 kell: 05.25 Peaks VIST olema piisav aeg, et kenast lennukile jõuda :) ?

0
0

Jah, siis jõuate ilusti. Isegi selle auto + rong tuuriga.

Muidugi te võite juba reede õhtu Agrasse ära sõita ja omal käel tagasi tulla.

0
0

Kuna meil tuleb erinevatel aegadel läbida rongiga seal 3x700km, siis vaevalt, et keegi enam seal midagi rongist kuulda tahab :. Jääks selle autoteema juurde :) Oskad Sa ehk ka öelda, kui pikk see vahemaa on ja kui palju võiks Indias selle läbimiseks aega kuluda ? On ehk seal lähedal veel midagi vaadata ?

0
0

Tuuri korraldaja kodulehekülg annab New Delhi ja Agra vaheks 203 km. Ühe otsa sõiduaajaks 4h 30 min.

0
0

Fatehpur Sikri oli minu meelest väga huvitav. Asub Agrast nii 40-50km, aga kahjuks mitte Delhi suunal, nii et pole kindel, kas teil jääks aega ja kui palju te tahate autos viibida. Nagu naabrimees ütles, siis Agra-Delhi vahemaa on 200km, autoga tuleks arvestada vähemalt 4 tunniga.

0
0

Dehli Agra vahel sõidab normaalne kiirrong, pehmed istmed ja isegi söök oli piletihinna sees. Sõitis 2 tundi. Dehlist väljus hommikul 6:15 ja Agrast 20:30. Taj Mahali tasuks külastada hommikul enne, kui tuuribussid kohale jõuavad. Samal päeval jõudsime ka Fatehpur Sikris liinibussiga ära käia, sõitis pisut üle tunni.

0
0

Meie käisime 2009 detsembris kogu Kuldse Kolmnurga läbi kohaliku agentuuri vahendusel ja sellest ajast on väga head sidemed Hr Luckyga, kes on meile selleks aastaks (sõidame dets algul) ette valmistanud 4 päevase tripi Delhhist Amritsari ja tagasi (s.h Pakistani piiril Wagahs lipulangetamise tseremoonia, Kuldne tempel, prügist valmistatud skulptuuridega park jpm). Soovitan julgelt tema poole pöörduda, väga hea on temaga eelnevalt nt e-kirja teel [[email protected]]‎ asjaoludes kokku leppida. Võite kirjutada, et tema teenuseid kasutanud eestlased soovitasid tema poole pöörduda. Juhul kui jõuate juba eelmisel õhtul kohale soovitan minna vaatama ka etendust, mida nad pakuvad Taj Mahali eelõhtuks. Hind oli vist 700Rs, kuid etendus väärib seda, selles on kogu selle ehitise ja sellele eelnenud lugu väga ilusa etendusena lavastatud, lavale tulevad lisaks kaunitele rahvusriietes lauludele- tantsudele ka elevandid. Delhis võite paluda tal teile näidata sikhide templit ja väljapoole igasuguseid programme jäävat Lotose templit. Kõik eelkirjutaja soovitused on ka väga asjakohased. Kaunist reisi!

0
0

Unustasin märkida, et meie saime selle reisi eskortteenusena (s.t meie kahe käsutuses oli džiip koos autojuhi ja giidiga), kusjuures hind oli odavam, kui meie reisikorraldaja poolt pakutud reisil grupile. Luckyga saab kõik eelnevalt kokku leppida, tasuma ette ei pidanud, lennujaamas ootas juba autojuht reisijate nimetega plakatiga).

0
0

Aitähh asjalike soovituste eest. Eriti meeldib mulle Liisu mõte :) Meil oleks seal vaja ära sisustada kaks päeva. Arvan, et Hr. Lucky saaks ka sellega kenasti hakkama :)

0
0

...ja kui aega üle jääb või kui Taj Mahali ajaliselt ei jõuaks, siis ma väga rangelt soovitaksin Delhis külastada: http://www.akshardham.com/ Selle külastamiseks võid julgelt varuda kogu päeva ja see on seda väärt. :-)

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased