Lend Dohasse

Tere, plaan minna sügisel nädalaks (sept-okt) Dohasse. Sinna kanti lendamise kogemusi, aga eriti ei ole. Momondos jäävad silma pakkumistest kaks varianti - odavaim aga pikem (550,-)Turkish Airlinesiga läbi Istanbuli (Budget Air) ja kallim (650,-) aga kiirem Qatar Airwaysiga läbi Stocholmi.  Kas oleks alust arvata, et hinnad võivad langeda või parem juba ära osta. Kas eelistada ühe kompanii jätkulende või ei ole siin karta midagi.  Samuti kirjutatakse Budgeti ja Tickets kohta hirmulugusi, kuidas lennud muutuvad ja teavitusi ei tule jne. Näiteks eDreams-i hinnad ca. 50.- kallimad, aga firma vist usaldusväärsem.Küsimusi ka Doha kohta. Kuidas ja missugune on sellises linna ühistransport? Kas seal Airbnb toimib või parem majutuda hotellis? Mida üldse sellisel linnatripil Dohas ette võtta?

Just Tais käies oli meil 13 h vahepeatumine Dohas. Võtsime Qatar Airwaysi poolt pakutava 3h linnaekskursiooni.  Pärast ekskursiooni jäime veel linna peale jõlkuma. https://www.qatarairways.com/en/offers/doha-city-tour.html.Ma ei kujuta ette, mida seal küll nädal aega teha. Piisaks paarist päevast, kui tahta muuseumi külastada ja/või shopata.Doha on pmst ülesehitatud viimase 10 aasta jooksul.Ühistransport eksisteerib aga ise kasutasime taksot. Taksosid on palju ning peale saamine lihtne. Türkiissiniste triipudega autod kirjaga ^Karwa^. Taksod ja tariif on riigi poolt kontrollitav.Ja lennupileti hind ikka üüratu - sama hinnaga saaks Taisse :P

0
0

Soovitaks vaadata teist Araabia maad ja külastada Dubaid. Esiteks saab lennud oluliselt parema hinnaga aga pōhiline on, et Dubais ei hakka igav. Me olime täpselt 8 päeva ja ei oleks tahtnud olla ei 1 päev rohkem ega vähem. ( Läksime esmaspäeval, tulime kolmapäeval +1). Lennud saab ligikaudu 400ga Lufthansaga, väga mugav ja soovitan.Dubai on arvatavsti üks selliseid kohti, mis jääb meelde, sest endal ka sellega kōige paremad mälestused.

0
0

Soovitaks ühendada Doha tripi hoopis näiteks Singapuriga. Qatariga Dohasse, seal 1-2 päeva ja edasi Singapuri 4 päeva. Ise käisin just Malaisias ja Singapuris Qatariga, kahjuks Dohas pikka peatust ei olnud, kuid meie piletid olid 560. Ainult Singapuri puhul oli sel hetkel pakkumine ca 450 euroga.

0
0

Ainus põhjus Dohasse minna, kui sinu Qatar Aiways lend hiljaks jääb ning lennufirma hotelli kinni maksab.

1
0

Vahemaandumise korral Dohas annab Qatar Aiways tasuta 4* hotelli ja saab paar päeva linnas kolada. Takso on odav u5-10€ ots. Piiril viisa saamine on nüüd lihtne ja tasuta , üleeile kulus piiril u 2 minutit.

0
0

Mina pääsesin riiki ilma viisata, ainult tempel. Midagi maksnud ka pole. Ilmselt seotud Qatar lennust maha jäämisega.Huvitav et poolakatele kleebiti viisa sisse...Tolli läbimiseks kuulus 1,5 tundi.

0
0

Tänud kaasamõtlemast! Kahjuks tundub, et sellisel kujul jääb see trip vist ära. Oli mõte, et läheks kergejõustiku MM vaatama, mis sügisel Dohas toimub. Olen väikest viisi spordihuviline ja reisid sättinud sellistesse aegadesse, kui on mingi suurvõistlus (EM, MM) ning siis ühendaud linnatripi suurvõistluste vaatamisega. Antud juhul läheks see ikkagi liiga kalliks ja kui linn ka eriti ei paku siis...Kuulda vist ei ole ka veel Qatar Airwaysi otselennust Dohasse, mida algul arvati 2019a. sügisesse?

2
0

Dohasse ? Nädalaks ? Seal tõesti vaid 3 h linnatripp ja kõik. Lennata saab Helsinki- Doha, Qatariga.

0
1

Nädalaks ei läheks. Aga Dohas/Kataaris on ikka pisut rohkem teha, kui "3 h linnatripp ja kõik". Mul kulus ainuüksi suurepärases Islamikunsti Muuseumis üle 3h.Lisaks on Kataar kenasti kõrbes - võimalik erinevate pikkustega kõrbe safareid võtta (ise käisin poolepäevasel, sellest on kustumatud mälestused, kuidas kohalik šeik oma v8 Land Cruiseriga duune mööda rallis).Lisaks on seal veel mõned väiksemad kohad, mida oleksin tahtnud külastada, aga olin ainult 3 päeva, seega ei jäänud piisavalt aega.

3
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased