Dokumentide väljastamise aeg Tallinnas?

Tere!

Olen mures, kuna nii ID-kaart kui pass aeguvad 22.08 ja reisile minek toimub 24.08. Paraku pigem kiirkorras dokumendi taotlemist ei sooviks, seega kas keegi ehk teab, mis tavajärjekorras hetkel ooteaeg olla võib? Eelmisel korral sain tavajärjekorras juba nädalaga dokumendid kätte näiteks.

Aitäh!

Juuni alguses taotlesin esmaspäevaj ja kolmapäeva pärastlõunal tuli juba e-mail et võin passile järele tulla.

Ma taotlesin juuli keskel passi ja ID kaardi ning kahe päeva pärast oli email, et valmis. Kui kohe ära teha, siis saad kindlasti kätte.

Aitäh informeerivate vastuste eest.

Hetkel pole üldse muretsemiseks põhjust. Anna kohe avaldus sisse ja taotle uued ning saad kindlasti enne reisi kätte. Soovitan kindlasti kasutada ka webis aegade broneerimist. See garanteerib lisaks, et kontoris pikalt ootama ei pea.

Jah, juuli algul olid mitmetunnised sabad nii Lasnamäel Pinnas kui ka Tammsaare teel. Broneerisin aja 3 nädalat ette (varasemat aega broneerida polnud võimalik, täis olid), aga oleks võinud ka broneerimata jätta, sest juuli lõpus oli olukord normaalsem. Tammsaare tee 47, E-R lahti 9-17. Broneering oli mul juuli lõpus suht viimaseks kellaajaks. Lasksin teha nii ID-kaardi kui ka passi, kokku läks 50€, tuleb odavam kui kaks eraldi teha, pensionäridel ja lastel on odavam. Dokumentide kättesaamise tähtajaks on 30 päeva, tegelikult aga ID-kaardi väljastamise kuupäevaks oli trükitud sama kuupäev, mil taotlused sisse andsin, kuigi oli juba tööpäeva lõpp lähedal. Passi ehk peenema nimega "reisidokumendi" väljastamise kuupäevaks oli järgmise päeva kuupäev. E-mailidele tuli info aga ühepäevase hilinemisega mõlema puhul. Augusti algul dokumentidele järele minnes oli Tammsaare tee büroos rahvast juba üsna hõredalt, ju siis augustiks on buumiaeg läbi saanud ja jooksvas järjekorras seistes aega eriti kaua enam ei kulu.