Dominikaani Vabariik

Tere,

Olen, nädalakese ringi vaadanud sel lehel ja leidnud palju huvitavaid ja asjakohaseid linke ja soovitusi seoses Dominikaani reisimisega.
Meil kahe perega samuti soov sinna puhkama lennata.
Olen arusaanud, et mõistlikum lennata Tallinn-London(Gatwic) London-Dominikaan Punto Cana.
Muidugi lennuaegade klapitamine on paras peavalu :)

Siiski sooviks veel küsida kogenud reisisellidelt, et kas on mul miskit märkamata jäänud, mida veel vaadata, ehk veel häid linke pakkumisi soovitada?

Panen ka ise siia lingid mida olen leidnud ja pidanud seni parimaks variandiks reisimiseks.
Reisi kestvus 14 ööd.

TALLINN-LONDON LONDON-TALLINN
http://www.easyjet.com/EN/---Tallinn-London (lennud ei klapi hästi, peaks Londonis kaks ööd olema)
http://www.ryanair.com/ (vaja vahetada lennujaama)

LONDON-DOMINIKAAN DOMINIKAAN- LONDON
https://www.travelrepublic.co.uk/
http://www.thomson.co.uk/
http://www.firstchoice.co.uk/

Soov reis teostada veebruaris ja mida soodsamalt saab seda toredam :)

Ootan head inimesed Teilt häid linke, soovitusi, tähelepanekuid.

Ette tänades...

www.arke.nl
Amsterdamist hommikul kell 8:00 minema ja tagasi tuuakse ka kuskil kaheksaks

Tere!
Me just ostsime läbi selle portaali http://www.arke.nl/zonvakantie/dominicaanse-republiek/resultaten/ otse sealt bronni kaudu ei saa osta aga kirjutad oma soovi lehe vasakul all olevasse aknasse ja seal teenindaja teeb selle ise ära.
Kuna lend on Amsterdamist otse, siis lend TLN-AMS läbi selle lehe ja lennud sobivad kenasti http://www.skyscanner.net/

Lehed, mida kasutan enda reise bookides:

http://www.skyscanner.net (saad kasutad ka whole month vaadet, et leida odavaim hind)
http://www.vertaa.fi (algusega Soomest)
http://www.airtickets24.com (+/- 3 päeva vaade)

Otsin aastavahetuseks puhkusereisi ja lisaks Aasia sihtkohtadele lasin Skyscannerist läbi ka mõned Kariibimere saared. Leidsin üht suht mõistliku pakkumise Dominikaani ja seoses sellega uurisin natuke ka selle maa kohta. Tripist lugesin palju head, kuid googeldades tuli välja Vikist selline asi, kopin siia:
Turism Dominikaani Vabariigis põhineb peamiselt matkamisel ja suurte kruiisilaevade külastustel. Turismiäri ei ole võrreldes teiste Kariibi mere äärsete riikidega väga arenenud. Väga palju on kaljuseid maastikke ja vähe randu, lisaks on riigis kehv infrastruktuur.

  1. aastal sõlmis valitsus lepingu Green Globe'iga (keskkonnaohutuse programm), selleks et edendada saarel ökoturismi. Valitsus edendab turismialaseid investeeringuid, nagu näiteks hotellide ehitamist ja väga olulisi kruiisilaevade ehitamist.

  2. aastal külastas Dominikaani Vabariiki umbes 320 000 välismaalast, nende hulgas 111 venelast, 320 000-st 80 000 on matkajad, ülejaanud on ristluslaevadelt. 2011. aasta tulu turismindusest oli 111 000 000 USA dollarit.

Kas keegi kohal käinu kommenteeriks, mida see "vähe arenenud" turism tähendab? Või et randu on vähe? Kehv infrastruktuur?

Wiki info ei pruugi alati töepärane olla, ka seal tundub olevat tegu mingi imelikku tölkega kusagilt.
Inglise keeles vöib selle vähearenenyd kohta jälle lugeda, et : "Tourism is fueling the Dominican Republic's economic growth. The country is the most popular tourist destination in the Caribbean."
Kes vähegi on seal käinud, see teab, et pöhimass saabub riiki suurte turismifirmde charteritega ja enamus majutub suurtes AI hotellikompleksides Puerto Plata ja Punta Caba ümbruses, kust siis tehakse päevaseid trippe.
Lisaks on siis linnakesed, mis ka ainult turismile orienteerunud ja kus toimub ka restorani ja ööelu nagu Sosua. Surfarite meelispaik on Cabarete.
Sukeldumise koha pealt ei oska nõu anda, ise olen ainult snorgeldanud. aga kindlasti on see vöimalik.
Kui eesmärk on mönusas kliimas löögastuda, hästi süüa ja juua, siis on köik Karribi sihtkohad just need öiged, sama ka Dominikaan, mis just AI pakkumiste puhul on köige odavam. Ise siin aprilli algul leidsin tuttavale AI RIU Merenge 2 nädalat Amsterdamist 1k euriga näiteks.
Kindlasti on vöimalik seal ka ette vött selline omal käel ringreis, kuigi pealinnas ja ka mujal vöib olla möningaid turvalisuse probleeme, samas Puerto Plata ja teiste turismikohtade ümbruss on päevasel ajal täiesti turvaline.

Päris kindlasti ei vasta üleelmises kommentaaris väljatoodu Dominikaani Vabariigi tegelikkusega.
Tegemist on kas "tõlkeveaga" või, mis tõenäolisem, kirjeldusega Kariibide väikese saareriigi Dominica kohta.

Dominikaani Vabariik on Kariibides arenenuim riik, ka turismi valdkonnas!

Võta reisikorraldaja.ee , see firma on kaua juba reise teinud Dominikaani. Sealt saad õiged vastused kõigile selle suunalistele küsimustele.