Douro oru veinimõisad

Kas oleks soovitajaid kes ise osalenud veini tallamisel, mõnd toredat quintat Douro orus?

Veiniteos pole osalenud aga veini tegemisest Douro orus veidi tean. Veinimõisaid on seal vähe. Veinimõisad on seal hiljutine nähtus ja on tekkinud õlitootmise kõrvale või asemele. Portveini tootmine tekis just selle pärast, et Douro veinid olid peale suhkru ära käärimist väga jubeda maitsega ja et neid veidi joodavamaks teha, pandi poole käärimise pealt brändit juurde, mis käärimise peatas ning veini magusaks ja kangeks jättis. Joodavad Douro veinid tekkisid alles 20. sajandi algul. Praegu toodetaksae veini kooperatiivides ja reisil olen seal kohanud ainult kahte veinimõisa moodi tootmist. D. Antónia Adelaide Ferreira mõis Quinta do Vale Meão's ja Quevedo perekonna mõis São João da Pesqueira lähedal. Kas seal vanal moel midagi enam tehakse või on kõik moodlas tehnoloogial ei tea, sest käisin seal 15 aastat tagasi. otsisin igaks juhuks mõne lingi ka http://www.quintadovalemeao.pt/vinhos.php http://http://quevedoportwine.com/

Kahjuks on antud blogi hetkel maas, aga kui peaks taastuma siis soovitan lugeda.

http://tiguteek.com/2017/09/19/quinta-maria-izabel-douro-orus/

Veinitootmine on seal peale 2010ndat palju areneneud ja kindlasti ei tehta seal veini vähe, 15-aasta tagust kogemust ei maksa tõepähe võtta enam.

Mul on õnnestunud ühel konverentsil Portos osaleda kohalike portveinide degusteerimisel ja võin öelda, et väga head veinid olid. Kaugelt (ja tõesti, väga kaugelt) parem, kui oleks osanud oodata. Kõigele vaatamata pole seni kindel, kas mind see teist korda huvitaks. Ma pigem võtaks hea lihtsa külma vinho verde koos krevettidega.

Rääkisin just tuttava portugallasega, kes Douro piirkonnast ja kes hästi kursis portveini teemaga. Mulle üllatuseks ütles ta, et parimad viinamarjad antakse veinitootmisesse ja nn. ülejäägid lähevad vinho do porto ehk siis portveini ja vinho verde ning rose tootmiseks. Tegelt loogiline, sest need veinid on lisanditega nn. rikutud.

Duoro orus on palju muid veine, portvein on nii spetsiifiline ja see on pigem 1 klaas digestiiviks, mitte nö "joomiseks". Ka Vinho Verde tuleb Duoro oru piirkonnast, kui leiate veel ühest viinamarjasordist tehtud Vinho Verde, miks mitte tammevaadis tehtud, siis ei jää need veinid küll Burgundia valgetele millegagi alla ja ei saaks neid nimetada mittekvaliteetseteks veinideks. Jah 1,5 euro eest supermarketi Vinho Verde on ilmselt mingi jääkviinamarjadest, aga ka need on reeglina täiesti head ja karastavad palavatel suvepäevadel :)