Eestlased Ugandas

Tere!

Otsiksin kontakti Ugandas elavate eestlastega (hetkel seal) või on suvel seal (juuli-august).

Kuna Uganda kohta siin foorumis eriti infot ei ole, siis oleksin igasuguse olme info eest tänulik, kes seal on viimaste aastatel käinud. Mind huvitavad nii hinnad, kohalik transport, ööbimisvõimalused jms, mis käib omal käel reisimise juurde. Kui mõistlik on üldse sinna seljakotireisi planeerida? Kas rahvusparkidesse saab ainult autodega või on muid variante ka?

Ette tänades,

R

Huvi pärast küsin, et kuidas või mis põhjusel valisid reisisihtkohaks sellise riigi?

0
0

Tulin Ugandast ja Rwandast selle aasta septembris. Loodan enne aasta lõppu siin Trip.ee-s kokkuvõtte ilmutada.

0
0

Reisisihtkoha valisin eelkõige linnustiku (või üldiselt looduse) pärast. Uganda on kompaktne riik ja vahemaad ei ole väga suured, samas linnurikkus on märkimisväärne (tuhatkond linnuliiki). Muu loodus on ka muidugi põnev (lõvid, gorillad, jõehobud jms).

Viisainfo huvitab samuti. Ma saan aru, et ka lennuväljalt on võimalik viisat saada. Samas kas sellega öösel kell 2 ka keegi tegeleb kui lennuk saabub? Või on mõistlik viisa ikka Eestist eelnevalt ära teha, et liigset närvikulu saabudes ei oleks.

LP info lugesin kõik läbi, aga suhteliselt segaseks jäi ikkagi kohalik transport ja rahvusparkides liikumine (eriti kui autot ei ole).

0
0

Uganda on hea valik! Olen käinud peaaegu pooltes Aafrika riikides ja Uganda on üks minu soovitustest. Lõuna pool on rahulik ja Kampalas võid ka end turvaliselt tunda. Mina ööbisin Backpackers Hostel'is vist mis on paar km linna keskusest. Dormi hind oli Aafrika kohta odav. Hosteli ja linna vahet saad käia suvaliste marsadega mis seda teed läbivad. Linnade vahelisteks sõitudeks kasutavad turistid tihti Uganda Post'i busse mis veavad posti laiali üle Uganda. Väljusid vist linnades suurima postkontori juurest ja pileti saad osta kohapealt. Popid on nad sellepärast, et nad on aeglased ja tänu sellele ka ohutud. Ükskõik mis transpordi Sa ka valiks võid kindel olla, et teepeale jääd mõnikord niikuinii. Kampala bussijaam ( http://www.martmyrkel.planet.ee/Uganda/images/kampala_bus_station.jpg )on täielik katastroof, aga samas leidsin mina oma bussid alati kiirelt ülesse. Väljumise aegu ei ole (nagu üldjuhul Aafrikas ikka)ja bussid hakkavad sõitma, siis kui on ülerahvastatud. Vahest saad kohe minema, kuid vahest ootad mõne tunni jne. Ööbussi ära võta mitte mingil juhul. Juhtide sõidustiili tõttu magada ei saa ja avariide oht on suur. Mina läksin maadööda ja sain viisa piirilt.

0
0
0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased