Egiptuse tollireeglid

Kuna ilmselt tuleb esimene reis Egiptusesse, siis jäin siinsete foorumipostituste ja maksuametil oleva infoga jänni. Nimelt siin on postitusi, kus räägitakse tubakatoodete ja alkoholi toomisest Eestisse. Maksuameti kodulehel on kirjas nii:
Tubakatooted

Vähemalt 18-aastasel reisijal, kes saabub Eestisse maanteed pidi jalgsi või mootorsõidukiga, on lubatud kalendrikuu jooksul esmakordsel ja teistkordsel saabumisel tuua koos temaga liikuvas pagasis tubakatooteid järgmistes kogustes:

40 sigaretti* või
100 sigarillot* või
50 sigarit* või
50 grammi suitsetamistubakat* (s.h vesipiibu tubakas) või
50 grammi närimistubakat*.

NB! Tärniga (*) märgitud koguseid on lubatud ka kombineerida, arvestusega, et iga kogus on 100% ja kokku saab tuua 100%. Kombineeritud näide: 20 sigaretti (50% 40 sigaretist) ja lisaks 25 sigarit (50% 50 sigarist).
Samas kui minna edasi ja otsida sealt samalt infot Egiptuse kohta, siis tuleb artikkel, kus on kirjas, et vesipiibu tubakat võib tuua 250 grammi. http://www.emta.ee/index.php?id=14472&highlight=egiptus

Vesipiibu tubakas mind niivõrd ei huvita kui tavaliste sigarettide toomine, sest seal on sama hinnaklass nagu Armeeniaski- Eesti omadest ikka tunduvalt odavam. Mitte et ma läheks nüüd sinna seda kokku ostma, aga lihtsalt huvitab...

Kui küsimus on, et mitu pakki suitsu tuua võib, siis vastuseks on, et väljastpoolt EL-i tohib Eestisse tuua 2 pakki suitsu (eeldusel, et pakis on 20 sigaretti).

Tax Freest ostetuna võisin kaasa tuua 4 plokki sigarette (Kairo Int. lennujaam, 2013 suvi, 1 plokk Karelia Slims = 11$). Hind oli isegi parem, kui Kairos tänaval.

Kas Eesti tollis öeldi ka, et nendega on OK, või nad lihtsalt ei teadnud palju sul suitse kaasas on? Ma pole muidugi 100 % kindel, aga see limiit (40 sigaretti) peaks ikkagi kehtima ka lennujaamas taxfreest ostetud suitsudele, lennukist ostetud suitsudele jne. Ei viitsi kohe uurima hakata, äkki on tõesti mingi erireegel lennujaama ja lennuki ostudele.

Minule vähemalt 2 korral lennujaama Tax Frees seletati, et 4 on lubatud (st tax freest 4, väljast 2). Mul olid need Tax Free läbipaistva kotiga vabalt näpu otsas, keegi ei tundnud nende sisu vastu huvi. Lendasin vahemaandumisega, vahepeal isegi väljusin transiit-tsoonist (seda küll juba Euroopas).

Eks see Egiptuse taxfree müüja võib igasugu asju rääkida, et rohkem suitsu ostetaks ;) Vanasti oli Eestisse lubatud tuua 1 plokk suitsu ja samad reeglid peaks olema ka enamikes teistes Euroopa riikides. Samas on täiesti võimalik, et teatud riigid teevad ka erandeid näiteks taxfreest ostetud kaupadele jne.
Ma ise neid võimalikke erandeid jms kohe kindlasti pole uurinud. Kui keegi tahab kindlust, et sigarettidega Eesti tollis jama ei tule, siis soovitaks Maksu- ja tolliametiga täpsustada. See, mis sealt öeldakse, on siis lõplik tõde Eestisse reisimise puhul.

Tegelikult peaks ikkagi olema nii, et kui on kirjas 2 pakki, siis ongi 2 pakki. Vahet pole, kust ostad. Armeeniast muidugi on mul isa ka rohkem toonud.. noh nii 10 korda rohkem :D Aga see selleks.

Tegelikult ma panin selle teema ka selle tõttu siia, et mulle siin foorumis ringi kolades jäi mulje, et eestlased toovad sealt päris palju vesipiibu tubakat. Ja selles osas maksuameti enda lehel on 2 erinevat infot: 50 grammi ja 250 grammi... Et kumb siis on? tegelt võiks päris maksuametiga vist ühendust võtta, et pangu siis õige info ikka. Mind see info otseselt ei puuduta, küll aga kedagi teist..

See 2 pakki kehtestati Venemaa piiriäärse äri tõttu. See, et keegi pole vahele jäänud, ei muuda reeglit. Üle normi võid tagasi tuua oma eesti maksumärkidega pakid. See, et ostetud Egiptuse tax-freest siin küll tolli ei huvita. Hea müügijutt muidugi. Üldiselt nad on ikka rohkem valvel seal lennujaama tolli putka ees kui Egiptuse või Türgi tšarter sisse tuleb.
Aga jah, eks riskianalüüs käib näo järgi.

Ma ei usu, et lennujaama töötaja jama saab ajada - tal tuleb sellest endal ju probleem. Samas ei suuda ma ka ise vastavat seadust hetkel leida. Ju siis läksin õnge ja õnnelikult läbi :)

Mul jäi see lõik üldse märkamata. Pressiteatel kuupäeva ei ole ja seega võib see kirjutatud olla veel vanade reeglite kehtimise ajal.

Kui viitsid nendega ühendust võtta, siis oleks kena küll ja nad saaksid oma aegunud teate maha võtta.

Kirjtuasin sinna tolliinfosse

Trixibell, see 4 bloki toomine on lubatud teisest EL liikmesriigist, kui tuled väljaspoolt EL, ei huvita kedagi, kas ostsid suitsud turult või tax free poest. Seega järgmine kord ole ettevaatlikum, võib kalliks minna.

Vastus Maksu ja Tolliametist:
Tere.

Reisijate piirangute ja keeldude lehel on MTA informatsioon reaalajas. http://www.emta.ee/index.php?id=755

Otsingut kasutades võite sattuda pressiteadete peale, mis on alates 2004. aastat kättesaadavad ja võivad olla juba aegunud.

Seega, õige on vesipiibutubakat tuua väljaspoolt EL-i reisijana 50 grammi ilma maksu tasumata. Lubatud on tuua kuni 1 kg vesipiibutubakat, sellisel juhul peate pöörduma EL-i sisenedes tolli poole ja koostama tollideklaratsiooni ning maksma maksud sellelt koguselt, mis ületab maksuvaba piiri.

Tere,
olen läbi lugenud kõik siinsed postitused tubaka toomise osas. Tekkis aga küsimus, mida ilmselt keegi polnud veel püstitanud - kui tahaksin ausal teel tuua nt 300gr vesipiibutubakat Egiptusest? Palju sel juhul tuleks juurde maksta. Kas sõltub kohalikust hinnast (kui 50 gr on 1-3 poundi) ning mingi protsent sellest juurde? Või mismoodi see deklaratsioon käib.
Minek on paari nädala jooksul, seega oleksin kiire vastuse eest väga tänulik.