Ehk jagate kogemusi Küprosest

Reisikirjast leidsin, et (matka)rattaid saab Küprosel laenutada Agia Napas aga ehk keegi oskab veel mõnda kohta soovitada,sest plaan lennukil Phaposesse ja sealt tagasi lennata.
Nagu ma olen aru saanud, saarel kämpingud puuduvad ?
Kui matkata (telgiga ja) grupina, siis kuis möistlik öömajale saada?

Kui sa telkida tahad, siis peab küll see ilma vaiadeta telk olema, sest seal on ju igal pool kaljune/kivine maapind, sinna sa kohe kuidagi vaia sisse ei löö.
Oleneb ka millal lähed sinna. Kui vihmaperioodiks end sinna ei aja, siis saab ka lihtsalt madratsi ja magamiskotiga hakkama (järgi proovitud).

Plaan septembris. Mul telk vihmavari-ei vaja muud kui pinda kuhu paigutada. Aga mis arvad ratta laenutusest saarel?

Kui keegi soovib mõnda kasulikku nõuannet rattaga sõidu planeerimiseks Porto-Lissabon-Faro või Malaga-Gibraltar-Gadiz-Sevilla-Faro, siis mõned olulised tähelepanekud matkadelt mida jagada täitsa

See teema on Küprosest. Postita see palun uuesti Portugali või Hispaania alla.

Proovi kasutada natukene ka google otsingut. http://www.cyprus-rent-a-car.info/bicycle-rental-cyprus.cfm
Pole küll ise seal ratast rentinud, aga arvan, et kui oled sportlik inimene, siis miks mitte. Septembris on seal suhteliselt palav ilm ka veel.

Pafos ja Agia Napa asuvad saare eri otstes. Agia Napas on turismi arendatud, kilomeetrite ulatuses mereäärset jalgteed välja ehitatud, vähesel määral siledat jalgrattateed. Mujal saarel ei näinud kusagil ühtegi jalgrattateed. Üleüldse tundus sel saarel väga vähe rattasõitjaid. Raudtee saarel puudub, kuid bussiühendused tundusid olevat päris head ja odava hinnaga, lausa mitu korda odavamad kui meil. Võib-olla oleks mõttekam bussiga kuhugi mägikülla sõita ja jalgsi matkata kui rattaga turnida ning autode vahel sagida. Lisaks veel niipalju, et Küprosel on vasakpoolne liiklus.

Saabusin Agia Napast 01,10,1012.Sooja oli umbes 30,vesi mingi 25.Ringi liikumiseks kasutasin rollerit 10euri päev.Vasakpoolset liiklust pole mõtet karta.Liiklus seal üpris rahulik.Kõigil rendi masinatel punased numbrid,et kohalikud teaksid arvestada.Veel võimalik rentida igasugu pagisid,atvsid,autosis,jalgrattaid.Kindlasti soovitan võtta mõni sõiduvahend,käia eri randades,avastada toredaid ujumiskohtasid ja kaljukoopaid.Ise käisime rolleriga ka Türgi poolel Famagustas.Rendifirmad väidavad,et peab rentima auto Türgi poole külastamiseks.Meie sõitsime oma rolleriga piirile,kus tuli teha kindlustus 10euri ja ei mingeid muresid.Türgi poolepeal kõlbab maksevahendina ka euro ja hinnad on kõvasti sootsamad.Sai nähtud seal iidseid varemeid,anfi teatrit,lossi,mingit vinget kirikut ja kummituste linna.Sööge kindlasti kuskil kohalike juures,maitsev ja odav.
Ivo

Johhaidiile-üldfoorumist said postitused alguse..Pole minu huvi kellelegi endpähe määrida

Asi pole mitte pähemäärimises vaid selles et saaksid oma küsimusele vastuse ning sinu huvi on saada vastus. Sa ju ei lähe piimapoodi lipsu ostma:) Üldfoorum on jagatud alajaotusteks millest tuleb sobiv leida ja kuhu küsimus postitada. Muidugi juhul kui oled vastusest huvitatud.

Plaan külastada sel aastal juuni lõpus Küprost.Lugesin siin ka varasemaid teemasid ja hakkan pisut kahtlema.Kui tahta vältida lärmakat vene seltskonda ja samal ajal olla heas kõik-hinnas hotellis, mis asub liivarannas, kas siis on Küpros ikka õige suund?Varasemalt väga hea kogemus Rhodose ja Kosi saarega.Samas tahaks näha midagi uut ja sooja vett meres ujumiseks.

Elasin 3 kuud Larnacas ja ei näinud ühtegi venelast. Ja kohalijud ka väga lärmakad ei olnud, isegi reede/laupäeva õhtul oli kelle 22ks linn maha rahunenud.

venelasi on rohkem Limassolis ( Lemesos), Agia Napa, Protaras ja Paphos on veidi kirjuma seltskonnaga. olime nädala Limassolis hooaja lõpus, no oli neid vene inimesi kuid ei seganud nad meid.lastega lärmakad pered olid hotelli basseinide juures aga me seal ei olnudki, olime ikka rannas mere ääres.

Hei,

Aitaks ehk keegi planeerida 2-ndlt. Küprosel. Esialgu on selge vaid see, et maandume kahekesi augusti lõpus Larnacas. Kaks nädalat peaks vist olema piisav, et vaadata ringi ja nautida ka päikest. Abi oleks nii majutus soovitustest, kui ka külastust väärivatest kohtadest.Millist transporti oleks arukas kasutada ?

Ilusaid Jaane :)