Ekskursioonid Hurghadas

Tere! Reisin detsembri lõpus Hurghadasse. Kuulsin, et siit foorumist leiab inimesi, kes vahendavad ekskursioone soodsamalt kui reisibürood. Kahjuks ei leia kontakte. Kas keegi oskab aidata?

Ekskursioone Kairosse, Luxorisse, kõrbesafareid jne saab osta Hurghadas kohalikest erinevatest ekskursiooni büroodest. Kui on kogemust ja viitsimist, saab ka veidi hindu kaubelda. Aga hinnad on nagunii üsna soodsad. Ei soovita ühtegi reisi osta saabumisel infotunnis. Siis maksad sama teenuse ja kvaliteedi eest lihtsalt 2 korda rohkem.

Ja samas kui tänavalt odavalt vötad siis ei saa kunagi raudkindel olla,et saad hea teeninduse ja kvaliteedi, kuna kohalikel on säästuprogramm käsil ikka korralikult. Ise olen ainult egiptuses korra kunagi kasutanud tänavalt juhuslikku kontorit ja enam ei iialgi :D Ma ei ole esteet ja olen seljakotiga mööda ilma rännanud aga see oli ikka raha eest kyll suur pettumus. Nii,et alati on valikuvariandid...ära kunagi haara esimesest pakkumisest neid on seal sadu ja sadu. Merele saab seal näiteks lausa Eestikeelse instruktoriga!

Käisin just Novatoursiga Luxoris ja hind polnudki väga krõbe, aga vähemalt kindel, et keegi vastutab. Ei usu, et oleksin kohalikega väga julgenud nii pika maa ette võtta. Ja tegelikult jäin väga rahule. Olime venekeelse giidiga Luxoris, aga väga muhe ja hea jutuga mees oli. Merele võib küll minna kohalikega, eriti kui hotellist pakutakse. Kui õnnestub, saab hea hinna kaubelda, peab osav olema. Ja jällegi, hotellist kindlam kui mujalt, kui pakutaks. Kuigi nad seal teevad praegu kõik selleks, et turist tuleks tagasi. Ja eestikeelne on olemas, otsi FB-st sukeldumine Hurgadas või miskit sedamoodi

Meie ostsime Luxori reisi linnast, saime tõesti tunduvalt soodsama hinna kui oli hotellis pakutu. Saime ekskursiooni kahele praktiliselt sama hinnaga, mis hotellis ostes oleks olnud hind ühele. Ja kõik toimis samuti. Hommikul vara võeti hotelli eest peale ja hilisõhtul viidi tagasi, giid oli küll vene keelne, aga samas oli ka hotellist ostetud reisidel giid vene keelne. Linnas oli neid reisibüroosid päris palju näha, suured reklaamid olid näha.

Viimastel aastatel ostan eranditult tänavabüroodest, mitte ainult tunduvalt odavam vaid ka erinev seltskond ja atmosfäär. Luxorisse minnes (Sharmist) juhtus nii, et küsisime ingliskeelset reisi. Lennukiga kohale jõudes ootas venekeelseid turiste mitu suurt bussi, aga ingliskeelseid üks väike. Selgus et olimegi ainsad ja pika päeva oli buss ja giid - noor naine, ajalootudeng - meie päralt!