Esimene pikem autoreis

Tere,

Oleme minemas esimesele pikemale automatkale Tartust Horvaatiasse,kaks täiskasvanut.Enamus öid oleme plaaninud ööbida telgis.Tore oleks lugeda kogenud reisiate mõtteid ja ideid! Mida pakite kaasa? Olen lugenud erinevaid foorumeid ja reisikirju juba nii palju,et kõik on segamini ,nagu pudru ja kapsad :) Milline oleks hea marsuut,kus vähem teetöid ja ummikuid jõudmaks Tartust Zagrebi? Kindlasti on peale minu veel siin selliseid inimesi kes kõrgusi kardavad,kuidas olete Horvaatia mägised teed üleelanud?:D Ühesõnaga igasugune info oleks teretulnud!!

Tervitustega Tiina

nagu siit näha, on otsemal teel tõesti teetöid, aga ringi minnes tuleb su matk ca 500km pikem: https://goo.gl/maps/dGQNB mina pakin kaasa tavaliselt vajalikud asjad, aga nagu Murphy seaduseski, siis midagi jääb ikka maha... olen sõitnud Norras serpentiinidel ja kõrgust ei kartnud, mis seal Horvaatiaski väga erilist on... head reisi!

Tere, Horvaatias on väga head teed. Sõita saab mööda kiirteid (on tasulised), mägedst läheb läbi tunnelite ja Sa ei saa arugi, et mägedes oled. Teine võimalus on sõita algul mööda kiirteed ja siis Rijekast alates mööda rannikut, kus tee lookleb mööda mereäärt ja on super vaatega. Ka see tee on hea ja seal pole serpentiine. Võid mind uskuda, kuna kardan ka kõrgust ning mägiteid :). Ühesõnaga kõik suuremad teed on ohutud. Kaasa: kämpingud on head, seega telgiga võimalik väga hästi ööbida. Meil on kaasas: arvuti (et vaadata, kuhu edasi liikuda ja mida veel huvitavat seal piirkonnas teha või siis booking com-s järgmiseks ööks midagi broneerida), telk, madratsid, linad (tekke ei vea, sest nii palav on niigi), täispuhutavad padjad; telgi ette vaip, laud, toolid, keedukann, kohv, kruusid. Kuna me olime Horvaatias viies kord, siis sel aastal olime pikemalt paigal ja meil oli kaasas ka väike elektripliit, pott, pann, taldrikud, noad, kahvlid, juturaamatud. Loomulikult ujumisriided, kummist tallaga jalanõud (rannad kivised ja meresiilid). Ülejäänud on juba isiklikud riided, hügieenivahendid, passid (kui tahta Dubrovnikusse minna), muidu piisab ka ID kaardist; natuke sularaha ja pangakaardid. Horvaatia on väga ilus ja sõbralik maa. Ilust reisi ja huvitavaid avastusi!

Ma olen hetkel perega Pulas, mis asub Istrias. Tulin läbi Warsava-Krakov-Ostrava-Viin-Lubljana-Porec. Warsavi ja Krakovi vahel kiirteele linnast môni päev tagasi ei saanud. Liikusime mööda kôrvalisi teid.

Lillykass -- ka Dubrovnikusse minemiseks piisab ID kaardist kuna maismaad pidi Bosnia ja Hertsegoviina piiri ületamisel kõlbab ka ID kaart. Passi on vaja siis kui saabute Bosnia ja Hertsegoviinasse lennukiga (mida vähemalt teemaalgataja teha ei plaani). Nii vähemalt väidab VM reisiinfo leht.

Aitähh heade soovide eest ja aitähh vastamast! Asjad pakitud ja pühapäeval start!!

Caligla 75

Miks sa läbi Krakovi läksid ,kas eksisid või soovisid seda linna külastada. See teeks ju päris suure ringi sisse,otsem oleks Katovice külje alt A1 le.