Esimene reis Taisse - mis saari külastada?

Tere!

Antud teemasid on küll palju, kuid ehk saaksin häid personaalseid soovitusi just Tai saarte osas. Reis leiab aset jaanuari algul ja kestab 13 päeva. 

Esimene plaan on külastada pealinna, sest lennupiletid on sinna ostetud. Bangkoki osas saab vast kõik vajaliku välja googeldada, kuigi võite ikkagi soovitusi anda ka selle linna osas - mis piirkonnas ööbida? Mis on kindlad kohad mida Bangkokis külastada? Kas see linn vääriks 2 või 3 päeva kohal viibimist (või isegi rohkem)?

Ja nüüd siis põhiteema, et kuhu edasi minna? Googeldades on silma jäänud põhjas asuv linn - Chiang Mai, kus on palju templeid ja Tai kultuuri. Kes on käinud/teab/oskab öelda, kas on mõtet külastada? Ja saar(ed) - kui palju selle aja jooksul üldse külastada saab? Reisime kahekesi koos elukaaslasega ja oleme mõlemad pigem sellised, kes tahaks palju näha, kuid samas sel reisil tahaks mingil ilusal saarel ka rahulikult (vähemalt 3 päeva) puhata.

Välistatud koht on Phuket, kuna see on enamik turistide nr 1 koht ja tahaks vältida väga rahvarohkeid kohti. Erinevatelt saitidelt olen lugenud, et Koh Phi Phi on kõige ilusam saar Tais - samas jällegi üsna turistiderohke. Silma on veel jäänud ka Koh Lanta ja Ko Samui. Raske on otsustada, kuhu selle kahe nädala jooksul minna. Ehk on kellelgi ideid/soovitusi? :)
Selle ajaga ei jõua te kindlasti Tai põhja osa ja lõuna osa külastada.. Kunas maandute Bangkokis siis külastage põhjas asuvaid kohti, nautige kultuuri.. ja siis tehke näiteks 4-5 päevane puhkus Koh Changi saarel (ei anna võrrelda  Phuketiga) Väga layd back ja chill saar, kus rohkelt avastamist ja niisama saate ilusaid liivarandu nautida. (Bangkokist vaid 4h bussisõidu kaugusel) 

 Jõuab ikka. Koh Changil 4-5 päeva, sealt tagasi Bangkoki ja päevase aja säästmiseks ööbussi- või rongiga Chiang Maisse või Chiang Raisse. Nii jääb veel nädal ka Tai põhjaosa avastamiseks, millest täitsa piisab. Igal juhul parem kui Bangkokis mitu päeva passida ja mitme erineva väiksema saare vahel trippida. Parem keskenduda ühele asjalikule ja piisavalt suurele saarele nagu Koh Chang, nii et ei raiska asjata aega transpordile, ning nautida lisaks ka põhjaosa teistsugust (mägisemat) loodust ja ka vaimsust.

Chiang Maid ma kindlasti soovitaks, väga palju ilusaid templeid, kindlasti külasta mäe otsas asuvat Wat Phra That Doi Suthep templit. Tai siselennud saadaval üsna soodsa hinnaga (odavlennufirmad Nok Air või Thai AirAsia) ning kindlasti jõuab ära käia nii põhja Tais kui ka lõunapool saartel.

Lennukiga otse Chiang Maist saab minna Phuketile (ning sealt edasi soovitud saartele, näiteks Phi-Phile). Teine variant lennata Chiang Maist Surat Thanisse ning sealt bussi + praamiga Koh Samuile (see pole ka eriti pikk sõit).
Bangkoki jaoks piisab täiesti 2-3 päeva, seal ka mõned templid, mida mõnus külastada, soovitan ka paadiga kanalituuri (see toimib seal nagu ühistransport, aga saab ka turistika paadiga), otsi Google'st "Bangkok khlongs".
Chiang Mais 2 päeva on ka ok, et kõik olulisemad kohad linnas ära vaadata ja mäe otsas templis käia.

Kui mina esimest korda Taimaad külastasin siis plaanisime ka, 3 päeva siin, 4 päeva seal...

Aga kui Koh Changile jõudsime siis sinna me jäime, puhkuse lõpuni.
Edasi olen igal aastal seda riiki külastanud, iga kord erinevad kohad. Ükski koht pole pettumust valmistanud. Veebruar-märts alati päike, soe merevesi, head toidud ja kõik muu mida Tai pakub. Tunnen ennast seal alati õnnelikuna. Puhkuse 3 viimast ööd ikka ja jälle Bangkokis, samas hotellis, skytraini lähedal, hommikul hea lennujaama...

Bangkokist Chiang Maisse või Chiang Raisse minemise korral võib maksimaalseks aja ja energia säästmiseks loomulikult ka lennata. Hinnavahe ei ole väga suur. Esimest postitust kirjutades ei meenunudki endale antud variant, sest ise eelistan ehedama reisikogemuse saamiseks nii palju kui võimalik maad mööda liikuda. Kuna teil on aga vaid 13 päeva kohal olemiseks, tasub lendamist igal juhul kaaluda. Seda enam, et öörongi- või bussiga liikumise korral mingit head elamust niikuinii ei saa. Isegi päeval ei näe rongiaknast tegelikult muud kui tasast ja lagedat, peamiselt põllumaad, mis jaanuaris on ka üsna närtsinud olekuga.


Chiang Mais/Chiang Mais ehk ei ole tõesti mõtet üle 2 päeva peatuda, nagu ka Bangokis, aga sealt annab korraldada erinevaid väljasõite, nii et nädala sisutamine ei ole kindlasti probleem.

Võite esialgu rongipiletid/siselennud ka ostmata jätta ning teha seda alles koha peal, kui on selgunud, kui kaua tegelikkuses nt Koh Changil või mõnel kolmandal saarel viibida soovite. Rahaliselt tõenäoliselt natuke kaotate, aga vabadus otsustada ja edasi liikuda, kui soov tekib, kaalub numbrid kontol enamasti üles.

P.S. Lugesin üle ka Cob`i postituse ning lõunaosa all mõtles ta ikkagi saari, mis jäävad Bangkokist oluliselt kaugemale kui Koh Chang, nii et tegelikkuses soovitab ka tema minna just viimati mainitud saarele ja seejärel põhjaossa. Lendamise korral aga annab ilmselt ka mõne lõunaosa saare ja Tai põhjaosa külastamise ühildada.