Esimest korda USA-s

Tere,


Oleks soov minna USA-sse kevadel. Olen natuke uurinud, et viisat vist enam polegi vaja, piisab kui on ESTA. Kas selle abil saab riiki sisse ja ka riigi siseselt lennata?

Kas on soovitusi kuidas New Yorgis liikuda ringi?
Mida tasub teha Miamis?

New Yorgis on kõik vähegi vaatamist väärt Manhattanil, seega püüa sinna ööbimine saada

Jah, ESTA olemasolu on vajalik riiki sisenemiseks ja sellega saad riiki siseneda-väljuda ja ka riigisiseselt lennata.

Manhattan on samuti jalutamiseks pisut liiga suur. Metroo on vägagi praktiline ja ringi tasub liikuda metrooga. Kaart taskusse ja leiab õiged marsruudid küll.
Kuna öömaja Manhattanil on ka üsna krõbe, võimaldab metrookaardi olemasolu ööbida kas Brooklynis, Queensis või Bronxis. Mulle isiklikult Brooklyn väga meeldis. Selline pisut ehedam "ämerika", kohalikud inimesed, kohvikud, poed jne. Metrooga Manhattanil soovitud punkti jõuab 20-30 minutiga.
Bronx näis neist kõige karvasem ja ebaturvalisem, Queens tekitas teatava nostalgia oma pea kohal kulgevate metrooliinidega. Filmidest üsna tuttav olustik.
Samuti on neist piirkondadest võimalik soodsamalt kaupa saada. Mitte ainult hiina jama, aga ka lihtsalt praktilsii tarbeesemeid. Lapsed kaotasid mütse ja kindaid, mille hinnad Manhattanil olid isegi asfaldile linale laotatuna ulmelised, rääkimata akupankadest jms. Brooklynis sai säärast kaupa vägagi soodsalt.
Manhattanil ei suutnud leida ka säärast ehedat dinerit, mis ei oleks ülepingutatud turistikas. Brooklynis olid säärased täitsa olemas, kuigi hinnad olid üsna krõbedad - hommikusöök ca 15 euri nägu.
Miamis tasub rentida auto ja sõita välja, et külastada Florida Key-sid,  Everglades rahvusparki ja Kennedy kosmosekeskust.

Aga kui mingil põhjusel seda teha ei saa või ei jõua, siis on näiteks:
* Miami Sea Aquarium http://www.miamiseaquarium.net/
* Miami Science Museum http://www.miamisci.org/
* GameWorks http://www.gameworks.com/
* Gold Coast Railroad Musem http://gcrm.org/
* Jungle Island https://www.jungleisland.com/
* Monkey Jungle https://www.monkeyjungle.com/
* Miami Zoo http://www.zoomiami.org/
* Coral Castle Museum http://coralcastle.com/
* Ocean drive ja Lincoln Ave
* South Beach ja South Pointe Park

Olen 2x idakaldal ja 1x läänekaldal käinud. Soovitaksin pigem läänekallast, palju hubasem ja väga palju kohti, mida vaadata.