Viimased kommentaarid

Sugram anna märku, kas õnnestus. Mul piletid oktoobriks USA-sse, kuid sooviks muuta sihtkohta.

Aidake rumalat. Hetkel olemas piletid USA-sse. Kuna riik turistide jaoks lukus, siis soovin uut broneeringut teha. Kuid ei soovi USA-sse minna. Soovin Euroopas reisida ja kahe reisija asemel reisiks 4 reisjat. Leian võimaluse piletite muutmiseks, kuid ainult variandi muuta USA piletite lennuaega. Kuid sooviksin sihtkohta, kuupäevi ja inimeste arvu muuta olemasoleva raha eest. Mis mul märkamata jääb? Või seda ma ei saagi ise teha?

Airbnb majutust ei oska soovitada, aga soovitaksin kaaluda koduvahetuse võimalust.  FB on olemas selline grupp nagu People like us home exchange. Sellega liitudes saada aimu mis ja kuidas seal vahetused käivad.Reaalne vahetus toimub kodulehe kaudu. Registreerid kasutajaks ( hetke seisuga ainuke tasuta koduvahetuse leht) ja saad vahetada.  Vahetused ei pea olema samaaegsed, ühesõnaga tutvu lehega, põhimõtteliselt on võimalik minna peaaegu igasse maailmanurka koduvahetuse raames. https://peoplelikeus.world/en

Ma läheks USA-sse Californiasse, seal lõuna osas oktoobris veel soe. Palm Springsis veel eriti palav . Euroopas tegelikult ka mitmeid riike, kus veel päris head ilmad, st 20+ kraadi, nt Portugal, Malta, Küpros jneKui hotelli ei taha/raatsi/tundub ebamõitlik kuuks ajaks võtta, siis tasub kaaluda koduvahetust, vaata FB lehte people like us home exchange. Samanimeline koduleht on ka, registreeri kasutajaks ja saad hakata vahetama. 

Meil oli ilmselt sama probleem. Valisin 4 piletit ja ilmselt neid pileteid polnud ja süsteem jooksis errorisse ja nii 4 korda järjest. Kahjuks ühel korral läks ka raha maha.  Nüüd vist 2 kuud juba möödas sellest ja siiani pole veel raha tagasi saanud. Ühesõnaga pank nüüd ise ajab seda lugu edasi ja augusti keskpaigaks siis on lubatud teada anda kas saame raha tagasi. Budgetair ise algul vastas kiiresti, aga siis kadusid ära ja korduvalt küsisid konto väljavõtet kuigi selle oleme edastanud. 

Aitäh Henry. Ma kasutasin info@budgetair.lv. Nad tegelikult vastanud on, st küsinud erinevaid andmeid ( booking nr , broneeritud summa jne ), aga peale seda on täielik vaikus, olen neile ka saatnud endast nö meeldetuletuse, et ootan siiani tagasisidet, et kas tagastavad raha või saadavad piletid, kuid ei midagi. Hetkel siis 20 päeva möödas broneerimisest.

Täna, 28. mai seisuga ei ole budgetair.lv jätkuvalt raha tagastanud ega pileteid saatnud. Igaks juhuks hoiatuseks! Ise pöördume panga poole, et broneering tühistada.

Aitäh, sain lõpuks ühendust, st info@budgetair.com meililt vastati,  mingit lahendust veel ei ole ( st nad küsisid bookingu nr-t, mida mul pole ehk siis nad ei saanud mu kirjast aru, et mul ei ole midagi- ei bookingu nr. kinnitust ega pileteid). Aga vähemalt sain ühendust.Ja pangaga sai suheldud kohe kui avastasin, et raha on maha läinud. Pank konstateeris fakti, et jah olete raha maksnud.

Ma ei loe siit välja, et mis ja kui kauaks Sa mõtled Manilasse minna, aga tundub nagu plaaniksite sinna mitmeks päevaks minna. Soovitan kasutada Manilat ainult vahemaandumiseks ja kohe edasi lennata või siis üheks ööks ainult sinna jääda, et välja puhata. Ausalt, sealt ei ole kohe mitte midagi teha . Konkreetset majutust ei oska soovitada ( ei mäleta, mida ise kasutasin), aga üheks ööks minnes väga vahet pole see soovitus nii oluline ka.

Sama kogemus eelmisest aaastast. Lapse nimi oli vastupidi. Tallinna lennujaamas märgati ja pidime tegema muudatuse, maksis 50 eurot.

Täpsustan, et ka deebetkaart  krediitkaardi funktsiooniga ei aita auto rentimisel.

Ilma krediitkaardita pole seal midagi teha.  Autot rentida ei saa deebetkaardiga, lisaks osades kauplustes ei läinud deebetkaart läbi ( 3x Ameerika reisi kogemus).

sest tegemist on jalgpalli lendudega nagu kasutaja hab juba mainis.

Olen 2x idakaldal ja 1x läänekaldal käinud. Soovitaksin pigem läänekallast, palju hubasem ja väga palju kohti, mida vaadata.

Rentisime eraisikult, 75 euri ööpäev. Auto oli küll 5+ aastat vana, aga kõik toimis. Kui on lastega pere ja Eestis matkata, siis väga hea variant. Peatusime täpselt siis kui vajadus tekkis, st imik ei olnud enam nōus istuma, tahtis süüa jne või leidsime mõnusa ranna. Eestis ei ole see kàmpariga peatumine suvalises kohas probleem.

Ei saanud ar, kas sa juba ostsid piletid ära, aga igaks jubuks panen infoks, et tavaliselt septembris on sas-il head lennupakkumised usasse. olen ise 3x septembris ostnud piletid ida ja läänekaldale algusega Tallinnast või Helsingist ( edasi-tagasi pileti hinnad on olnud 300-350 euri nägu). Ei tea, kas see aasta on ja mis linnadesse.Nb! Ilma krediitkaardita pole usa-s midagi teha. Debeetkaart krediidifunktsiooniga ei aita nt autorendi puhul.

Alles paar nädalat tagasi oli uudis,et Eesti jaoks on Indoneesiasse reisimine viisavaba, Bali oli ka nimekirjas.

Kui tahad rahu ja vaikust, siis pigem Candidasa, Amed, Ubud. Kuta on väga elav piirkond. Kui esimest korda balil käisime, peatusime esimesed ööd Kutas, mõtlesin, et kuhu ma nüüd sattunud olen. Mõtlesin, et kas oli vaja sõita nii kaugele, et kogeda sellist pähemäärimist ja kauplemist nagu Egiptuses või Tuneesias. Kui Kutast ära minna, oled tõelises paradiisis. Samas Kutas tasub ära käia kui tahad riideid, jalanõusid osta, ööklubides käia.

Oleme alates 4. veebruarist Balil, kordagi pole päeval vihma sadanud. Siiani on ainult ühel ööl vihma sadanud, nimelt täna öösel. Mingit vihma ei tasu küll karta. Eestis vaadates siinset ilmaennustust mõtlesime ka, et kuhu me nüüd läheme, ainult vihm on seal, tegelikult on vastupidi.

To kanakari: mei ka lendasime Tallinn-Helsinki-Singapore-Denpasar, vedaja siis Finnair ja Singapore Airlines, kuid kui piletid olid juba ostetud, selgus , et tegelikult Lufthansast saab ikka palju soodsamalt. Minu arust hetkel neil ka kampaaniahind Singapore´i, sealt edasi võib ise vaadata AirAsia pileteid, kindlasti tuleb odavam.

Soovitaks ka võta auto koos juhiga. Meil maksis 8 tunnine päev 400 000 rp, kindlasti oleks ka odavamalt saanud. piretsade jutt täitsa õige, kui sul ka rahvusvahelised load olemas, siis politsei leib ikka mingi põhjuse, et sulle trahvi teha, nii et kindlasti odavam auto koos juhiga rentida. Lisaks oma närvikulu pole, sest seal ise sõitmiseks on ikka kõva närvi vaja, eriti kui kuskil turismipiirkonnas liigud.

Kui keegi soovib rahulikus kohas puhata Balil (eemal Kuta kärast ja mürast ja ülerahvastatud kohtadest,)soovitaksin Candidasas väikest hotelli

http://www.booking.com/hotel/id/genggong.et.html?sid=f598a8ba8970b5f9c57cba6685b1e90a;dcid=1

lennujaamast 1.5 tundi taksosõitu ja maksab u. 250 000 kohalikku, üle selle ei tasu maksta, aga ilmselt on võimalik ka odavamalt saada. Hotellist on võimalik tellida ka auto + taksojuht päevaks,et külastada saare teisi piirkondi.(400 000 kohalikku maksis meile 8 tundi sõitu valitud kohtadesse. Kindlasti oleks tänavalt kaubeldes odavamalt saanud, aga soovisime usaldusväärset inimest, keda hotelli peremees soovitas).

Sama oli siin, enne minekut vaatasin ennustust, esimesel nädalal lubas ainult ühte puhast päikselist päeva ja palju pilvisust ning vihma. Kohal olles 12 päeva (nov-dets 2011) oli 2 poolikut päeva pilvist ilma (sooja ikka 35 kraadi) ja umbes 4 ööl sada vihma. Nii, et tegelikult olid ikka väga ilusad ilmad.

Kahjuks on mul vana telefon, millega ma skype ei saa kasutada, seega ainult arvuti.