Essaouira - Maroko

Minek kahekesi Marokosse Essaouirasse 7-14. veebruar '17.
Lend läbi Londoni maksis 127€/in. Majutus plaanis võtta Riad l'Eucalyptuses ~125€/in 7 ööd.

Kuna ei leidnud ühtegi postitust, kus keegi oleks lennanud otse Essaouirasse ja ööbinud seal terve aeg, siis pole palju infot Essaouira kohta.

Nimelt tahaks teada, mida Essaouira lähistel vaadata võiks ja kuhu minna-millega? Samuti milliseid söögikohti külastada, kuna majutuses on meil vaid hommikusöök. Mis hinnaga söönuks saab (leidsin erinevat infot 1-2€ kuni 5-6€ni kohalike juures)?

Kas autot on mõistlik rentida (Essaouira lennujaama juures kõige soodsam pakkumine ~20€/päev)?

Süüa saab võtta kasvõi tänavalt, erinevad puuviljad, küpsetatud kala, saiad, shawarma jne. Cafe des Arts on tore väike koht, kus on õhtuti elav muusika (asub Medinas). 5€ saab kindlasti söönuks, vaadake kus kohalikud söövad mitte turistid.

Vaatamisväärsusi väga ei ole - Medina, suukid, vanalinna müürid, sadam, saab surfata. Rahulik ja relaxed mereäärne linnake. Kas nädalaks tegevust jagub ei ole kindel. Kui võimalus siis minge autoga ülespoole, tee kulgeb mere äärt mööda ja on väga ilus, Safi, Oualidia, El Jadida jne.

Isiklikult soovitan võtta auto tänavalt. Seal saab tingida. Kui oled esimest korda Marokos siis soovitan majutust terveks reisiks ette mitte broneerida. Proovige erinevaid kohti. .

Tegime majutuse ümber nii, et esimesed 4 ööd Marrakeshis ja siis 3 ööd Essaouiras. Kuna lend tuleb Essaouirasse, siis peame sealt kohe edasi Marrakeshi sõitma. Millega oleks mõistlikum, kas minna bussiga või võtta takso?

Bussiühendus on hea, kuid kui raha jagub, siis takso on muidugi mugavam variant. Meile Essaouirast aitas ühest päevast.

Buss on väga mugav! Korralikud suured bussid. Pilet on u. 80drh.
Oleneb vist taksost :D Me saime takso peale (tavaline sõiduauto) kus oli koos 7 inimest. Kuna kiirelt oli vaja Marrakechi saada, siis sõitsime kaasa. Buss oli täitsa paradiis :D

Essaouria-Marrakech bussipilet 80dh+5dh iga koti eest, mis bussi alla läheb. Bussid on mugavad, konditsioneer, wifi jne. Teeb ühe 20 min peatuse poole tee peal, kus saab wc-d kasutada ja süüa/juua. Big taxi hinda ei oska öelda (äkki Tuisukas kommenteerib), aga 1a tagasi 2 inimest taksos Marrakechi maksis 600dh kokku.

Ma käisin aprillis.
Jah, 600 dh oligi big taxi. Ehk me jagasime selle 7 peale :D
Ma ei tea, mis valemiga meid sinna nii palju kokku sai, aga oleks mahtunud, oleks veel võetud. Kuigi vahel ei võta tava taksogi üle 4 inimese peale.

Leidsin just Marrakech-Essaouria bussipileti üles. 70 dh. Meil olid kotid ka kaasas, aga midagi lisa me küll ei maksnud.

2 nädalat tagasi oli pilet 80dh ja iga koti eest, mis alla läks lisaks 5dh :D Kontrolliti päris agaralt :)

Kindlasti on hind muutunud. Ma käisin pea aasta tagasi.
Aga buss on hea ja mõnus. Igati mõistlik valik :)