Estonian Airi uued pagasireeglid

Alates 1. juulist hakkavad Estonian Airi lendudel kehtima uued pagasireeglid.
Registreeritatavat pagasit võib inimese kohta olla üks ühik kaaluga kuni 23 kg. Hetkel lubatud piiramatu arv pagasiühikuid kogukaaluga kuni 20 kg inimese kohta. Seega ei ole enam võimalik kahel reisijal võtta kaasa tasuta kohvrit, mis kaalub näiteks 26 kg. Selle asemel võib aga võtta kaks kohvrit, mis mõlemad kaaluvad 23 kg jne.

Käsipagas võib samuti olla suuremate mõõtudega - 56x45x25 cm, kaal kuni 8 kg. Selle sama kaalu (aga mitte mõõtmete) sisse peavad mahtuma ka käekott, sülearvuti, kaamera jms.

Uued reeglid kehtivad alates 1. juulist kõigile piletitele, mis on ostetud alates 1. juunist. Seega kui pilet on ostetud 31. mail või varem, siis kehtivad lennul ikkagi vanad reeglid (kuni 20 kg registreeritatavat pagasit).

Kui välja arvata LOT, siis on juulist kõigil Tallinnast lendavatel suurematel firmadel ühikul põhinevad pagasireeglid. Odavlennufirmadel on muidugi omad reeglid.

Mõtlen kas nad tõesti hakkavad piinliku täpsusega nüüd kontrollima, et kui mu pilet on ostetud enne 31.maid siis mu max pagasi kaal võib olla 20 kg ja hakkavad paari lisakilo eest lisamaksu nõudma?

Iseenesest muidu positiivne uudis =)) Aga muidugi võiks huvi pärast täna mõned hinnad üle vaadata ja neid siis homsete hindadega võrrrelda, et kui palju siis pileti hind sellega seoses tõusnud on. Ei taha hästi uskuda, et niisama heast südamest lubatakse mõned kilod rohkem pagasit kaasa võtta.

Üldiselt süsteem näitabki kohe ise kas 20kg või 1 pc allowed nii, et kui check inni tüdrukul silmad peas on siis ta seda ka näeb.

a ok...ma ei teadnud seda nüanssi. Aga üldiselt on nad Tallinnas ikka leebed olnud. Mul mitu korda 1-2 kg üle olnud Eesti õhuga lennates, aga õnneks pole lisatasu küsitud, kuigi pärast olen kohvri pealt leidnud oranzi sildikese kirjaga "Heavy luggage" :D

Est Airi või mõne sellise vähe kallima lennufirmaga pole tõesti probleemi, aga AirBalticuga on mult iga väikse lisagrammi eest ka raha nõutud. Kui ma seda SAS kassasse maksma läksin siis need teenindajad naersid ikka südamest AirBalticu ''rangete'' reeglite üle...

Kas mõõdetakse ka käsipagasi suurust?

Kui käsipagas tundub suur kaalutakse küll ja palutakse raami ka panna. Kordaks veel üle, et ühel reisijal on lubatud registreerida 1 ühik pagasit kaaluga 23kg. Mitte ükski kott ei või kaaluda üle 23kg! Ei kehti muidugi äriklassi (2pc 32kg) ja paindliku äriklassi (2pc 23kg) kohta.

Info: http://www.estonian-air.ee/pagas