Euroopa matkarajad

Tere Olen parasjagu guugeldanud ja paar rada või selle osa on ka sõelale jäänud näiteks Santiago de Compostela Portugali osa http://santiago-compostela.net/camino-portugues/ , aga äkki keegi oskab veel midagi soovitada jalgsimatkaks mai lõpus - juuni alguses. Rada võiks olla 5 kuni 7 päevaga läbitav ehk ca 200 kuni 350 km, mitte liiga mägine, hea oleks kui saaks kerge sejakotiga matkata ehk võimalus kuskil katuse all ööbida ja ka aeg-ajalt mõnda söögikohta kasutada. Võiks jääda Tallinnast max 10 lennutunni piiresse ja mitte põhja suunas ehk pigem Kesk või Lõuna-Euroopa, aga kui on mingi hea soovitus väljaspool seda, siis võib vabalt kirjutada.

Kaks aastat tagasi, küll augustis mitte mai-juunis nagu soovitud aga usun, et see periood selle läbimiseks samahea. Tour de Mont Blanc ehk tiir ümber Mont Blanci mäe ja matk läbi kolme riigi Prantsusmaa-Šveits-Itaalia.

Tõusumeetreid omajagu (10000 m) aga iga tõus seda väärt. :) Võimalus ööbida katuse all ja samas kohas oli alati toitlustus ka olemas.  Lendasin Tallinn - Riia - Genf, sealt bussiga Chamonixi ja seiklus võis alata. :)

https://www.chamonix.net/english/summer-activities/trekking/tour-of-mont-blanc

Soovitaksin Harzi - ilusad maastikud, loodus, arhitektuur, kultuur. Sinna on  suhteliselt lihtne ja odav üle Berliini kohale saada. Matkarajad on väga hästi tähistatud ja kaardistatud. Väikseks miinuseks on kohalike kehv inglise keele oskus.

https://www.outdooractive.com/en/hikes/harz-mountains/hiking-in-the-harz-mountains/8875495/

Ilusaid ja huvitavaid kohti on palju - lisaks tavapärastele soovitaks kindlasti Bodethal, Teufeslmauer, Josephskreuz ja Stolbergi linnake, mis hiljuti valiti Saksamaa üheks kaunimaks väikelinnaks. 

https://www.travelbook.de/orte/voting-schoenstes-dorf-deutschlands?fbclid=IwAR1VR9Pc-q9pk_vc45o7jDGCd2Pil6_hverR6c7DnQQRhQUyx16p8IKPR-U

Madal-Tatrate harja matkarada. See on keskmiselt mägine, me tegime koos 7a lapsega. Mäestiku harja pidi on ses mõttes hea käia, et kogu aeg on head vaated 360 kraadi ümberringi :) 

Seal on mägimajad, saab magada, saab hästi süüa, on odav - peaks olema igati okei.

Minu päevik sealt:

https://sites.google.com/site/kurinurm/matkad-ja-ronimised/tatrate-lastematk-2017

Aga:

5-7 päeva, 200-350 km - hm? Päriselt? 50 km päevas?

 Mina sattusin Harzis Stolbergi 1985 ja juba toona tundus mulle see maailma ilusama linnana. Ainukese miinusena on linnatänavad praegusel ajal õhtuhämaruses sisuliselt inimtühjad ja jätab sellise kõleda tunde. Aga see on enamuse väikelinnadega nii.