trip-krainetrip-ukraine-dark
Euroopa väike kahenädalane ringreis oma autoga

Plaanime siin kahe perega minna väiksele Euroopa "ringreisile". Marsruut oleks siis : Eestist alates Läti, Leedu, Poola, Tšehhi/Slovakkia, Austria, Itaalia, Šveits, Prantsusmaa, Saksamaa ja siis jällegi kodu poole läbi Poola, Leedu, Läti ja Eesti.

Ringi vaadata sooviks sellistes riikides :

  • Austria,
  • Itaalia,
  • Šveits
  • Prantsusmaa

Soovitage "kuumi" vaatamisväärsusi ja eriti ilusaid/mõnusaid kohti nendes riikides (mis tuleks kindlasti ära vaadata, a´la Pisa torn, Colosseum jne, jne).

Austria poole sõites kindlasti tehke peatuse Krakowis. (TOP 10 kaunimaid vana linnu maailmas). Vaadake Vana turuplatski, Püha Maaria basiilikat, Waweli lossi ja katedraali... Ka: www.kopalnia.pl

:)

Midagi eriti vaadata küll selle ajaga ei jõua. Enamiku ajast istud kiirteel autoroolis. Kui nii kaugele minek ja ainult 2 nädalaks siis mõttekam on sõita Estonian Airi odava otselennuga Viini, rentida kohapealt auto ja teha see ring vaid nendes neljas küsitud riigis.

2 nädalaga nii paljudes riikides see on üks pidev autoga kihutamine,ma lähen perega saksamaale ja hollandisse ja 2 nädalat jääb nagunii väheks. mind huvitab tehnikamuuseumid

Võtaks ikka ühe riigi korralikult ette.Näeks ka midagi!Ise oleme minemas slovakkiasse sel aastal.Ei jõua sealgi kõike vaadatud 2 nädalaga.

sai käidud ajapuudusel 10 päevaga ja isegi ainult Austria jaoks jäi väheks. Ilusates kohtades tuleb käia nautides.

Meie käisime ka euroopa ringreisil 3 nädalat ja sõitsime läbi 14 riigi. Läti, Leedu, Tsehhi, Slovakkia läbisime peatusteta. Pikemalt peatusime Viinis (et midagigi näha peaks varuma 2 päeva). Veneetsias (vähemalt 1 päev).Siis itaalia alpides ja Garda järve ääres. Genovas (akvaariumi külastus - soovitan soojalt) Monte-carlos (vähemalt 1 päev - külastage auto muuseumit). Edasi sõisime Lõuna Pransusmaal natuke ringi . Pariis , Brüssel, Antverpen, Amstertam, Kopenhagen, Stokholm.Läbisime 7000 km. Kuna kasutasime GPS eriti ära ei eksinud. Kuid arvan et kahe nädalaga ei maksaks üle kolme riigi ette võtta.

minu väga soe ja ühemõtteline soovitus on sarnane ühe eelkõnelejaga. lennukiga viini või milanosse. rendite sealt auto (või autod) ja sõitke ringi nii palju, kui kulub.

siiski arvan, et kas või itaalia puhul tuleks roomas veeta vähemalt kaks päeva, veneetsaias niisamuti. pisa on koht, kus pole muud peale pisa torni vaadata. seda kasutage lihtsalt läbisõidukohana. veronas vaadake julia rõdu ära, milanos duomo katedraal, firenze... prantsusmaast ei jõua te ilmselt parimagi tahtmise juures muud näha kui tsipa lõuna-prantsusmaad. viinis ka vähemalt kaks päeva. baierimaa jaoks varuge aega. jne.

Mida Šveitsis soovitate vaadata, parimad vaatamisväärsused või ilusaimad ööbimiskohad looduses ...

Veel infoks (meie esialgsed plaanid): Siit alustame sõitu läbi Läti, Leedu, Poola ja Tšehhi kuni Austriani välja ja seda ilma ööbimisteta, s.t. sõidame "transiidina", vahepeal muidugi tankimised, jalasirutused ja einestamised. Seega plaanime 1,5 päevaga Viinis olla. Sealt alates hakkame alles ringi vaatama : Viin (1-2 päeva), Veneetsia (1 päev), Itaalia alpid, Garda järv, Genovas (0,5 päeva) vaataks muidugi akvaariumi ära (oleme "looma-loodushullud"), Rooma (1-2 päeva). Ja siis juba ülespoole tagasi : Pisast vaid "läbisõit", siis Verona, Milano ja siis Lõuna-Prantsusmaal käiks krokodillikasvanduses (0,5 päeva)(kus üks kord juba käidud, kuid teist korda ka minemata ei jäta - omaette fiiling). Ja siis jällegi Šveitsi (1 päev) kaudu tagasi kodu poole läbi "vahemaade" mõistagi "transiidina". Saksamaad ei "külasta", kuna seal juba piisavalt käidud ja veelgi minemas sinna. Esialgsete kalkulatsioonidega peaks nagu hakkama saama kahe nädalaga ... aga eks kohandame marsruuti ka "käigu pealt", kui vaja ...

Pööran teie tähelepanu sellele,et viin on täielik null muude vaatamisväärsuste kõrval Austria Alpides.UUrige natuke internetis ringi-millised mägikülad,kosed.koopad jne.kõik puha turistidele atraktiivsed,igal4e poole saab tõstukitega ka suvel.

Mina soovitaksin ka Viini vahele jätta. Seal on ainult yks kohustuslik vaatamisväärsus (Schönbrunni loss). Minge parem Saltzburgi, kompaktsem, pönevam, kaunim ja piltpostkaardimaastikud taustaks. Teekond Itaaliast Austriasse (vöi vastupidi) Tiroli kaudu on hingematvalt ilus (Ötztal nt. http://www.oetztal.com/) Shveitsist Austriasse tulles pöigake Liechtensteini ja saatke kohustuslikud postkaardid kodumaale :-P Eks ta yks arutu söitmine tuleb olema. Nt Milanost Prantsusmaale krokodillikasvandusse arvesta kogu päevaga, söit sinna viib yle viie tunni.

Oleneb kui suure kaarega Prantsusmaale sisse põikate, Pont du Gard ja selle ümbrus on erakordselt kaunis, (tegemist on roomaaegse hiigelsuure akveduktiga) http://www.avignon-et-provence.com/tourisme/pont-du-gard/index.html, jääb Avignonist paarkümmend km edelasse.