trip-krainetrip-ukraine-dark
Firenze söögi-ja majutuskohad

Plaan minna Firenzesse aprilli lõpus. Oskate ehk soovitada mõnusaid söögi-ja majutuskohti? Või on kaasa anda muid soovitusi-vaatamisväärsused jne J

Süüa, juua saab Eestiski, sellepärast küll ei tasu Firenzesse sõita. Michelangelo Taaveti soovitan küll ära vaadata .)

Tõsiselt hakkavad ära tüütama vastused stiilis "Eestis saab ka süüa, miks reisida Firenzesse" ja "otsi Googlist". Milleks seda trip.ee-d siis üldse vaja on, kui kogu aeg googlisse suunatakse? Kui midagi tarka öelda ei ole, siis kasutage oma õigust vaikida ja ei ole vaja ennast siin huvitavaks teha.

Nüüd aga vastuseks küsijale. Majutuskohti leiab hea hinnaga ka http://www.bookinghouse.ee/ee/hotels

Söögikohti midagi nimeliselt soovitada ei oska, kuid siingi kehtib reegel, et külastada võiks neid kohti, kus käivad kohalikud. Seal saab tavaliselt kõige paremad maitseelamused ja soodsama hinnaga kui viietärni hotellis, turistikohvikutest rääkimata.

Vaatamisväärsuste kohta võiks pakkuda välja midagi sellist:

  • Vanalinn ja Dante maja
  • Arno jõel kuulus Point Vecchio sild
  • Palazzo Vecchio (Raekoja plats), mis on kaunistatud kaunite skulptuuridega näiteks Ammannati „Neptunuse purskkaev“ ja Michelangelo „Taavet“ (need on koopiad, sest kõik originaalid on muuseumis).
  • Bobuli/Bardini aiad (sissepääs 10 EUR) + portselanimuuseum
  • Firenze Toomkirik Santa Maria del Fiore. Firenze kuulsaim sümbol. Katedraal on euroopas suuruselt neljas ning kõrgeim ehitis linnas. Vaatamist väärib ka värvikas, keerukate mustritega kiriku marmorpõrand.
  • Piazzale Michelangelo - ühestki Firenze vaatepunktist, isegi mitte toomkiriku ja kellatorni tipust, ei avane niisugust suurejoonelist vaadet linnale kui Piazza Michelangelolt.

PS! Olemas on Silmaringi Itaalia reisijuht ja minuteada isegi selline Firenze TOP 10 (mõlemad eestikeelsed), mida soovitan raamatukogust laenutada ja märkmeid teha (kui just osta ei raatsi). Sealt saad väga palju huvitavaid ja häid vihjeid.

Kena reisi!

Uffizi galerii! Juba ainuüksi selle pärast tasuks Firenze külastamine ette võtta kui on vähegi kunstihuvi :)

Lihtsalt soovituseks, äkki kellelgi kulub ära. Sinna piletit ette broneerimata minnes saab mitu head tundi järjekorras veeta. Ette broneerimiseks kasutasime meie (suvel 2009) telefoni, mis tõstis piletite hinda nelja peale kokku 16 euro võrra. Online broneerides tulnuks maksta lisaks koguni 46 eurot!!! Pilet ise maksis tegelikult täiskasvanule 10 eurot ja Euroopa Liidu lastele on galerii külastamine üldse tasuta.

Kui Firenze toidust veel rääkida, siis ma soovitan lihasööjatel kindlasti ära proovida kuulus fiorentina :) [Alla kahe inimese muidugi eriti ei anna] Selle söömiseks oskan soovitada ise kahte kohta:

  • Osteria del Caffe Italiano, via Isola delle Stinche 11/13r Fiorentina on igati suurepärane, õhkkond toscanalik, teenindus sõbralik. Väga kiidetakse ka nende pizzeriat (sissepääs eraldi), mis on ehk keskmisest tsipa kallim, aga olevat üks parimaid linnas.

  • I Latini, via dei Palchetti 6/r
    Ärge ehmatage, kui seal on omajagu jaapani turiste, Firenze on alati turistidest nii üleküllastatud, et seal on raske leida ainult-kohalike kohta. Muude toitude kohta olen leidnud ka kriitilisi noote, eriti viimasel ajal, aga fiorentina püsib oma kvaliteedis ning sisekujundus on ilus.

Kui Firenzes hästi süüa tahad, siis on parem hoopis linnast välja sõita. Oma nina on kuningas! :-) Muidugi pole ma mingi Firenze söögikohtade spetsialist, piirdun lihtsalt võileibadega. Kuid nendes, kus olen käinud, pole mingi erilise maitseelamuse osaliseks saanud. Julgeksin soovitada Piazza Repubblical ühte head söögikohta, kus saab odavalt taldrikutäie pastat kiirelt ja ka võileivad on väga hea maitsega. Hetkel ei tule nimi meelde, aga kui oled keset väljakut ja vaatad võidukaare suunas, siis on vasakult teine baar (võidukaare poolsest küljest alates).

Vaatamisväärsustest soovitaksin kõikide muuseumide kõrval ära käia Palazzo Vecchios. Pole pikka järjekorda ega pole vaja ette broneerida. Pilet on 6 eurot ja suvel tehakse lahti ka terrass, kust kena vaade.

Uffizi galeriid soovitan vaid neile, kel mingi baas kunstiajaloos olemas. Kes aga tahaks lihtsalt kunsti ilma eelteadmisteta nautida, siis soovitaksin hoopis Galleria Palatina külastamist Pitti palees.