Gibraltarilt/Hispaaniast Marokosse/???

On kellelgi kogemust laevaga ülesõidust. Mis maksab? Milline näeb välja Hispaania osa seal aafrika mandril?

oleksinhuvitatud ülesõidust gibraltarist ja hindadest ja võimalustest

kauri kaurikallas@hotmail.com

6400 pts on praam Algecira't Marokkosse (Tanger oli vist koht) Peab viisa olema. Ceutasse, mis Hispaania on pilet odavam ca 4500 pts.

adrian adrian.keeris@mail.ee

6400 pts on praam Algeciras't Marokkosse (Tanger oli vist koht) Peab viisa olema. Ceutasse, mis Hispaania on pilet odavam ca 4500 pts. ja saab ilma viisata

adrian adrian.keeris@mail.ee

kui sa just aafrikas edasi ei lähe on ületamine mõtetu. Või kui ei taha punkti saada uue mandri külastamise eest.

Mõnest Costa del Soli hotellist ostetud organiseeritud daytrip Tangerisse jääb sulle kindlasti kauaks meelde.

Mis tuleneb sellest, et sind veetakse nagu pudulojust mööda kindlat marsruuti Tangeri vanalinnas, saadetuna karjast eriti tüütutest brikettidest, kes ülimalt nüri järjekindlusega üritavad sulle oma trumme ja vidinaid maha müüa. Lisaks on sul võimalus käia vaibapoes, mingis kulinapoes (metallnõud, mida sa sealt niikuinii ei osta) ja süüa lõunat restoranis, mille kohalik koloriit seisneb ühes paksus kõhutantsijas ja mõne papi laisas pillisaagimises. Ah jah, kaameliga saad pildistada (tahvad raha!) ja näed Vahemere üleminekut ookeaniks. Loodetavasti on koos sinuga kari pakse ameeriklasi, kellele algul kõik hirmus fun on, aga pärast hakkavad tüütusest porisema. Kokkuvõttes on selline trip raha raiskamine sinu jaoks eriti piinaval viisil.

Kui lähed independent, siis kõik minu senised loetud allikad soovitavad samuti as soon as possible Tangerist ja üldse sealtkandist lõuna poole reisida. Mujal pidavat hoopis teine tera olema.

Mul endal oli ka kunagi selline plaan ja siis uurisin netist laevaliiklust Vahemerel. Leidsin vist isegi mitu varianti, kuidas Lõuna/Edela-Hispaaniast alla Aafrikasse saada. Täpseid netiaadresse enam ei mäleta, kuid ava www.google.com ja kirjuta sinna miskid linnanimed ja märksõnad (sh ferry vms). Näiteks Barcelonast Mallorcale ja Ibizale viiva firma koduleht on www.trasmediterranea.es Kui mu mälu mind ei peta, siis korraldavad nad reise ka Kanaari saarte ümber ja vist isegi Hispaaniast Marokosse (mida Sa ka küsisid).

Tomil vast ammu juba käidud või käimata, aga siiski. Algecirase ja Ceuta vahel sõidavad näiteks Trasmediterranea ja Euroferryse kiirlaevad. Ceuta ise on nagu tavaline Hispaania linn ja ilma eriliste vaatamisväärsusteta, ainult palju puhtam. Ikkagi Hispaania eelpost Aafrikas. Miks sinna võiks sõita? Oled astunud Aafrika pinnale, ilusa ilmaga on ilusate vaadetega laevasõit ja seal on vist ka odav elektroonika. Algecirase ja Tangeri (Marokos) vahel sõidavad ühiselt nii Trasmediterranea, Euroferryse kui ka Comanavi laevad. Kuid eestlane peab eelnevalt oma Maroko viisa välja ajama. Üldiselt, päevane tripp Tangerisse on viimane asi mida teha. Paljud Hispaaniat külastavad turistid teevad seda ja enamikele jääb see ka kahjuks viimaseks Maroko külastuseks. Juba sadamas ootab neid kari kohalikke, kes üritavad mingit oma teenust üsna agressiivselt pakkuda ja kui eelnevaid kogemusi kaugemate maadega pole, võib see paljud üsna ära ehmatada. Kes tahavad päevast väljasõitu araabia kultuuri juurde, sõitku parem Granadasse Alhambrat vaatama. Tegelikult on ka Tanger üsna vaatamisväärne linn ja tasub külastamist, aga kindlalt mitte esimestel Marokos veedetavatel päevadel. Lisaks Ceutale ja Tangerile käib laevu ka Melillasse ja Nadori Malagast ja/või Almeriast. Need on juba pikemad sõidud ja vastavalt ka kallimad. Gibraltarilt käivad ka mingid laevad, aga ka kallimalt. Pileteid laevadele saab vabalt Algecirasest, kas siis sadamast või, kui veidi aega on, tasub linna peal ringi vaadata, mida kümned turismifirmad parasjagu pakuvad. Ettekujutuse hindadest saab ka laevafirmade kodulehtedelt.

Tervist!

Plaan Hispaaniast Aafrika poolele piiluda u. nii nädal aega. Kas oskate nimetada väärt linna,mida külastada ,mis ei oleks väga kommertslik ja turistikeskne ning näitaks Maroko kiidetud arhitektuuri parimast küljest. Samuti, kas teab keegi nimetada ökonoomsemat reisimisviisi Markokosiseselt? Ning , mida ma kindlasti nägema, tegema peaksin, millest hoiduma peaksin:) Tänud:)

Tõesti mõtetu ettevõtmine, kui edasi Aafrikasse minekut ei plaani. Ceuta näeb välja suhteliselt räpane ja midagi huvipakkuvat seal pole .... peale selle et tegemist on Aafrika mandriga.

Ceutast tagasi Gibraltari või Algecirasesse soovitan sõita just päikeseloojangu ajal. Siis värvid mängivad ning tulevad head pildid kaljudest ja väinast. Ja Ceutasse varahommikul päikesetõusu ajal, siis jääb kalju just roosasse valgusesse. Aga terve päev ceutas veeta on pikk piinamine. Lõuna 3 tundi on surnud, ega muud teha olegi kui kuskil vedeleda. Tandžaas pole käinud, kuid sealt võiks küll lõunapoole edasi sõita. Ribaat ja Marrakeeš pole kaugel, samuti jõuab Daaru-l-Bajzasse (Valgesse majja). Aga seal näed laserkiirt harva. tavaliselt kas usupühade ajal või kui sadamas on rikkurite lainer. Ise olen seal käinud 4 korda ja mitu päeva ning ainult ühe laineri ajal võis seda kiirt jälgida ligi pool tundi. Ja Fes. Nii et 2-3 päeva varu tagavaraks. Enam pole ka Mahriibi viisat vaja.

Essaouira on mõnus mereäärne linn. Ega asjata O.Welles seal Othellot vändanud.

Et kuidas seal praegu on? Mingist paari aasta tagusest reisikirjast jäi mulje, et turiste eriti pole, linnas on ainult üks kõrts, kus kohalikud patusemad :) tegelased natuke joovad ja linna ainsat libu landivad. Et kas on ikka nii, või on muutunud? Kas keegi mingit väikest rannikulinna soovitada oskaks? Just sellist, kus küll rannal ujumise ja päevitamise puhul kurja nägu ei tehtaks, aga samas eriti turiste ka poleks.

paar nädalat tagasi sai käidud.mulle sobis see linn väga.valge müüride ja siniste uste linn. alkoholiga on kitsas käes, nagu araabias ikka. turiste on piisavalt, ent mitte ülemäära palju.atlandi ookean mühab sealsamas,mistõttu on pidevalt tuuline.
jaanipäeva paiku toimub seal jazz-festival.tore,kui saad oma retke samale ajale sättida...siis on kindlasti vilgas ööelu. väidetavalt olla bob marley mingi aeg essaouiras elanud.sestap liigub kohalikke rastamehi ringi ja vastavat kraami ka... http://www.festival-gnaoua.co.ma/eng/home.cfm

Tegelikult pole ta nii tavaline Hispaania linn midagi. Segapudru Hispaania ja Maroko argipäevast, pluss okastraadid ja palju sõjaväelasi. Kui natuke pikemalt ringi patseerida, leiab sealt põnevat küll. Ise sattusin sinna Tangiri ja Maroko asemel – lahke Maroko konsulionu Algeciras lubas viisataotluse vastuse anda kolme nädala pärast :)

Gibraltarilt väljus juulikuus laev vaid laupäeviti. Hispaaniast Aafrikasse saab sadamate Algecira - Tanger (Marokos) kaudu. Teekond läbitud autoga 2005 a.

Mul plaanis paari nädala pärast Sevillasse sõita ja mõtlesime siis Aafrikas kah ära käia. Palju see laevapilet üle gibraltari siis maksma läeb? Ma ei saa muhvigi aru sest hispaaniakeelsest leheküljest kahkuks.

meil siin sama plaan kevad-suvel hispaania autoreis ette võtta ning soov oleks ka aafrikasse kaema minna...kui keegi täpsemalt kursis on veel selle asjaga, siis selline küsimus ka, et kuidas oma autoga aafrikas reisimine on? kuna meil eelnevalt selline kogemus puudub, siis oleme suht kahtleval seisukohal, kas ikka tasub minna? kuidas turvalisusega lood on?

Tanger on ikka üli ropp koht. Reisiseltskond nimetas linna isegi maailma pärasooleks. See selleks, aga elamusena jäi see meile kindlasti meelde. Sai end kerge tasu eest laevale smuugeldatu, korralikus lägakas söödud jne. Minna tasub kindlasti, aga auto on mõistlik Hispaaniasse jätta. Liikluses kehtivad mingid oma seaduses. Pole vahet mis pidi ringteel sõidad jne. Laevapilet pole samuti eriti kulukas, aga tuleb valida mis laevaga sõidad( mitu firmat tegeleb seal sellega)

Hm ... mina elan Marokos praegu ja Sebtas (piirilinna Marokopoolne nimi) ning Ceutas (Hispaania pool) on käidud. Ausalt, kui kaugemale pole plaani minna, siis Ceuta pärast küll ei tasu niisama üle sôitma hakata. Sebta, Maroko pool (kuhu eestlased saavad nüüd ka juba ilma viisata) on suht-koht räpane ja pisike koht, mis ei ole vaatamisväärsuseks môeldudki. Lihtsalt üks piiripunkt. Kui tahad tôelist Maroko elamust saada, siis pead ikka korralikult sisse sôitma, kôige vägevam on muidugi lôuna regioon - Marrakechist ei saa mitte midagi üle, ausalt!!! Vot see on elamus!

olen kätliniga täiesti nõus. ise olin 8 aastat tagasi Fes seal linnas pikemalt.aga Marrakech on ülekõige. ja plaan sinna varsti tagasi minna äkki on midagi muutunud nende aastatega. kus juures minuarust oli egiptus isegi räpasem kui maroko aga mehed on mõlemal pool sama pealetükkivad. mis lausa tüütab.nüüd olen pikemalt tuneesias ja õnneks pole seal sellist probleemi mul olnud saan kodust kesklinna vabalt üksi liikuda ja midagi ei sega. :) häid
reisi elamusi teile.:)))