Häälega Itaalias!?

Tere!

Selline jutt siis.. Plaanime minna sõbrannaga oktoobri lõpus Itaaliasse. Kõigepealt lennukiga Riia-Milano, ning Milanost hakata siis alla poole kulgema. Kas keegi on äkki midagi analoogset juba teinud? Lähme esimest korda sellisele suuremale tuurile (muidu ikka mööda Eesti teid pöidlaküüdiga reisitud. Ja hetkel küll väga ette ei kujuta kuidas see reis meil õnnestub. Tahaks siis umbes 2ks nädalaks minna. Ja tagasi samamoodi nagu tulime - Milano-Riia.

Ja kuidas ilm Itaalias sellel ajal on? Kas kannatab magamiskotiga põõsas magada? Sest reisi eelarve väga suur just ei ole - eesti tudengite värk :)

Ootan Teie vastuseid!

Käisin Itaalias eelmise aasta novembri lõpus. Siis oli küll ilma Itaalia kohta juba üsna jahe. Oktoobris ehk pisut parem, kuid ei tea kas lausa väljas magada kannatab. Mul on samuti plaan oktoobri keskel taas Itaaliasse minna. Lähen samuti Riiast lennukiga Milanosse. Ning sealt edasi Toscana kanti. Seda piirkonda tunnen juba paremini ning võin tutvustamisel abiks olla. Samas võiks ju mineku ajad ka klapitada. Olen N24. Samuti tudeng ja ega endalgi eelarve just suur pole. Ise kavatsen ööbida Prato linnas Firenze lähedal, seal saab voodikoha üheks ööks 300 eeki. Kuna ma seal juba olnud, siis hosteli omanikud on tuttavad ja ehk saab ka soodustust. Ühesõnaga, anna endast kindlasti märku ja räägiks plaanidest lähemalt. Kirjuta kristel_kubi@yahoo.com Samuti kirjutage kõik, kel huvi Itaalisse minna, kuidas iganes või kuna iganes. Kõik ettepanekud on teretulnud. Ideid ootan siia või meilile.

Üldiselt ei ole Itaalias nii lihtne hääletada kui näit. Hispaanias või mujal Euroopas, hääletajaid ei taheta eriti peale võtta.. Itaalias on temperatuur novembris keskmiselt 15 kraadi ning niiskustase üsna kõrge. Kuid väikese eelarve tõttu küll kuskil põõsas magama ei peaks. Tänapäeval on olemas palju teisigi võimalusi, näiteks Couch Surfing (http://couchsurfing.com) või Hospitality Club (http://hospitalityclub.org). Loodan, et sain natukenegi abiks olla :)

Ilusat reisi!

Eks hääletamisega ole ju nii, et kellel veab - kellel ei vea. Mina saabusin just paar päeva tagasi koju reisilt, mille üks osa sisaldas ka Itaaliat: Trieste-Napoli-Roma-Genova oli üldine marsruut. Plaanisime samuti liikuda häälega, aga kuna probleeme oli meeletult, andisme lõpuks alla ja liikusime rongiga. Napolis oli just äsja mingisugune suurem õnnetus kiirteel olnud( 14 surnut, kui ma ei eksi) ja tee politsei autosid täis. Parma lähistel tegime oma hääletamisrekordi: 4 päeva ühes bensiinijaamas ja inimesed lihtsalt ei võta peale! Hiljem kuulsime kogenumatelt, et hääletajad üldiselt väldivad Itaaliat.

Mina tulin ka just veidike aega tagasi Itaalia häälega reisilt ja kindlasti ei saaks öelda, et Itaalias oleks olnud halb hääletada. Meie saime küll suhteliselt kiiresti peale, tõsi on küll see, et seal pole enam kombeks hääletada aga ikkagi võetakse peale. Mõnes bensukas passisime öösel ka aga seda sp, et öösel on veidike liiga ohtlik hääletada ja üldse peab bensukates ise inimeste käest küsima. Ühe sõnaga ma tahtsin öelda, et ei tohiks öelda, et Itaalia on halb maa hääletamiseks, vaid pigem sõltub see ikka inimestest endast ja loomulikult õnnest ja juhustest, nagu igal pool.

Ma ei tahaks nüüd hunti näha seal, kus seda pole aga ei saaks ka rahu kui ei hoiata. Tösi on, et Itaalia pole suur hääletajatemaa. Olge palun ettevaatlikud. Paar nädalat tagasi oli kahel järjestikulisel päeval kaks koledat juhtumit just telgis/pöösa all ööbiatega. Mölemad paarid olid otsinud telkimis kohta(yhed Rooma ,teised Naapoli lähedal)ja kysinud abi lähedal olivatelt inimestelt. Samad koha soovitajad olid hiljem mehed läbi peksnud, naisterahva ära vägistand ja rahad röövinud. Sedasi kindlasti ei juhtu köigiga aga ettevaatus ja enesekaitse ei tee paha! Soovitan otsida kui vöimalik motelli. . . . Trip.ee lisas suured algustähed!

Kas oktoobris sul siis kindel minek Itaaliasse? Ise olen seal 10.-27.oktoober. Ole hea võta ühendust kui ajad klapivad, kasvõi osaliseltki. Otsin reisikaaslasi. Minu meiliaadress on varasemas postituses siin juba olemas. (Ka kõik teised oktoobris Itaaliasse minejad, kontakteeruge. Klapitame plaane!)

Mina koos sõbrannaga läksin suvel Itaaliasse, Esstist kuni Itaaliani terve tee häälega.. + Itaalias reisisime kaa häälega, enamus ajast. Mõned korrad kui olukord lootusetu oli ja peale ei tahetud võtta, siis rongiga. Üldiselt Itaalias vb olla raskusi häälega peale saada.. aga kui tahtmist jagub, siis saab ikka, kõike saab :D edu!

..ja hääletamisega pole seal küll mingit probleemi. Tõsijutt. Läksime ka Eestist häälega sinna ja pärast Austriat võib muidugi iga maa hääletusparadiisina tunduda, sest Austrias lihtsalt ei võta keegi peale ka kõik. Läksime Trentosse ja sinna minnes vältisime kiirteid kuis saime, kuid tagasitulles pidime ikka mööda kiirteed minema. Isegi siis polnud mingit probleemi. Itaallased on toredad pealegi, temperamentsed ja vinged. Muidugi väljas magamisega on alati nii, et ettevaatus ennekõike. Soovitaks kotid kuidagi enda külge haakida ja tähtsad asjad magamiskotti võtta üldse.. me näiteks olime ühe öö magamiskottidega ühe tillukese ja kauni linna keskel mäe otsas kiriku ees. Sellist kohta juba mujalt hästi ei leia, kui Itaaliast. Nii et soovitan nii väga, tõepoolest.

Ja veel üks soovitus - siltidega pole midagi teha.