Hääletamine laevale

Tere
Tekkis väike unistus häälega Hispaaniast Itaaliasse laevaga saada aga ei tea kust alustada. Leidub ehk kogenuid kes oskavad soovitusi jagada?
Siiani olen alates 1. juulist mööda Euroopat hääletanud, maismaad pidi vaid :) Läbinud riigid: Poola, Hungari, Slovakkia, Austria, Tsehhi, Saksa, Sveitsi, Prantsusmaa ja nüüd Hispaania. Hetkel asun Barcelonas.

Kas see on üldse võimalik? Miski kalalaevaga või purjekaga sest ilmselt kruiisi laevaga niisama ei saa ;)

Mis seal ikka, hüppad vette ja pöial püsti.

Kui nüüd mõelda, siis mina alustaksin jahisadamates viisakalt küsimisega. Targemat nõu ei oska anda, sest kalalaev tavaliselt riikide vahel sadamaid pidi ei sõida. Olen kuulnud üle atlandi kaubalaevaga saamisest, aga need on kuulujutud ja peab ikka väga hea tuttav olema, kes su peale möllib. Arvan, et mine ikka mööda maismaad...

Üle Atlandi saab kaubalaeval küll aga see on ropult kallis lõbu.

Kohtusime reisikaaslasega ühe põneva kutiga Aafrikast, kes on reisinud laevaga Ookeaanias ning samuti üle Atlandi kihutanud, mis on vägagi võimalik. Tuleb vaid aega ja jaksu hoomata.

Guugelda: yacht hitchhiking ja saad hulga lehekülgi, kust leiad soovitusi. Päris mitu inimest on kinnitanud, et on vägagi võimalik eriti South Pacificus ja Kariibi kandis, aga küllap ka Vahemeres.

Natuke hilja vastan, aga parem hilja kui mitte kunagi. Mina olen paar korda laevale ''hääletanud'' niimodi, et hääletan rekka peale mis läheb selle laeva peale kus mul vaja. Rekkatel on 2 inimest juba kinni makstud nii, et kui on normaalne juht, siis tal pole kahju sind ka peale võtta. Iseasi nüüd kas hispaania ja itaalia vahel selliseid praamlaevu liigub. Mina olen sõitnud niimodi Taani ja Saksamaa vahet ning prantsusmaa ja Inglismaa vahet.

Sander