Haigus Indiast??

Tere kõikidele reisisõpradele!

Minu postitus võib küll koomiline olla, aga tegelikult endal päris jama ikka! :) Käisime mehega indias nn seljakotireisil ja tagasi tulles mõlemal mingi jama kõhugaasidega (nimelt on need lihtsalt kohutava lõhnaga). Reisist on möödas juba 6 kuud, aga endiselt on probleem olemas. Oleme teinud kõik testid ja uuringud ning need ei näita mitte midagi. Arstki ütles, et kui muu ei aita, tuleb haiglasse veelgi täpsematele uuringutele minna. Indias muidugi sai ka haiglat külastatud, kuna mehel hakkas väga halb. Aga see sai korda ja endal oli vaid korra kõhuga probleem. Üldiselt ikka kontrollisime, mida sööme ja joome. Kas kellelgi pole olnud midagi sarnast ja mis olete ette võtnud? Andke teada, oleksin väga tänulik!

Edu kõikidele seljakotiränduritele! :)

Ühesõnaga lahendus ongi see, et tuleb täpsematele uuringutele minna ja sellega mitte viivitada. Kui asi juba 6 kuud kestnud, siis hakkab juba krooniliseks muutuma. Ma ise soovitaksin tarvitada Lacto-7 tablette, kus on need nn. head bakterikultuurid sees. Aitavad taastada soolestikus normaalset bakterite tasakaalu pärast reisi. Ise sai neid ka söödud seljakotireisil Aasias ja ehk aitas ära hoida nii mõnegi kergema kõhuhäda (raskemate vastu ei aita). Kasulik oleks süüa ka palju kiudaineterikkaid toite, sest need aitavad soolestikust üleliigset väljutada. Näiteks igal hommikul tatraputru süüa. Kui kiudaineid tarbida rohkem, siis tuleb ka korralikult vett juua.

Aga peamine, käige põhjalikematel uuringutel ära. Ehk leitakse mõni bakteritüüp, kelle jaoks on konkreetset antibiootikumi vaja.

0
0

Minu arvates täiesti normaalne juhtum, arvestades seda, kui erinevaid asju pakutakse toiduks Eestis ja Indias. Rääkimata muudatustest juba kasvõi ajavööndite erinevustest tingitud söögiaegades.

Inimorganism ei talu järske muutusi. Katsuge oma peerud ära lasta vabas õhus ja küllap see probleem pikapeale taanduma hakkab, kui te uut ärritajat ei tekita. Istuks teil seal kõhus mingi kuri bakter, tulnuks see tehtud uuringute käigus välja, ja tõsisemate haigustega kirjutaksite oma kirju praegu pilve servalt...

0
0

Pole küll arst, aga julgeksin väita, et ajavahest ja toiduerinevustest tingitud probleemid ei saa kesta 6 kuud.

Soovitaksin Nakkuskeskuses kõik vähegi võimalikud uuringud ära teha ja kindlasti rääkige arstile, et kus käisite, mida sõite ja näidake ka India haiglast saadud paber (kui mehele ikka pandi mingi diagnoos). Perearst ei suuda tuvastada haruldasi haigusi, samuti ei uurita reeglina tavaliste analüüside käigus neid baktereid, mis meil ei pesitse. Endal "õnnestus" Kambodžas saada "sõbraks" ühe kõhuelukaga. Kambodžas pandi diagnoos ja anti õiged rohud ca tunni ajaga. Eestis järelkontroll võttis hulga rohkem aega:

  • perearsti külastus. Perearst luges Kambodža diagnoosi ja ega ta vist saanud üldse millesti aru. Kehitas õlgu ja küsis, mida ma teha tahan. Palusin anda suunamise Merimetsa.
  • Nakkuskeskuses tegi arst suured silmad, kui diagnoosi luges. Palus põhjalikult rääkida, mis-kus-kuidas jne. Siis vaatas paksu raamatut, uuris asja ja käskis teha põhjalikud analüüsid.
  • Analüüside tegemiseks tuli uuesti kohale tulla. Vastuse teadasaamine võttis omakorda veel ca nädal aega. Õnneks sai juba Kambodža arst pisikutest jagu ja Eestis konstateeriti, et olen terve :)

Kokkuvõtteks: Eestis ja muus maailmas elutsevad pisikud on niivõrd erinevad, et nende kindlakstegemiseks vaja kindlasti põhjalikke uuringuid pädevate spetsialistide poolt. Meil on pädevad just Nakkuskeskuse arstid (räägin Tallinnast, ilmselt on ka Tartus jm).

0
0

Kas aegajalt on ka kõht lahti. ( tihemini kui enne reisi ja ikka täie rauaga )

0
0

Mine Soome nakkushaiglasse ja räägi jutt ära seal kindlasti palju suuremad kogemused selliste asjade diagnoosimisel ja ravil India reise tehakse sealt juba vähemalt 30 aastat.Palju see analüüs ikka maksab ,kui asi nii tõsine.Või vähemalt nõustamisel või konsultatsioonil võiks seal käia.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased