Hambaravi Tais

Kuidas on Tais lood hambaraviga? Plaan minna mõne kuu pärast Taisse elama ning mind hakkas huvitama, kui palju seal hambaravi eest maksta tuleks? Kuidas kvaliteediga on? Kõik, mis seda teemat puudutab, on teretulnud. Olen väga tänulik, kui keegi oskab sellel teemal kaasa rääkida :)

Sattusin Chiang Mais väiksema probleemiga hambaarsti juurde. Erakliinikud on väga heal tasemel, arstid sõbralikud ja hoolikad, puhas, järjekord lühike. Läksin esimesse ettejuhtuvasse, mis oli hotelliga samal tänaval. Suured kliinikud on ilmselt veel fäänsimad. Ühesõnaga tipp-topp.

Ameeriklased pidavat lausa hambaarsti-meditsiini-turismireise Taisse tegema, sest see on seal kordi odavam + puhkus kauba peale ja hea kvaliteet. Ma ei mäleta palju see plommi panemine maksis, aga oli vist umbes poole odavam kui siin. Ja ausalt öeldes, on kestnud kaks korda kauem kui see, mis Eestis pandi.

Kui nii on, siis on küll väga tore! Kas mulle oleks hambaravi sama hinnaga, mis kohalikelegi? Kas elektroonika ning muusikariistad on samuti odavamad Eestiga võrreldes?

Tuli kohe meelde sama pealkirjaga vanem teema, aga kahjuks seal olev Valdeku antud link ei tööta;(

Ehk on seal teemas midagi muud asjalikku? Otsisin, kuid tulemust ei saanud, kui otsingusse "Tai hambaravi" kirjutasin. Oleksin lingi eest tänulik. :)

Hambaravi on Tais Phuketil väga OK tasemel aga hinnad on ikka suht kallid. Kõige lihtsam toiming maksab juba vähemalt 500 Bahti. Kui minna nende arstide juurde, kus kohalikud käivad, siis on loomulikult hind sama, mis kohalikele, aga ma ei usu, et see kõige parem variant on... Elektroonika kohapealt nii palju, et telerid ja telefonid näiteks küll nii meeletult Eestist odavamad ei ole, et siit nüüd hullult kokku osta.

Väike hambajutt minult.

Oli ilus Veebruari hommik Põhja-Tai linna Chiang Mais. Hammas oli mul juba paar kuud vaikselt tunda andnud, kuid üldjuhul leevendas üks valuvaigisti paariks päevaks valu. Antud päev oli aga teistsugune. Kell 12:00 leitsin ennast jooksmas hambaarsti juurde. Seal vaadati ja mõeldi. Vastus oli PÕLETIK. 100 eek eest anti valuvaigisteid ja antibiootikume ning üeldi "tulge 5 päeva pärast tagasi ja teeme korda".

Ok mõtlesin, et teen siis nii. Kell 14:00 jooksin juba Tuktuki suunas, et saada küüt Lana Haigla juurde kus on hambakliinik. Tuktuki küsitud 75baht eest 100 baht pihku ja sõnad "FAST FAST!"

Umbes 250EEK eest tehti röntken + puhastati hammas ning pandi rohi sisse. Hamba valu oli kadunud! Soovitati 5-7 päeva jooksul uuesti tulla.

Uuesti sain hambaarsti juurde nädal hiljem krabil. 1h+ kestnud juurekanali ravi maksis umbes 500eek või nii. Uuesti pidi nädal ootama, et plomm panna.

Kahjuks mul seda nädalat ei olnud ning kodus pöördusin Tõnismäe hambapolikliinikusse, kust mutikesed imestasid, et TAIS TEHTUD! Peale röntkenit otsustati, et kilid tegid ilusa töö ning pandi plomm.

Olle Tais maksnud kokku umbes 700EEK, et hammas plommiks valmis tabas mind Eesti (Trip.ee kustutas siit kodumaad halvustava sõnaühendi) üllatus PLOMM = 1200 EEK.

Varustus + arstid + suhtumine + hind on Tais väga head! Üks mu Soome tuttavast pensionäär võttis 3 kuud vabaks ning põrutas Taimaale hambaid ravima. Ravi+reis+majutus+elu hind oli kordades odavam kui Soomes seda teha..

Oo, kas keegi teab või mäletab, kus Phuketil seda kvaliteetset hambaravi tehti?

Tänud! . . . Trip.ee eeldab endiselt korrektset keelekasutust!

Phuketil on korralike hambaravi kohti küllalt, mul tuttavad käinud väga erinevates kohtades ja kõik väga rahule jäänud. Siin mõned kohad: http://www.phukest.com/hambaravi.html Aga tuttavad on käinud Happy Teeth ja Dental Smile nimelistes kohtades näiteks.

Hammaste valgendus koos hambakivi võtmise ja täeliku puhastamisega maksis 8500 THB. Teenindus muidugi super-super. Hamba parandus puurimine ja plomm 1200 THB.

Kas kellegil kogemusi keegi käinud?

Kas kellegil on kogemus hambaraviga Pattayal? Oskab keegi soovitada seal mõnda kohta?