Helistamine Birmas

Kas on kogemusi Birmas helistamisega? Nii kohapeal kui ka Eestisse. Ükski Eesti operaator roamingut ei paista pakkuvat.

Tänan,
Ivo

Täna ei tea aga 2006.aastal oli mobiilide maaletoomine ja omamine seal riigis ametlikult keelatud. Kuigi ma ei tea, et kellelgil see piiril ära võetud oleks, ka meil jäi seljakottidesse vedelema. GSM võrku seal maal polnud aga äratuskellana oli mobiili ikka hea kasutada :). Helistamiseks olid seal tänavatel vanaaegsed lauatelefoni aparaadid tõstetud lauakesele. Kõrvalistuvalt kohalikult sai siis osta telefoni kasutamist. Kas aga sellega ka Euroopasse helistada sai, seda ei tea.

Minu jutust pole palju kasu sest, kas tänaseks on olukord mobiilidega muutunud, kahjuks ei tea :(

Praegu müüakse mingeid telefonikaarte, millel on eelostetud kõneaeg (min. vist ca 50 dollarit vms), aga nende müümine pidi ka vahelduva eduga toimima, nüüd enne valimisi olid need kadunud. Üldiselt pidavat krõbeda hinna eest saama tänavatelt helistada. Odavaks suhtluskanaliks jääb ikkagi (kohati õige nõrgukene) nett.

Praegu mobiiltelefoni sissetoomine keelatud enam ei ole, lihtsalt väljamaa SIM-kaart on täiesti kasutu.

Ise on ka endal see küsimus planeerides tõsiselt läbi mõeldud ja sellised mõtted on kogunenud välismaa reisifoorumitest.

Sai käidud aastal 2006 ja siis mobiile küll ära võetud. Ma muidugi ei proovinud, kas helistada sai. Internet oli aeglane, aga eesti lehtedele ikka sai. Seega e-mail peaks kõne alla tulema küll. Samas, mis seal ikka eestisse helistada, naudi reisi parem :)))