Hinnad Kreetal...

On plaanis suvel(juulis)minna Kreetale, kas keegi oskab mulle värskemat infot jagada, kuidas seal hinnatase eelmine aasta oli söök, jook...jne Kas poed on üleujutatud Dolce & Gabbana ja Armani brändidega, nagu Türgis(kui siis mis hindadega )? Aitähh :)

Hinnatase oli umbes nagu Eesti turismipiirkondades. Võib-olla natukene kallim, kuid raha pärast ei pidanud küll põdema.
Igasugust piraatkaupa oli täiesti vabalt müügil, kuid ei pööranud tähelepanu hindadele, sest ei huvitunud antud kaubast :)

Kasutan teemat ning uurin,mida soovitate kindlasti osta/proovida? Milliseid meeneid sõpradele kaasa tuua?

Kindlasti soovitan käia Santorinil. Kreetalt korraldatakse sinna ühe- ja mitmepäevaseid retki. Samuti jättis unustamatu mulje Samaaria mäekurus tehtud jalutuskäik, Knossose palee jne. Kui võimalik linna valida, siis soovitan Agios Nikolaost. Seal oli turistide läbilõige kõige sobivam (ei olnud liiga palju noori, liiga palju pensionäre, liiga palju inglasi, liiga palju skandinaavlasi jne). Samas kõik toimis. Oli kallemaid ja odavamaid restorane, erinevaid ööklubisid elava muusikaga ja plaadimuusikaga. Superluks reis oli! Külakostiks ostsime oliiviõli, pakendatud oliive, erinevaid oliividest tehtud tooteid (a la kreemid, seebid jne), käsitööd, merekarpidest suveniire jmt.

ööbisime hersonissoses, sõitsime rendiautoga vai rannani kõik läbi, iraklion oli teiselt poolt, rohkem ei jõudnud- mulle isiklikult ei meeldinud. ma ei ostnud suurt midagi, aga raha läks kuskil 1000eek päevas. 10 päeva olime ja praad-jook kuskil tavernis või ka mujal ikka 10 euri nägu. sh kohalikku alkoholi ei tarbinud kordagi. üldiselt on kõik suht kirves. Water citysse võiks minna ja kodustele osta naturaalsed käsnad, kuigi lagunevad suht kiiresti, pikad on paremad, aga see on ka ainuke asi, mis sealt osta. oliivi värk muidigi ka-seebid, õli jne. riided keskmise hinnaga, püksirihmad on odavad, käsitöö pärineb indoneesiast, kuigi väidavad et kohalik (mul tuttav müüb samu asju eestis ja toob indoneesiast - seepärast tean). Ma ei kahetse, et käisin, aga polnud see koht kuhu tahaks ikka jälle ja uuest minna

Hinnad on fikseeritud, kauplemist pole mõtet rakendada, nagunii alla ei anta. Kaupade hindadest väga rääkida ei oska, ei läinud sinna shoppama. Rannarestoranides praad oli 4-7€, värske mahl 2-3€, õlu 1-4€. Odav seal ei ole, aga samas saar ise on selline, et korra käid ja jäädki tagasi tahtma...

väga soovitan lugeda sellist blogi:

http://blog.delfi.ee/blog/1592?from=20

tegemist on ühe väikeste lastega perega, kes end seal saarel sisse seadnud. hindadest vist targemaks ei saa, aga eluolust natuke küll...

mulle endale väga istub ka see kirjastiil

Käisime eelmisel suvel, juuli algul. Ilmad olid fantastilised. Sooja oli päeva ajal üle 30 ja päike paistis kogu aeg. Õhtud olid piisavalt soojad, et lühikeste riietega rõdul istuda. Aga kui hindadest rääkida, siis võib öelda, et toit natuke vist kallim kui Eestis, aga olulist vahet siiski ei tundnud. Väjas süüa pole üldse nii väga kallis, täpset hinda ei mäleta, aga nagu ka eelnevalt juba räägitud, oli hind umbes 4-7 eurot. Poes on toit ka üsna normi hinnaga, nt. Metaxa on Kreetal küll palju odavam kui Eestis. Riidepoodides eriti ei käinud, seega ei oska neid hindu kommenteerida, kuid päikeseprille oli küll väga palju ja võib isegi öelda, et need saab peaaegu tasuta. Versace´i, Diesel´i, Chanell´i jne päikeseprillid maksid 1,5 eurot. Selle raha eest mingit super kvaliteeti küll loota pole, aga igal juhul kui soovi on, saab neid osta ja veel märkasin järgi tehtud rahakotte ja ka käekotte, mis samuti väikse hinnaga müügil olid. Järgi tehtud lõhnu oli ka hunnikutes, kuid neid küll osta ei soovita. Need erinevad originaalidest ikka kõvasti. Head tulevast reisi siis :)

3o.augustil lähen sinna hotelli Top Toursiga. Kes on sel olnud palun infi.

Kreetale septembris

Tere

plaanime reisi Kreeta saarele septembris. Kas keegi siinolijatest seal lähiajal käinud? Tunneks huvi kuidas seal olukord on hetkel. Mõtlen just, et kas restorane-poode jne on ikka lahti ja ega olukord seal väga masendav ei ole?

Tänud vastajatele!

Käisime juuni lõpus ja kõik oli okei! Septembri ilmade kohta ei oska midagi öelda, aga hooaeg ei tohiks siis veel lõppenud olla ja kõik kohad peaksid ikka veel avatud olema. Rendiauto võtmise puhul tasuks teada, et besiini hind on seal 1,8-1,9EUR/l:)

Olukord masendav kindlasti ei ole, ilus päikseline, kõik on lõbusad ja abivalmid. Adele piirkonnas olid poed ja restoranid lahti. Kreeta on rohkem turismi koht ja mandri mured seal ei paisata.

Ingrid kirjutasin sulle postkasti!

Liigun Heraklioni oktoobri alguses. Siis tean ka muljeid jagada.

Mina lähen Kreetale 6ndal ja tagasi 13ndal septembril. Kui keegi soovib mingit infi siis küsigu peale seda.