Hinnad Moskvas

Tere,

Kas keegi oskaks öelda, missuguste hindadega tuleks praegu Moskvas arvestada. Nimelt olen minemas Moskvasse 4-päevaks. Kui palju oleks mõistlik raha vahetada? Ma ei mõtle turismiobjekte, vaatamisväärsusi ega tasulisi sissepääse vaid just palju võiks kuluda metroopiletite, õhtusöökide ning toidupoe peale? Ja kuidas on üldse hinnad poodides?

Oleksin igasuguse informatsiooni eest väga tänulik.

Toiduga on asi keeruline. Täpselt nii keeruline nagu igalpool mujal maailmas. Ütleme nii, et musklite olemasolul saad prügikastist toidu tasuta, kuid parimates restodes võib arve ulatuda 500 USD. Kõik sõltub tellitavatest roogadest ja veini aastakäigust. Ka raudteejaama söögikohad on erinevates hinnaklassides. Metroopiletid on tunduvalt odavamad kui Londonis ja Pariisis. Toidupega on samad lood mis meil. Ostes angerjat ja tuurakala, maksad tunduvalt rohkem kui saia ja viinerite eest. Viina on lademetes ja see on odav. Mida kehvemast poest või kohast ostad, seda odavamaks muutub. Räägitakse, et eriti odav on hõlma alt ostetud salaviin, mida võib saada mõne kahtlase välimusega tüübi käest hilisõhtuses metroojaamas. Ka hinnad on samad, mis meil. Firmapoes võid maksta 100 USD trussikute eest, kuid kangilausest saad 50 rublaga paari trussikuid ja mustlaste käest 100 rublaga paari kasutatatud trussikuid. Arvesta samade summadega, mis meil ja pane veel natuke otsa. Lihtsalt selle pärast, et mujal kupime me rohkem kulutama. Arbati raamatupoes oli kunagi saadaval raudrüü, hinnaga 150 000 rubla. Saksamaal maksis tunduvalt kehvem raudrüü 500 euri.
raamatud on reeglina odavamad, kuid jällegi sõltub kõik trükikvaliteedist, paberist ja asukohast.

Kui sa turukabandust vältida tahad,siis võta ja vaheta kogu raha ,mis sul on.Kõik kulub ära. - See on nüüd niisama lõõpimisks öeldud. Moskvas on selline värk,et mida kaugemale kesklinnast,seda odavam kaup. Kesklinnas tavalist kauplust ei leia-kõik on "Super-hüper-top-mini-maksi Marketid." Vedada võib ainult mõnes hästi peidetud hoovisises keldripoes. Röövkapitalistliku Venemaa ajaloo jooksul pole ma üle ühe öö Moskvas peatunud,kuid nii mõnigi õhtusöök sai( minu arust) lihtsas kesklinna kohvikus tehtud. Kuid ka lihtsas kohvikus on näit. lihtne praetud küüslauguleib sellise nimetusega,et sul jääb väga lihtsalt tunne,et sa kohe lihtsalt pead selle eest 300-400 rbl. välja käima. Tegelikult on kõige odavam süüa raudteejaamas, toit või mis ta nimi ongi-on küll rämps,kui kui peldik nägemisulatuses, pole nagu suurt vigagi. Minu lõõpimine sind muidugi targemaks ei teinud,kuid loodan,et avas diskussiooni sel teemal,mis aitab sind tõeni. Moskva on hinna-kvaliteedi absurdsuse tipp terves maailmas.

Servast serva! Kuid min 500 eek päevaraha peaks ikka olema. 1000 oleks kindlam. Kujuta ette, et oled Tallinnas: kui tiksud raekoja platsi ümber ringi, siis ehk 2000 oleks hea taskus hoida, kui lasnas paekaare turul tšillid, siis oled 100ga tegija. Nii et, tõde on kusagil vahepeal. Raske soovitada, kuid nii 2 kuni 3 k eek päevas võiks koos hotelliga arvestada, et end inimese moodi tunda.

Tere Anni! Olin Moskvas veebruaris. Jah, hinnad Moskvas on väga erinevad. Aga nüüd, kui rubla on kukkunud, meile hinnad on enam vähem. Metroopilet- 25 rubla, eht 7,30 EEK. Viie korraline pilet= 105 rub, ehk 21rub. Metroo on väga mugav ja arusaadav. Taksoga ei ole mõttet üldse liigutada. Mina näiteks elasin hotellis "Izmailovo Delta". Mille hind oli 3000 rub/öö (2 inimesele). Sõime mitte peen restoranidest, vaid baaridest ja kohvikutest kus käisid kohalikud. Näiteks meie hotelli kõrval oli trahter. N-ks šašlõk maksis 100 eek ja supp 40 eek. eelmisel aastal (veebr 2008)ei saanudgi astuda poodi, hinnad olid nii kõrged. Kuigi sellel aastal isegi käisime shoppama(keskus "EVROPEISKII"). SEal on riiete poed ja all on toidu pood. Noh, nagu meilgi. Ma ei vaadanud liha hindu aga puuviljad, piimatoodet, magustoidu hinnad olid põhimõtteliselt nagu meil. Ma tean, et kohalik toit on palju odavam kui välismaatoit. Väga maitsvad kohukesed (2-3 EEK). Kui suitsetad, siis suitsuhinnad meeldivad sulle ka. Marlboro 10EEK, L&M 8 EEK. Noh viin on ka väga odav. See kord ei olnudki aega minna väga keskklinna. Aga ma usun, et seal on kindlasti kallim. Kui tekkib küsimusi, küsi ;)