Hinnad Pariisis

On siis varsti Pariisi minek. Elame seal ühe tuttava korteris umbes nädalakese, seega eluasemega probleeme ei ole. Küsimus hoopis selline, et kas keegi oskab öelda, kui palju meil selle aja jooksul näiteks toidu-joogi peale võiks kuluda? Et kui suur on hinnavahe Eestiga jms.
Ja teiseks, kaskuidas on kõige mõttekam ringi liigelda? Osta mingi nädala aja metrookaart (kui selline asi muidugi eksisteerib) või mida? Selle koha pealt on teadmised nullis.
Päikest aitajatele :)

Tere!

Söökide hinnad on erinevad, eks oleneb kohvikust. Need kohvikud, mis ennekõike on kohalike meelispaigad peaksid olema odavamad ja maitsvamate söökidega, sama reegel kehtib vist igas riigis. Hinnad on vast u. samad nagu Tallinnas, salatid al. 2.5Euri ja praed vast al. 6Euri. Samas olen kuulnud, et on paar Sushihouse'i, kus 10tk maksavad 100kr.

Trantspordi osas peaks sind aitama selline site (sealt leiad ka tsoonide kaardi ning metroode kohta infot):
http://www.ratp.info/informer/anglais/paris_visite.php

siit leiad ka infot erinevate variantide kohta nt l'Open Tour jne.
http://www.ratp.fr/

Nt. 1-2 tsoon (Pariis) 1 pilet 1.6Euri ja Carnet of 10 tickets on 11.6 Euri, üks pilet kehtib 1 1/2tundi, täpsem info siit: http://www.ratp.info/informer/anglais/ticket_t.php?partenaire=

Erinevad Paris Passid (trantsport, muuseumid ja combo)
http://paris.conciergerie.com/all_paris_passes.php

Liiklemise juures tuleks mõelda ennekõike sellele, et mida soovite näha ning kus on majutus ning vastavalt valida kaart, mis sobib teie poolt kasutatavate tsoonidega.

soovin edu!

Kui palju liikumist on kôige soodsam teha Carte Orange nâdalakaart (Passe Navigo) selle jaoks peab olema pilt, ja kohalik aadress. Kuid nt. nâdalakaart 1-3 tsoonis tuleks siis 17.20 teine variant on 10 piletit (carnet 10 ) mis maksab 11.60. kuid kôik ju oleneb kui palju reaalselt metrood kasutad.

Kôik muud kohalikud hinnad, jâllegi oleneb kuid varuda kindlasti 10-20 eurot pâevapeale sôôgirahaks. Tavaline pikk sai maksab 90 senti kuni traditsiooniline 1.10, pikad vôileivad nt. 3.50- 5,kohvi olenevalt kohvikust 2-4. Lôunamenuud on paljudes kohtades 12-15.
Muuseumipiletid 6-9 paljud ka tasuta.

Tuttav, kes juba paar aastat Pariisis elab ja töötab, on mulle mitu korda rääkind, et parim ja odavaim viis on kasutada rendiratast.
Vaata seda


või seda http://en.wikipedia.org/wiki/V%C3%A9lib%27
või seda http://us.franceguide.com/Velib-Paris-new-bike-transit-system.html?NodeID=1&EditoID=88863

Selle "nädalakese" puhul tasub arvestada, et nädalapilet kehtib Pariisis esmaspäevast pühapäevani. St kui ostad pileti reedel, siis kehtib ikka pühapäevani ja esmaspäeval tuleb uus osta. Jabur, aga tõsi :)

Samuti on kuukaardiga, neid ostetakse ka kuu alguses.

Mis ratastesse puutub, siis selle süsteemi kasutamine nõuab minu arusaamist mööda mingit tagavararaha, sest kui ratas tee peal kaotsi läheb, siis võetakse kaardilt maha ratta hind ja see summa peab seal olema.

Muidu võib rattasõit mugav küll olla, sest vähemalt Pariisi enda linnajagudes on need rattaparklad absoluutselt igal pool ja vabu rattaid on palju.

Kui te nüüd juba ära pole käinud Pariisis, siis augusti algul on siin hapukurgihooaeg ja kõik kohalikud põgenevad viimasel võimalusel puhkusele ära. :P

Elu ja töö Prantsusmaal

Kas keegi oskab täpsemalt infi jägada kui kallis on toit toidupoodides, palju tulumaksu maha arvestakse, konkreetne koht Pariis.

Prantsusmaa ja eriti Pariis pole just Euroopa odavaim koht elamiseks. Toiduained on kallimad, kui Eestis. Siiski võib supermarketitest leida odavaid kampaaniatooteid ja äärelinnade mustade ja araablaste getode poodidest soodsamaid toiduaineid.
Prantsusmaal on astmeline tulumaks. Mida rohkem pappi teenid, seda rohkem maksad.
Muuseas maksude kohta leiad võrgust (ma arvan isegi wikipediast) piisavalt andmeid. Kui juba niikaugele oled jõudnud, et plaanid välismaale tööle minna, siis võiksid ikka ise ka tiba eeltööd teha.
Kas keelega saad hakkama?