Hinnad Roomas

Tere!
Kas keegi oskab mind kurssi viia Rooma hindadega. Nt söök ja takso, suveniirid.

Takso kohta ei oska öelda, aga väljas söömine jääb ikka sinna kusagile 10 EURi kanti, kui kusagile keskmisesse restosse minna (on ka odavamaid ja kallimaid kohti muidugi). Nt ports pastat maksis keskmiselt kesklinnas kuskil 6-10 EURi.

maksab keskmine suurus 2.5 eurot. Hästi suur kauss rannakarpe 9 eurot. suveniire pole eriti vaadanud, aga mingit väiksed pinocciod nööri otsas olid alates 2 eurost.

Roomas on turismiobjektide läheduses sellised kärud/haagised, kust müüakse mingeid vidinaid-suveniire ja toitu. Sealt ei soovita midagi osta, mõttetult kallis on kõik. Ostsime sealt isegi mingi pitsalõigu, jube paha oli! Joogid- jälle hirmkallid. Astu parem mõnda kõrvaltänavasse ja saad normaalsema hinnaga. NB! Õpi mõned väljendid Itaalia keeles selgeks, sest kui sul suhelda vaja on, siis suvaline inimene tänavalt peale emakeele muud ei valda. Võõrkeeli räägivad minu kogemuse järgi vaid söögikohtade (mida peenem koht, seda rohkem keeli osatakse) kelnerid.

Mina just see nädalavahtus olin seal. Sõin vanalinnas ühes heas hispaania restokas.
Võtsime 3 eelrooga, 2 pearooga, 2 klaasi veini ning läks 40eur, seega ma usun, kui sa lähed kusagile odavamasse kohta ja veini ei joo, siis saad pearoa +karastusjoogi 10euriga kätte küll.

oleneb muidugi veinist, aga võib täitsa juhtuda, et karastusjook on kallim kui vein.

Rooma on kallis linn. Arvesta päevseks toidurahaks 20 euri minimaalselt. See ei sisalda pärastlõunast õllepausi. On absurdne siinohal Sulle rääkida, mis kui palju maksab. Turistikates on ühed hinnad, roomlaste endi restoranides on teise hinnad ja mis puutub hispaania restoranidesse, siis kuulge sõbrad. Kui Itaalias ka mõne teise rahva kööki võtate, siis pole vaja siia tulla. Scusate.

Takso on odavam, kui Eestis(v.a öösõidud). Tänavalt on taksot raske saada, pead helistama raadiotakso numbrile, on kõige kindlam. Takso jõuab kohale 2-5 minutiga. Kuna võib juhtuda, et sa itaalia keelt ei oska, siis võid küsida abi mingist baarist, et nad helistaksid takso. Oleneb,kui viisakalt küsid....

kle, minu oma valik, mida ma söön, ma arvan!!!

...kes ütles, et ma seal ühe korra käinud olen?

tean et pilet lennujaamast linna selle leonardo expressiga on 11 euri.
kas keegi oskab ka kommenteerida, kuidas seal kontrollidega on. keegi kusagil on nagu öelnud et roomas rongi-, bussipileteid ei osta keegi kunagi. Et kontroll pidavat puuduma...teab sellest keegi miskit?
:)

Tere! Kontrollidega on nii et lennujaamarongis (ja üldse rongides) kontrollitakse 90% juhtudest, nii et võimalus vahele jääda on suur ja trahv soolane. Linnaliinibussis nàed kontrolle harva ja seal tõesti keegi pileteid eriti ei komposteeri. Metroosse ilma piletita lihtsalt ei pààse.

oi tänud:)
loodetavasti tuleb mul trahvivaba reis:D

Veel: Fiumicinost linna saab ka odavama rongiga (suund: Fara Sabina, Orte, Poggio Mirteto), see maksab 5 euri ja aega làheb pisut rohkem (40 min umbes), sest peatub kõigis Rooma linnasisestes jaamades , ainult mitte Termini jaamas, küll aga näiteks Tiburtina jaamas kust saab samuti metroo peale.

aga kuidas seal toidupoodidega lood on? kas selliseid, mis on mõeldud kohalikele, mitte turistidele, tuleb tikutulega otsida? ja on hinnad enam-vähem normaalsed? plaanis noormehega märtsis kuuks ajaks minna, apartement rentida ja ise talle ka vaaritada :P

selle rongi kohta veel...et kui võtta see pikem ja odavam variant- mis oleks see peatus, kus siis maha tuleks ronida...või selleks et sinna samma kus leonardo viib, tuleb yks ots ikkagi merooga veel peale sõita?kust-kuhu siis..hmm...

ja siis, kuidas roomas wifi võimalustega on. kogemused on näidanud, et muus maailmas pole päris nii, nagu eestis, et suht suvalisel tänaval või pargis on wifi...

tänades:)

Maha tuleks tulla seal kus sul vaja on ;-) Kui sul on vaja Termini jaama jõuda siis tule maha Roma Tiburtina jaamas ja võta metroo B 3 peatust (suund: Laurentina).
Wifiga ei ole kursis, aga ma arvan et siin on Eestiga võrreldes kiviaeg. Nii et ma soovitaks valmis olla halvimaks.

Kui nyyd aus olla, siis ega ma ei teagi, mis jaama nimi on. Esialgne info oli nagu, et pean istuma Leonardo Expressi peale, ja see peatabki ainult nö õiges kohas(mingi raudteejaam ehk). Ja et pool tundi sõitu.
Eks ma muidugi kohale jõudes enivei seiklen ja otsin- aga tore, kui mõni teadjam (hetkel siis Advokaat), leiab aega ja viitsimist, et blondidele, nagu mina, puust ja punaseks asjad teha:D....vb läheb siis mul ka Roomas libedamalt:)

Sooritan Fiumicinos vahemaandumise. Aega järgmise lennuni piisavalt, samas
Rooma kesklinna ei viitsi minna, läheks hoopis mere äärde, ei pea mingi beach
olema, lihtsalt koht kus jalga puhata, piknikku pidada, varbad märjaks kasta korra.

Teab keegi - kuidas pääseb Fiumicino lennujaamast mere äärde?

http://www.atac.roma.it/
see on hea link, paremal pool on igasugused Rooma transpordiplaanid :)

Sõidad F.-ist linnlähi rongiga Peatusse Roma-Ostiense,kus lähed jaamast välja.Seistes seljaga jaama poole,võtad suuna vasakule. Umbes 2oom pärast(läbinud tee mille ääres on palju müügilaudu)on Peatus(rong ja metroo ühine) Piramide. Ostad tavalise metroo pileti (1eur kas automaadist või lehekeoskist jaama majas) ja lähed jaama sisse. Sees ei suundu mitte metroosse vaid maapealsete rongite juurde.Küsi või vaata milline rong läheb kõige esimesena(neid seal tavaliselt mitu ja sinul ainult aeg jookseb ,sest nii kui läbid piletiga jaama värava hakkab aeg tiksema).Rong sõidab Lido di Ostia(selle nimelises peatuses pead ka maha minema).Peale seda on ka ranna jaamu aga ise ajaliselt vaatad.Kui jõuad randa siis ära ehmata,see on suuresosas tasuline. Kui raha on maksa ja võid vabalt ilma indudest müüjate olla. Kui pole siis seal on ka mingi 100m lõik avalikrand,kus kubiseb rahvast ja hirmust tüütutest indudest kes püüavad sulle kõikvõmaliku p. müüa.Varguse oht on ka suurem,jälgi igasuguseid palli mängivaid lapsi ka.Privaat rannas saad ka ennast puhtaks pesta.Kui väljas on soe siis vesi tundub eriti külm. Teokarbid on seal armsad.Vaata ka kaua on lahti sealne jaam,et tagasi pileti saaksid,või osta kohe linnast.
Päikest!