Hispaania OKT-MÄRTS

Tere

Olen a la 10 korda Hispaanias elamud, reisinud jne. (Negatiivsed kommenteerijad Teie NÕU ei soovi:)

Asun asja juurde, spetsilialistid, kui läheksid talvituma oktoober-märts koos pundi väikelastega (3, 5, 10 koduõpe) ja ise tehes kaugtööd. Mis linna/provintsi soovitate vaadata selleks perioodiks?

Kriteeriumiud: minimaalsed vihmaperioodid / tuuled Ok jne. Väikelastele põnev piirkond, musta migranti kombo talutav jne. Keegi pole prohvet ilmaennustuse suhtes saan sellest aru täiesti.

Kokkuvõtvalt, kui otsiksid kohta vähenõudlikule perele sellel perioodil väikelastega viibida Hispaania mandriosas, kus on suhteliselt soe (võrreldes Eestiga),põnev ja elementaarsed vajadused kaetud, mis linna/provintsi soovidate vaadata rendi elukohana?

(Tean, et palju eestlasi Hispaanias juba kohapeal, kõik konkreetsed majutuspakkumiste võimalused oodatud sõnumitena alati).

Tänud ette kommenteerijatele!

Mina soovitan pealinna. Madrid. Ikkagi suurlinn. Tegevust jätkub igale maitsele.

2
3

Ma arvan, et Madridi soovitaja ei mõtelnud seda tõsiselt. Madrid asub merepinnast ligi 650 m kõrgusel ja seal ei ole talvel soe ja võib isegi lund esineda.

Barcelonat ma ei soovita, sest seal on elukohad liialt kallid.

Ise olen elanud Calpes ja Denias ja olen mõlema kohaga rahul. Kui ikka vihma sajab, siis tänavad upuvad veest. Mõlemad on head tasased. Mõlemas piirkonnas on võimalik mäkke matkamas käia. Ei tea küll miks, aga Denias on alati ebameeldivaid kärbseid olnud, mis ümber pea tiirutavad, kuid Calpes pole kärbseid kohanud. Denias on hea ja suur kasutatud asjade turg, kust saab odavalt mida iganes osta. Calpes on ka selline turg, aga väike, võrreldes Deniaga. Mulle meeldib Calpe, sest seal oli nii palju toidupoode ja oli ka Poola toidupood, mis oli lahti ka pühapäeviti. Hispaanias on reeglina pühapäeviti poed kinni. Mulle meeldib, et Calpes on pikk promenaad ja puhta liivaga liivarand kohe selle ääres. Calpe kesklinna piirkonnas oli öösiti palju müra, sest motikad sõidavad pidevalt ringi ja lisaks kui magama minna, siis öösel toitlustuskohad viskavad prügi (klaaspudeleid) ära ja see rikub und. Varahommikuti häirivad und tänavapuhastusmasinad, mis teevad suurt müra puhastades tänavaid. Kui valida sobiv asukoht elamiseks, siis saab ehk motikate mürast, prügikastide mürast ja tänavapuhastusmasinate mürast hoiduda.

Kui ma õigesti mäletan, siis saab bussiga sõita suunal Barcelona Malaga (või veel kaugemale) ja vastupidi. Ise sõitsin Calpest Malagasse ja pilet oli täiskasvanule 50 EUR. Bussisõit võttis terve päeva aega, aga vähemalt ei pidanud lennujaamadega jändama. Malaga piirkonnas meeldis mulle Benalmadena, aga see on mägine ja mäed võivad olla tüütud. Mere ääres on lõputu pikana tunduv promenaad. Promenaadil liikudes ei saagi aru, kust algab üks linn ja kus lõppeb teine. Malaga piirkonna linnade vahel on hea ühistranspordiühendus. Olles Benalmadenas on mugav liikuda kas jalgsi või ühistranspordiga nii Torremolinose kui Fuengirola piirkondadesse. Mulle meeldib Banalmadena piirkond, sest seal on hea pikk promenaad, seal on hea ühistranspordiühendus ja kõige tähtsam, seal on tasuta vabalt ringi liikuvate lindude ja puuriloomadega linnapark (Parque de la Paloma). Seal pargis on suurim laste turnimiskohaga mänguväljak, mida olen elus näinud. Lapsena tahaks ma seal kogu aeg ronida ja mängida. Mulle meeldis seal pargis päevas mitu korda käia ja püüda silmata veel all ujuvaid või päikest võtvaid kilpkonni, kokku lugeda, mitu värvilist jänest ma üles leian jne. Selle pargi kõrval on tasuline delfiinide ja merilõvidega loomapark. Lisaks on selle pargi kõrval väga populaarne tasuta rulapark, kus rulatavad nii lapsed kui täiskasvanud ja õpivad trikke. Samal territooriumil, kus on rulapark on ka lauatenniselaud, korvpallikorv ja kaljuronimise sein. Sellel territooriumil on ka hoone, kus tehakse huvitegevusi (arvatavasti raha eest) ja seal tundus põnev olevat, et leidub nii lastele kui täiskavanutele huviringe. Lisaks on nii Benalmadenas, Torremolinoses kui Fuengirolas kasutatud asjade turud ja uute asjade turud. Igas kohas eri päeval. Nii põnev on sellistes kohtades käia, sest kunagi ei tea, mida huvitavat seal leidub. Kui osta pole midagi plaanis, siis on lihtsalt põnev ringi vaadata.

Tahaks uuesti kõikidesse nendesse piirkondadesse tagasi minna, aga öömajad ei ole just kõige odavamad. Kui minna kahekesi, siis on odavam võtta kasvõi kuuajaline kõik hinnas paketireis Türki või Tuneesiasse kui broneerida lihtsalt majutus nendes piirkondades. Kui minna kolmekesi või nagu teemaalgataja nelja või viiekesi, siis tunduvad majutuskohad mõistikuma hinnaga kui paketireisid.

Mustad migrandid laotavad oma kauba (käekotid, tossud jne) promenaadile laiali ja püüavad nii raha teenida. Nii tehakse nii Calpe piirkonnas kui ka Benalmadena piirkonnas. Muudel hetkedel ma musti migrante ei ole kohanud, ikka ainult promenaadil oma kaupa müües.

4
4

Alicante ja kogu see ranik Benidormist , Torrevjehani (Mar Menorini ) .

Peale Benidormi talvel on vihmasem , tuulisem, külmem.

Kõige odavam hispaania piirkond, Alicante kõike päkselisem linn.

Kas elada linnas või ala linnalähedal - see on kuidas kellegile meeldib teed head ja alati saab igale poole kiiresti liikuda. Tuleb arvestada et väiksemad ranniku linnad on tühjad talve perioodil .

1
4

Kogu Andaluusia rannikuäär on minu arvates eesti kliimast tulnule elamiskõlbulik. Ise valiksin piirkonna, kuhu tehakse tihedamini odavlende.

See, et talvel mõned piirkonnad tühjaks jooksevad, on ainult positiivne. See tähendab, et on ruumi parkida ja vabu kohti kohalike söögikohtades. Kes naudib turistimasse, see peaks tõesti kaugemale talveks lendama.

6
1

Tere, soovitan ka rannikut Valenciast Alicanteni kui talvel sooja otsite. Seal muidugi turismipiirkond. Ise elame talviti alates 2015 Kataloonia lõunaosas, aga siin võib kevadel- sügisel tuuline ja jahe olla, talvel pigem soe. Sel talvel oli enamus aega +20 ja tuuleta, vihma sadas vist paar korda ainult, mis puhkajatele hea, aga meil oliivid suht kuival ja veel ei õitse :(

Kui odavamat elamist otsida, siis Vinaros või San Carlos de la Rapita võiks ka valikus olla.

Vanem laps käis lasteaias siin ja nüüd briti erakoolis, pole küll just eriti pereeelarvesõbralik, aga saab vähemalt 3 võõrkeelt selgeks, ehk katalaani, hispaania ja inglise.

4
0
0
1
Lennupakkumised
Reisikaaslased