Horvaatia või Itaalia

Plaan minna juuli lõpus taas Euroopat avastama. Eelnevatel aastatel on olnud sihtpunktiks kas Dubrovnik või KRK saar Horvaatias. See aasta sooviks kusagile mujale.Oskab keegi soovitada KRK sarnaseid kohti?
Mõttes on mõlkunud ka Rimini. On keegi hiljuti käinud?
Ette tänades

Me käisime eelmisel suvel Horvaatias, olime kaks päeva ka Krk saarel. Itaalias olen kolm korda käinud: Toskaanas, Sitsiilias ja Kirde-Itaalias (Milano, Garda järv, Dolomiidid, Veneetsia). Sel aastal läheme jälle Horvaatiasse, seekord lõunasse, Splitti ja Dubrovnikusse.
Aga ma ei saa su küsimusest päris hästi aru. Mis mõttes Krk sarnaseid kohti? Loodust mõtled, või kuurordimelu? Kui viimast, siis vist terve Vahemere äär on palistatud sarnase promenaadiga, kus teises servas on restoranid.
Kui ma võrdlen Horvaatiat ja Itaaliat, siis Horvaatia on märgatavalt odavam. See oli meil eelmisel aastal meeldiv šokk, et kõik oli umbes sama kallis, kui Eestis, või odavamgi. Itaalias olid veinid palju paremad. Kultuuri ja vaatamisväärsusi on ka Itaalias rohkem.
Minule meeldib käia erinevates kohtades. Sinu asemel ma seega läheks kas sinna Riminisse või ka Bari on Aadria mere ääres tore koht. Riminisse minnes veedaks paar päeva ka Veneetsias.
Aga on ka teistsuguseid inimesi, kes käivad igal aastal samas kohas.

Tulime just paar nädalat tagasi Riminist. Hooaeg polnud veel alanud ja suurt midagi ei toimunud seal. Enda seisukohast läheksin puhkama kindlasti Horvaatiasse. Meri ilusam, elu-olu odavam ja inimesed ei ole rannas üksteise otsas. Kultuuri saab Itaalias kindlasti rohkem.

Rimini pole küll koht, mida Horvaatiaga võrrelda. Pigem soovitaks ka pigem allapoole , nt juba soovitatud Bari kanti või veelgi rohkem "kontsa" poole.
Ise olen käinud Anconast suts allapoole, kus on samuti kenad rannad, kuid see "rimini-mass" sinna õnneks ei jõua.
Sihtkoht sõltub ikka sellest, mida keegi ootab.
Mul lastele meeldiks ühtemoodi nii Poola järvedemaal kui suvalises korras rannas. Hind on vaid erinev. Lastele pakub kindlasti huvi loomaaed. Neid on nüüd mõned läbikäidud, kuid see on alles köömes ja algus. Niipalju võib nimetada, et Varssavi loomaaed oma hinnalt oli kõige soodsam, kuid ekspositsiooniga küll (Helsingi, Viin) alla ei jäänud. Riiga pole veel jõudnud, kuna liiga lähedal :) ning Berliini pole jõudnud, kuna pole kas teele jäänud või plaani mahtunud.
Palju kiidetud loomade arvukusega Tallinna loomaaed jättis lastele pisara silma kui nägid millistes olematutes oludes loomad peavad olema. Pigem oli see šokk kui positiivne elamus. Seetõttu olen seda meelt, et pigem vähem aga kvaliteetset !
Vabandust väikse OT pärast, kuid kuna jutt lastega reisist, siis tundus see haakuv.