Ibiza või Mallorca?

Plaanime järgmisel suvel sõpradega ühist umbes 10 päevast reisi Hispaaniasse, kuid ei suuda valida kahe sihtkoha vahel. Sihtkohtadeks siis Ibiza ja Mallorca. Kumba soovitate teie? Võite rääkida enda headest ja halbadest kogemustest, soovitada hotelle jne. Käisin eelmisel aastal Hispaanias Benidormis, kus toit, elamine ja meelelahutus oli suhteliselt odav, kuidas Ibizal/Mallorcal hindadega on?

Tänan asjalike vastuste eest!

Toit ja joogid võrreldes mandri-Hispaaniaga suhteliselt kallis. Me läheme sinna 27.sept nädalaks, Mallorcale siis seekord. Tagasi tulles võin kogemusi jagada.

Olen käinud mõlemal saarel. Mallorcal paar nädalat tagasi, Ibizal 5 aastat tagasi. Oleneb, milline grupp inimesi olete? Kui tahate pidutseda, siis kindlasti Ibiza, seal on peod meeletud, aga tänu sellele ka palju briti poissmehi jne.. Ka Mallorcal saab muidugi pidutseda, aga kui see on peamine eesmärk siis soovitaks Ibizale minna.

Kui see ei ole tähtis, siis võibolla soovitaks Mallorcat, saar on suurem ja avastamist võibolla rohkem?

Muidu on üsna sarnased, mõnusad suvesaared, kus kõik chill. Inglise keelt räägitakse või vähemalt saadakse aru, turistikohad on kallimad, poodides jne alkohol ja toit odavam kui Eestis. Rannad mõnusad.

Sellisel juhul tundub, et valituks osutub Mallorca :) Aitäh vastuse eest!

Nõus Ste hinnanguga. Palju ütleb saarte kohta juba nende suurus: Ibiza on nagu pool Hiiumaad, Mallorca aga 1,5 korda Saaremaa. Ehk siis vaatamisväärsusi ja valikuid Mallorcal kindlasti rohkem. Kes tahab Mallorcal pidutseda, saab seda ka muidugi teha, märksõnad Magaluf ja Arenal. Ise olin kevadel idarannikul Cala d'Oris, mis oli hoopis teistsugune, rahulikum puhkusekant.

Britid kutsuvad Magaluf'i teise nimega- Shagaluf:)

Mulle meenutas see koht pigem antropoloogiakallakuga loomaaeda ;)

Palmas on kuulsad Titos ja Pacha suht lähestikku mere ääres. Saar on päris huvitava loodusega ja arhitektuuriga. Tegime ühepäevase tripi mööda saart.Sa Comast kaarega Palmasse, sealt risti üle saare Incasse ja Alcudiasse ja sealt pm mööda mererannikut Sa Comasse tagasi Auto rent päevaks oli 55.- ja tom-tom 5 euri. Meil oli hotell võetud kõik hinnas, aga tegelikult saab hakkama hommiku-õhtusöögiga, vein ja veed-limonaadid on poodides odavad, suurem osa hotelle on köögiosaga, et saab ka kohvi ise teha. Meie reis oli tore, aga väga tuuline oli ja mitmel päeval ei lastud merre ujuma, ka sadas 7st päevast 3päeva. Meie tavaline suvi oli seal praegu.