ID kaart või pass

Hei, oleks väga tänulik info eest. Aprillis nüüd lähen türki, kas ID kaardist piisab, või peab ikka pass olema lennukiga reisides

ette tänud

Türki on kindlasti passi vaja, ID- kaardist ei piisa :)

Kindlasti pass.

ID-kaardiga saab reisida ainult Schengeni-siseselt ning teistesse EL riikidesse, samuti üksikusse mitte-EL riiki (isiklikult tean nt Montenegrot - ei tea, kas saab lisaks ka veel kuhugi?).

http://www.vm.ee/?q=node/4839
"... Lisaks ülalloetletud riikidele võivad Eesti kodanikud isikutunnistuse (ID-kaardi) alusel reisida ka Bosnia ja Hertsegoviinasse, Makedooniasse, Montenegrosse ja Serbiasse. "

Sai oktoobris väga valulisel moel veendutud, et Türki lubatakse vaid passiga. Lennuhommikul asju kokku pannes nimelt avastasin, et pass oli paar kuud varem juba aegunud. Ei osanud mäletada ka, et ID-kaardiga lennukile ei lubata, nii et algne kuri aimdus ja emotsioon "see ei saa ometigi minuga juhtuda" asendus pärast välisministeeriumi infoliinile helistamist tõdemusega, et jah - saab küll. :) Sel päeval transfeeride, hotelli ja lendude ümberorganiseerimist (enda kokku pandud reis), rahakulu sellele, kiirpassi tegema tuiskamist ning järgnenud närvikõdi, kas pass saab järgmise päeva jooksul valmis, küll kellelegi ei soovita.

Ühesõnaga - Türki saab ainult passiga. :)

Türgi tahab templeid kuhugi lüüa maale sisenemise ja sealt lahkumise kohta. ID-kaardi peale templit panna pole kuhugi...

On täiesti olemas ka digi-tempel, türklased lihtsalt ei oska veel :)
http://epl.delfi.ee/news/eesti/e-riigi-jargmine-samm-loo-digitempel.d?id=51078320
"Majandus- ja komminikatsiooniministeerium on valmis saanud seaduseelnõu, mis toob lisaks digiallkirja andmise võimalusele Eesti asjamiskorda ka digitempli löömise."

https://www.sk.ee/teenused/digitempli-teenus

Kusjuures ei ole see passinõudmine nii ühene. Näiteks inglased saavat Türki oma nn ID-kaardiga, ei nõua keegi templite löömise võimalust.