Ilm Egiptuses

Sõidame siis Hurgadasse jõululaupäeval. Küsimus siis kes on sellel ajal käinud, kuidas ilm, kas on päevitus ilm :D? Ja mida põnevat veel soovitate nooremale seltskonnale? . . . Vana Egiptuse ilmateema leiate siit: http://trip.ee/node/9012

Tuulekas, paks kampsun või jope kaasa. Õhtul läheb külmaks.

Lähen ise ka 23-ndal Hurgadasse. Sel aastal olin 8-16 jaanuaril ja siis kirjutasin foorumi nii: Tulin eile just Hurgadast…ilm sitt, päeval kuskil 22 kraadi ja hirmus tuuline. Vesi kannatab ujuda küll aga mitte midagi rõõmustavat. Meie hotellis olnud lapsed said küll vähe vette. Ja ööd on ikka väga jahedad…just tuul võimendab seda asja. Näiteks meie ostsime kohalikust poest tuppa soojapuhuri, et mõnus olla oleks. Ega erilist vahet vast pole jälle... Panen siia ka päris tõese saidi http://www.gismeteo.ru/city/weekly/6618/

Jah, päeva päevitada ja meres ujuda saab. Basseinis vesi külm (see vist sõltub ka hotellist). Kuid nn. talvetuuled muudavad olemise ebamugavaks. Tuuleta on kõik ok.

Päevitada on ok. Kindlasti on tuuline ning vesi on jahedamavõitu. Õhtul väljas käies jope selga, päeval see-eest Eestimaa suvi.

Ilm Egiptuses jaanuaris

Kas on soojem jaanuaris või veebruaris? Jaanuaris reisijad kas te ei karda et külma võitu võib olla?

Eks see jaanuar-veebruar, nende talv, olegi nagu meie suvi. Üks paras loterii! Olen olnud jaanuaris ja väga soe, aga sõbrants veebruaris külmetas. Eelmine aasta oli küll jaanuari lõpp – veebruari algus Sharmis väga soe! Õhtud on olenemata päevast niipalju jahedad, et kerge jope peaks peal olema. Päev sõltub tuule suunast. Pruuniks saab, see on fakt ja merevesi kannatab ujuda igal juhul.

Olen olnud jaanuari lõpus Hurghadas.Päev soe ja mõnus, meres vesi ka soe, aga hotelli bassein jääkülm.Märtsis oleks parem olnud kindlasti.

Meie olime eelmisel aastal jaanuaris Hurghadas, päevad olid ikka väga soojad. Mina olen muidu suur külmavares, aga isegi üritusel: "Päev merel" hommikul merele minnes ei olnud külm. Küll aga soovitan midagi sooja kaasa võtta, kui plaanite minna üritusele: "Safari", sest meie giid ütles väga toredasti: talv on talv isegi Egiptuses. Õhtul läks kõrbes ikka päris külmaks. Ja jakk/fliis õhtuks kulub ka muidu päris hästi ära, sest päeval küpsenud keha võib õhtul küll võdinaid tekitama hakata. Reisidokumendid värskelt käes ja jälle jaanuaris minek - seekord Hurghadast Luxorisse ja sealt alla Assuanini ja Abu Simbelini välja ja jälle tagasi. Teadjad oskasid öelda, et seal all on ka jaanuaris ikka väga soe meie inimese jaoks :)

Sharm el Sheik

Kas keegi on lähiajal tulnud, kuidas ilm on . Kas peab midagi sooja ka kaasa võtma?

Kindlasti peab – tuulekas, jope, kampsun. Õhtud, ööd jahedad.

Küsin siis omaltpoolt, et kui tugeva päikesekaitsefaktoriga päevituskreemi peaks kaasa võtma (arvestades, et olen juba praegu natuke jumekas ja tugeva maanaise nahaga :D) ?

Suur aitäh vastuste eest!

Mina lähen 14,01 Hurgadasse. Päikese kreemi kasutan nr. 6, kuna mul ei kipu nahk eriti julmalt põlema kui õigelajal ennast keerata. Üldiselt esimese tunni päevitan ilma ja siis panen õli või kreemi peale. Ilusat reisi ja mõnusat päevitamist !

Suht külmavõitu ja julm tuul seal hetkel.

Luxoris oli ilm väga mõnusalt soe ja tuult ka ei olnud. Hotelli basseini ääres oli hea peesitada. Õhtul oli ka seal jahe. Hurgadas on jahedam ja sõltub hotellist, kui rand tuultele avatud, siis tuleb ikka vaikne nurgake otsida, et mitte end ära külmetada. Õhtud väga külmad ja just tuule pärast, aga tuult on siin iga päev. Ikka soojad riided kaasa ja õhtul hotellist välja minnes ka selga!

Vaatan kõhedusega ilmasid Sharmis 19-20 kraadi päeval.Olen kohe minekul,tundub,et ainult kampsikuga saabki ringi käia.Kas mõni ,kes 8.ndal tuli,kommenteeriks sellist kraadi.

Sõbranna hetkel Hurghadas ja reeglina on seal veel kraadike jahedam kui Sharmis. Päev olevat päikesevõtuks täitsa sobilik ja lapsedki sulistavat meres. Need kraadid näitavad temperatuuri varjus, päikesega tunduvalt soojem. Aga õhtud-ööd selliste kraadide juures ikka külmad. Kampsikust vähe. Jope kindlasti kaasa! Mõnusat puhkust!

Palju sooja päikese käes on? Kas päevitada ikka saab?

Loomulikult saab! Päevitamiseks ei ole vaja 40 soojakraadi. Laotad end mugavalt tuulevarju taha ja soovi korral on päikesepõletus garanteeritud.

Ei no päike on seal muidugi alati, aga ilm sel talvel eriliselt jahe. Erinevaid ilmateateid vaadates viimasel ajal max 16-20 kraadi+ tavaliselt suht tuuline ka. Et ega see päiksesvõtmine siis väga mugav ei ole ...

Kas mööda Niilust on keegi üsna viimasel ajal kruiisitanud? Kuidas seal ilmaga? Täna jooksis läbi uudis, et Alexandrias olla lund sadanud... Luxor ja Aswan on küll palju "allpool", aga ikkagi oleks hea teada, milleks ennast ette valmistada. Reedel minek :D Ja kui on hiljuti kruiisilt tulnuid, siis võiks visata pilku ka teemasse "Niiluse kruiis", mul seal ka mõned küsimused :)