Imikuga Taisse määramata ajaks.

Sooviksin väga saada kontaktandmeid ( e-mail) nendelt peredelt, kes on käinud imikuga Tais või seal kandis.

Oleme olnud Tais kuu aega mõlema lapsega, kes praegu 5 ja 3, kui nad olid nelja- viie kuu vanused. Mis huvitab?

Mitte just imikuga, aga ühe aasta ja kahekuuse lapsega .

Tere!

Plaan lennata veidi üle poole aaastase beebiga Taisse ja jääda sinna elama kuni aastaks. Vabandan ette kui teemat on varem kästletud. Kasutasin otsingut, aga siiski kõigile peas mõlkuvatele küsimustele ma vastust ei leidnud. Oleme ise varem pea kogu Kagu-Aasia seljakotid seljas läbi reisinud ja teame enam-vähem, mis meid seal ees ootab. Viimasest tõigast tingituna pole mõtet hakata aega raiskama vastustega stiilis: “beebi piinajad”, “hulluks olete läinud”, “beebi elurütm ja lennusõidu koledused”, “tai räpased tänavad ja perverdid” jne. Igati teretulnud on teemakohased viited reisikirjadele/blogiele ja asjalikud nõuanded nimestelt, kes on midagi sellist varem ise läbi teinud.

Hetkel oleme mõelnud peatuda pool ajast Chang Mais ja pool mõnes Phi Phi (või sarnase lääneranniku saare) rahulikumas mereäärses piirkonnas. Soovitused võimalike sihtkohtade osas on samuti väga teretulnud.

Kuna inimesi sarnase plaaniga tundub olevat mitmeid ja küsimused siiski suurel määral universaalsed, siis oleks lahe kui selle postituse vastustest moodustuks kogum asjalikku teavet, millele viidata tulevikus.

Probleemid millega te ei osanud enne minekut arvestada ja teeksite uuesti minnes teisiti? Tervisekindlustus beebile? Kas see on Eestis nii pikaks ajaks võimalik ja vajalik? Arstiabi kättesaadavus ja hind kohapeal (beebi korralised läbivaatused jne.)? Milliseid lennufirmasid eelistada (beebihälli/kookoni olemasolu jne.)? Mähkmete ja lastetoidu kättesadavus? Võimalikud kohalikud alternatiivid? Asjad, mis oleks mõtekas kindlasti Eestist kaasa võtta? Lihtsa, aga lapsega toimetulekuks hädapärase sisustusega maja/korteri rentimise hind? Kuidas olete leidnud pikaajalise majutuse? Heategevusprogrammid jms., mis võimaldaks pühendada piiratud aja päevast sihipäraselt? Kogemused mõne WWOOFING'u sarnase programmiga Tais? Probleemid millega te ei osanud enne minekut arvestada ja teeksite uuesti minnes teisiti? Tänud ette!

Olime just jaanuari lõpus 2 nädalat 4,5 kuuse imikuga Tais, kõik sujus väga hästi ,lennukis polnud mingeid probleeme , kohapeal olles võttis kohe ajavahe omaks , võibolla esimesed päevad olid tema jaoks harjumatu, kuna oli ikkagi väga palav, kuid paari päeva pärast oli ka sellega harjunud , meil isiklikult polnud mingeid probleeme. Kohapealt võimalik osta igasugu mähkmeid laste riideid ja kõike muud , muidugi kõige sootsamalt saab Tesco Lotusest ja Bic C-st. Eks alguses ka meil olid ikka väiksed kõhklused , et mis moodi ja jne , kuid nüüd julgen küll soovitada , usun kindlalt , et meie väike 4,5 kuune oli väga rahul.

Olen leidnud siit foorumist mitu head kontakti ja saanud ka vaga palju infot lastega Taisse reisimise kohta. Saada asjaosalistele privaatteade ja saate sealtkaudu palju lihtsamini edasi suhelda. Meil on soov samuti minna lastega Taisse, aga kuna on kaksikud (1,4 a), siis tahtsin voimalikult palju infot saada eelnevalt. Teoorias olen tugev tanu teistele:). Olen ise Bangokis ja Pattayal kainud, seega sind huvitavate piirkondade kohta ei oska infot anda, aga nagu oeldud Tesco ja Big C on suured selvekaubamajad, kuskohast saab peaagu koike osta.

Lahedam oleks muidugi kui üldisemat laadi info ka siia kirja saaks tulevatele põlvedele:-)

Elame imikuga Tais-kui kellegil on küsimusi Tai või siia lastega reisimise kohta, siis oma küsimused võib kirjutada privaatsõnumina trip.ee kontole.