trip-krainetrip-ukraine-dark
Viimased kommentaarid

..itsitasin omaette, sest umbes sarnane lugu juhtus minuga ka Bangkokis. Oli vaja sõita mõned kilomeetrid ja ma ei pööranud alguses tähelepanu, et kuhu juht täpselt sõidab. Ning siis mingi hetk märkasin, et oleme sõitnud juba paarkümmend minutit ja juba teist korda samal tänaval, kust ennemgi sõitsime. See juht tegi mööda paralleelseid tänavaid sinka-vonka ja kui ma küsisin, et miks me niimoodi ringi sõidame, mitte sinna ei lähe, kuhu tellisin, siis tuli selgituseks, et palju on ühesuunalisi tänavaid. Ja sõitis otsejoones nõutud kohta. Arve oli 100bahti ringis, nii et ringisõitmine rahaliselt väga ei kõigutanud, lihtsalt tüütu oli oma aega taksos parajaks teha!

puhul olen ma bronninud endale koha just võimalikult ette. Kuna esimesed 5 rida on lühikeste lendude puhul vähemalt "hot seats", siis seal tavaliselt kedagi ei istu, kui lennuk just päris välja müüdud pole. Ning siis on mugav sealt vajadusel ennast paar rida ettepoole tühjadele ridadele liigutada. Seda teevad muide päris paljud.

Ning minu arvates on AirAsia toidud väga maitsvad, ka aasia toidud ning kohvi. Aasia toitudes kasutatakse tihti maitseaineid, mis lõhnavad teist moodi, kui eesti maitseained, nagu nt shrimppaste mädandatud krevettidest. Aga noh, toit on alati maitse asi!

Tulles lennujaama hoonest täiesti välja ning pöörates paremale on 50m eemal Taximeter taksod. Hind lennujaamast Karonile ~350THB + 100THB lennujaamatasu.

Kui on soov veel odavamalt saada kuhugi, siis tuleb otsustada minibussi (Minivan) kasuks, kuhu mahub nii 6-7 inimese ringis ning mille hind Karon randa on 150-200THB vahel nägu. Pakkujaid on mitmeid. Miinuseks on see, et minibussis võivad olla inimesed, kes lähevad ka kuhugi teise randa, hotelli ning seega võib sõit olla sinka-vonka ja kauem võrreldes taksoga. Kui hästi aga läheb ja teised ka kõik Karonile või Katale lähevad, võib olla sõit sama mugav ja kiire kui taksoga (kui ei minna läbi Patongi, kus kulub aega liiklusele).

Minibussi pakkujaid on päris mitmeid juba lennujaamas sees enne suletud tsoonist lahkumist. Ning peale suletud tsoonist lahkumist on neid pakkujaid murdu, kes jalust maha tahavad joosta. Lihtsam ning pingevabam on minibussi pilet osta suletud tsoonis. Kauplemisruumi nagunii väga ei ole, või kui on, siis ehk mõnikümmend bahti.

Hmm, täpselt minu mõtted... Kui saabusin Taisse Phuketile 10 aastat peale eelmist korda sellel sügisel. Et "miski", mis Tais toona oli on kuhugi kadunud. Või seda Phuketil lihtsalt pole. Põhja-Tais ehk on olukord siiski parem.

Kasutasin seda ning sai maksta ka tavalise krediitkaardiga. Väga lihtne, kiire ja mugav. Dokumendid saabusid kahe päeva pärast emailile.

Tundub, et oled noor ja meesterahvas.

Tais - Põhja-Tai väikeste külade külastamine, Chiang-Maist põhjas või Chiang-Rai kandis. Lähemalt ei kommenteeri, miks - uuri ise internetist.

India külastamine ise on juba piisavalt adrenaliinirikas, nii et vist sobib Sulle.

Nepaal - otsi mõni koht, kus kohalikud parajasti streigivad või on ärritunud oma valitsuse peale - adrenaliinilaks garanteeritud.

Hong-Kong on väga tavaline suurlinn, sealt vist ei tasu otsida üüratut põnevust.

Ja ehk sukeldumine Aasia piirkonnas oleks ka Sulle põnev.

Ehk saad nendest abi otsustamisel.

on tõesti väga hea hind. Äkki ei ole seal konti ja aknaid? Igaks juhuks tasub uurida, et kohapeal üllatust ei tekiks. Kuna 34 kraadises kuumuses ventilaatori all istuda on ka muidugi võimalik, aga mitte väga meeldiv. Kuigi olete vähenõudlikud :)!

http://www.southernfriedrice.com/ on koht, mida kiidetakse. Asub "punaste laternate rajooni" kõrval, aga selle eest rand lähedal, keskus lähedal, turud lähedal, söögikohti murdu, ilusalonge ka. Ning peaks olema norm hinnad.

Kas agoda.com olete ka vaadanud? Tavapärane hind sellel perioodil ilma tärnideta, kuid korralikule majutuskohale on 1000THB ringis öö. Minu isiklik arvamus, sellise koha eest 900THB ei maksaks :)

Kui tahad maja kuskil suvalises kohas ning eriliste mugavuste ja akendeta, siis kindlasti leiad odavamalt. Kui tahad enam-vähem normaalset, eestilikku elustiili, siis on 20-25000 kohalikku raha 1 kuu rentimise eest kõrghooajal väga normaalne hind. Pikemaks ajaks võid leida odavama hinna ühe kuu kohta, kuid tavaliselt 1 kuu rendi puhul arvestatakse rendihinnaks 30xpäevahind.

Mitte just imikuga, aga ühe aasta ja kahekuuse lapsega .

See oli küll mitu aastat tagasi, kuid täiesti oma hajameelsuse tõttu eksisin kuupäevadega ning "ärkasin" alles järgmisel päeval peale lendu. Läksin lennufirma esindajate juurde, rääkisin loo ära, ilusti ja ausalt. Ning lihtsalt anti pilet järgmisele sama masruudi lennule.

Nii et ka nii võib olla vahel. Eks palju sõltub lennupileti tingimustest ka.

oskab soovitada veel mõnda kohta peale Ketut's Place? Tänud!

On see, et kuna praegu elan rannast 500m, siis see ei ahvatle.

Kõik toimis väga kenasti. Lisaboonus oli, et sain endale ja lapsele bronnida ühese toa, mis muudel saitidel ei olnud võimalik (oli võimalik ainult kahest tuba bronnida).

Kust nii odavad jätkulennud Airasia London-Kuala Lumpur-London piletitele Tallinnast Londonisse? Ostsin ise ka jätkulennu, aga ühe otsa eest Easyjetiga Londonisse läks circa 1800.- kr lisaks. Mis kokku teeks pigem 5500.- + siselend Aasias ~1000.- + Londonisse edasi tagasi ~3000-3500.-. Nii et kokku pigem hinnaklass 10 tuh. Mis on siiski suht normaalne hind, kui tingimuseks, et pileti kestvus on üle ühe kuu.

Ja üks asjaolu, mis piletite hinda kergitab odavlendude puhul, on pagasi kaal. 20 kg pagasi puhul Air Asia lendudel on kohati pagasitasu kallim kui lennupilet ise.

Minu kogemus 45 min ümberistumisest Amsterdamis oli see, et kogu pagas läks igaveseks kaduma. KLM muidugi maksis selle välja, aga reisil on suht ebamugav olla kaks kätt taskus.

Ma arvan, et Hiinas ei ole vajalik ette bronnida-plaanida niiväga. St seal peaks leidma öömaja ning saama pileteid suht lihtsalt. Pakun, et päevasest etteplaneerimisest ja bronnidest piisab.

Ahjaa, tahtsin veel lisada, et mul oli kahju, et ma rongiga mõnda otsa ei sõitnud. Kohtasin mitmeid rändureid, kes kõik rääkisid, kui hea teeninduse ja tasemega hiina rongid on. Ja poole odavamad, kui lennuk pealekauba. Seega, mitte küll enda, aga teiste kogemuste põhjal julgen soovitada.

Yangshuost Hainanile lendasin: Gulin-Sanya otselend. See ots maksis vist midagi 1500.- EEK ringis.

Tänan kõiki, kes soovitasid öömaju! Nüüdseks on öömajad jaapani reisiks olemas. Kõige rohkem abi oli peale pikki otsinguid järgmistest linkidest: http://www.itcj.jp http://www.japaneseguesthouses.com

ja odavketist http://www.toyoko-inn.com/e_hotel/ .

Soovitus enda kogemusest öömajad varakult ette broneerida. Hakkasin 3 nädalat enne reisi broneerima, ning sain teada, et 95% kohtadest on välja müüdud.

Hei, Kas keegi oskab soovitada sellist hotelli Osakas või Kyotos. Ning kapselhotelli ka (meeste-naiste segavarianti).

Tänud

Väga pikalt praegu ei kirjuta ja kindlasti kõik meelde ka ei tule korraga. Käisin jaanuaris. Majutuse ja ühe lennupileti bonnimiseks kasutasin http://english.ctrip.com/ keskkonda. Osa majutusi otsisin netist ise ja kirjutasin otse ning osa lennupiletid ostsin kohapealt lennujaamast Guangzhoust. Aga kohapeal on ka reisibüroodest odav osta lennupileteid ja mugav kah. Reisijuhiks oli Lonely Planet, kus kultuuriväärsused jms kenasti kirjeldatud on. Ostsin endale moblale kohaliku kõnekaardi, seega sain kohalikud kõned niiviisi lihtsasti tehtud, kuigi neid palju ei olnudki. Koju helistamiseks seadistasin Skype mobla kaudu tööle.

Aga Guangzhous ööbisin sellises kohas alguses nagu "New World Hotel" (ctrip-ist, bronnisin krediitkaardiga). Maksin vist mingi 250.- kohalikku öö eest ja oli väga kena hotell, meie mõistes 3-4*. Hiinas on nii, et kuigi olin üksi, pidin alati kahese toa puhul maksma kahese toa hinna. Aga noh, 400.- EEK öö eest ei ole palju suures linnas. Praegustest hindadest pole aimu. Hotelli omapära oli see, et ma ei näinud seal peale enda ühtegi teist "kahvanägu". Seega tõeliselt "hiina" ning hotelli restoran vägal heal tasemel. Pakuti ka madusid, kilpkonni, krabi jms, kui keegi sedasorti kraamist huvitet on.

Lennujaamast linna sõitsin lennujaama bussiga. Bussi lõpp-peatusest hotelli taksoga. Üks asi, millega algul nö puusse panin oli see, et sõitsin palju bussidega linnas. Hiljem sain aru, et takso nii odav, et ei ole mõtet raha kokku hoida. St nii 3 km umbes vist oli 12.- EEK ringis...

Guilin&Yangshuo - lendasin Guilini. Hotell polnud suurem asi, seega ei hakka soovitama. Guilinist sõitsin raudteejaama kõrval asuvast bussijaamast kohaliku külabussiga Yangshuosse. Viimane oli kena koht, kuigi jaanuar 2007 oli seal temperatuur 0 kuni +2 päeval, seega, väga külm. Mina olin seal 5 päeva kohapeal. Selle aja sisse mahtus jalgrattamatk 60 km omal käel mägedes, 2 päeva kokakooli http://www.yangshuocookingschool.com/ (võin soojalt soovitada, broneerisin ette, kuna see on populaarne koht), turulkäigud, paadimatk piki jõge (võtsin mingist suvalisest büroost orgunnitud reisi mikrobussiga, kaasreisijateks ostutus hiina perekond). Ja siis öine linnuvaatlus jõel, oli kah päris põnev :). Jalgrattamatk oli kõige põnevam - kopereerusin paari teise kokakoolis kohatud reisuselliga ning lihtsalt sõitsime piki külateid. Hotell oli mul http://www.morningsunhotel.com/, mina maksin 120.- kohalikku öö eest :) kahene tuba rõduga ja vaatega tänavale (üksi seal, kah ette bronnitud). Aga eks see ole tingimise asi, mis hinnaga omanik annab. Hotell oli sõbralik, lihtne, kõik vajalik olemas. Aga valik on seal suur, igale maitsele. Konkreetne hotell oli peatänavast veidi eemal, seega ka rahulikum. Linn ise imetilluke, seega igale poole jõuab jalgsi. Söögikohtade soovitusi küsisin hotellist, seal samas 100 m raadiuses oli mitu kena kohta. Õhtuti on pubid jm meelelahutus, nagu quizzes :). Saab seltskonda igaljuhul.

Hainanil olin Sanya linnas Dadonghai rannas ja ööbisin hostelis. Leidsin selle vist Lonely Planetist, bronnisin telefoni teel ette paar päeva, soovitan bronnida, kuna oli välja müüdud, kui kohale jõudsin. Oli lihtne koht, hind vastav, 2 tuba 100.- kohalikku öö. Nime ei mäleta, aga asus rannast 50 m. Rand ise oli väga ilus, vesi väga külm, kuigi õhu temp oli +28C. Kogu aeg paistis päike (st kõik 5 päeva, mis seal olin). Käisin ka kohaliku bussiga teistes randades jalutamas. Klaaspõhjaga paadiga sõitmas - totaalne jama. Kesklinna sai ka kohaliku bussiga. Kõik lihtne ja loogiline. Hostelist juhendati. Samuti pakkus hostel igatsugu ekskursioone, ise ei võtnud, aga kindlasti hea ja mugav viis päevi sisukalt veeta. Ahvide saar on circa vist mingi 60 km eemal asuv vaatamisväärsus, kuhu tasub minna - st mulle meeldis. Söök oli Sanyas hea, kõige parem aga Sanya kesklinnas asuvates söögiturgudel. Raske seletada, kuidas sinna jõuda, aga küsige kohalikelt. See oli paralleelsel tänaval peatänavaga kuskil Xinfeng linnapargi läheduses jõe ääres. Ise sattusin sinna puhtjuhuslikult jalutuskäigul tundmatutesse paikadesse. Toiduvalmistamine on lihtne (st tegu ikkagi vabaõhusöögikohtadega). Ostad endale meeldivad mereannid söögikoha servast (~50 müüjat) ning valid endale valmistaja (kah pakkujaid mitukümmend). Tehakse kohe valmis, värsked mahlad jm selline ka. Odav ning väga maitsev. Ning veel võin soovitada massaazikeskust hiina oma. Kus kah kuidagi sattus nii, et ühtegi teist turisti peale enda ei näinud, soovitati hostelist. Keskus hästi suur ning asus kui Sanya sillast hakata liikuma piki jõge Xinfeng pargi poole mööda Hexi Lu tänavat, vist oli 2 majadebloki lõpus. Dadonghai ranna kohta aga võin öelda seda, et üks asi, mis mulle ei meeldinud seal oli see, et see oli pungil täis vene turiste. Ja sellest tulenevalt pöördusid paljud kohalikud hiinlased ka vene keeles (üllatav, kas pole?). Ja vene turistid teadupoolest ei hoidnud ennast tagasi, vaid ... nagu ikka.

Macaus olin kaks päeva. Öömaja leidsin huupi otsides kesklinnast. Maksin vist 350.- kohalikku? Tingida seal eriti ei andnud - stiil oli võta või jäta. Käisin kohalikus teletornis, oli päris lahe vaade. Eks see koht ole rohkem kultuuriväärtuste vaatamiseks. Neid seal jätkub, vähemalt 1 päevaks kindlasti.

Hong-Kongi jaoks on soovitav varuda kindlasti vähemalt paar päeva. Seal on päris palju huvitavaid asju teha. Kallis on ka see koht kindlasti, kuigi kui lihtsa ööbimise ja söögiga leppida on ok. Öömaja leidsin Mirador Mansonist. Vist oli 11 korrus. Läksin lihtsalt kohale, vaatasin toa üle ja tingisin ning sain 200.- kohalikuga 1-se toa. Tuba oli muidugi imeväike, aga oma dušširuumiga. Imeväike Hong-Kongi mõistes on see, et toas praktiliselt ainult voodi ongi ja voodi ühes küljes 40 cm ruumi, et ei peaks otse toaukselt voodisse viskuma. Reisijuhtis saab hea info, mis seal linnas huvitavat teha on. Kuna mul ei olnud esimene kord, tsillisin lihtsalt ringi. Lahe on sõita praamiga üle lahe edasi tagasi. Jalutada tänavatel ringi. Käia öisel turul. Kalasadamas varahommikul.

Guangshoust Macausse läksin bussiga. Macaust Hong-Kongi sõitsin laevaga - oli suht kallis, aga noh, teist varianti seal ei ole, kui lennata ei taha :). Hong-Kongist Guangshousse sõitsin rongiga. Oli kallim kui buss, aga kiirem kah.

Rohkem ei tule praegu meelde, kui miskit huvitab, küsige. Hiinlased on väga abivalmid, viisakad ja sõbralikud. Välja arvatud muidugi see tatistav-suitsetav kontingent. Palju sõltub sellest, kuidas ise käitud. Igal maal oma kombed ja neid tasub austada.